Dordrecht, Netherlands

Wie biedt? Duurste jacht ter wereld komt uit onze streek

Het superjacht heeft een prijskaartje van maar liefst 299 miljoen euro. Edmiston
Het duurste jacht dat momenteel te koop staat ter wereld, komt uit Alblasserdam. De Saoedische miljardair Waleed bin Ibrahim al Ibrahim is op zoek naar een nieuwe eigenaar voor zijn superjacht H3, zo schrijft Schuttervaer. De vraagprijs? Maar liefst 295 miljoen euro.
Rijnmond | 5 februari 2025 13:12 | Aangepast op 5 februari 2025 13:12
Voor die 295 miljoen euro - waarmee het jacht volgens Quote gelijk het duurste jacht ter wereld is dat momenteel te koop ligt - krijg je niet zomaar een jacht. De H3 heeft ruimte voor 20 personen en 32 bemanningsleden. Er zijn tien gastsuites en twee VIP-suites voor de jachteigenaar. De suites zijn allemaal groot, met een eigen badkamer, woonkamer en een slaapkamer met een tweepersoonsbed.

Je vervelen hoeft ook zeker niet: aan boord zijn een bioscoop, meerdere buitenbars, een binnenzwembad en een buitenjacuzzi. En wil je ‘even’ op en neer naar land? Dan kan dat per helikopter, want op het jacht is ook een helikopterplatform.

Superjacht
Het 105 meter lange superjacht werd gebouwd bij scheepswerf Oceanco in Alblasserdam en in 2000 opgeleverd met de naam Al Mirqab aan de Qatarese koninklijke familie. Daarna kreeg het jacht een aantal keer een andere naam: zo heette het jacht in 2006 Indian Empress, voer het vanaf 2018 onder de naam Neom en werd het in 2019 veranderd in 1050H. Inmiddels heeft het jacht de naam H3 aldus Schuttevaer.

Hoewel het jacht al ruim 25 jaar oud is, is daar niets van te zien of te merken. Dat is vooral te danken aan de transformatie die het jacht heeft ondergaan tussen 2019 en 2023. Het jacht is in die jaren volledig onder handen genomen en voer twee jaar geleden bijna zo goed als nieuw weer de werf uit.

Dit artikel verscheen eerder op de website van mediapartner Rijnmond.

Meest gelezen

Gaslekken bij Chemours, brandweer rukt twee keer uit

Coen Theuwis | Redactie Streek 56 | 20 jun 2025 17:22

Roy en Ria van woonboot gestuurd: ‘We worden de dakloosheid ingejaagd’

Coen Theuwis | Redactie Streek 56 | 17 jun 2025 21:00

Lees ook

Zonovergoten Fiets4Daagse onverminderd populair: 'Heel fijn'

Het was een warme en pittige tocht, maar de Ridderkerkse Fiets4Daagse bleek ook dit jaar onverminder...

Scholieren krijgen materialen die van drugsuithalers zijn afgepakt: 'Fantastisch initiatief'

Leerlingen van het Dordtse Da Vinci College gebruiken vanaf nu gereedschappen die het Openbaar Minis...

Brand in polder bij Hendrik-Ido-Ambacht, vermoedelijk door hooibroei

Meerdere hooibalen zijn zondagochtend in brand gevlogen. Dat gebeurde iets voor vijven in een park v...

PKC grijpt naast veldtitel na zenuwslopende finale in Driebergen

Een zonovergoten sportpark De Woerd in Driebergen vormde zaterdag het decor van de Nationale Korfbal...

Hoe slim zijn de nieuwe stoplichten aan de N915?

Het zal nog een tijd duren voordat de ‘slimme stoplichten’ langs de N915 ook echt slim gaan werken, ...

Van aardbeimaan tot noorderlicht: Luke legt ze vast vanuit de Alblasserwaard

Overdag vrachtwagens lossen en ‘s nachts de sterrenhemel vastleggen: Luke Verschoor (25) moet soms b...