Dordrecht, Netherlands

Wie biedt? Duurste jacht ter wereld komt uit onze streek

Het superjacht heeft een prijskaartje van maar liefst 299 miljoen euro. Edmiston
Het duurste jacht dat momenteel te koop staat ter wereld, komt uit Alblasserdam. De Saoedische miljardair Waleed bin Ibrahim al Ibrahim is op zoek naar een nieuwe eigenaar voor zijn superjacht H3, zo schrijft Schuttervaer. De vraagprijs? Maar liefst 295 miljoen euro.
Rijnmond | 5 februari 2025 13:12 | Aangepast op 5 februari 2025 13:12
Voor die 295 miljoen euro - waarmee het jacht volgens Quote gelijk het duurste jacht ter wereld is dat momenteel te koop ligt - krijg je niet zomaar een jacht. De H3 heeft ruimte voor 20 personen en 32 bemanningsleden. Er zijn tien gastsuites en twee VIP-suites voor de jachteigenaar. De suites zijn allemaal groot, met een eigen badkamer, woonkamer en een slaapkamer met een tweepersoonsbed.

Je vervelen hoeft ook zeker niet: aan boord zijn een bioscoop, meerdere buitenbars, een binnenzwembad en een buitenjacuzzi. En wil je ‘even’ op en neer naar land? Dan kan dat per helikopter, want op het jacht is ook een helikopterplatform.

Superjacht
Het 105 meter lange superjacht werd gebouwd bij scheepswerf Oceanco in Alblasserdam en in 2000 opgeleverd met de naam Al Mirqab aan de Qatarese koninklijke familie. Daarna kreeg het jacht een aantal keer een andere naam: zo heette het jacht in 2006 Indian Empress, voer het vanaf 2018 onder de naam Neom en werd het in 2019 veranderd in 1050H. Inmiddels heeft het jacht de naam H3 aldus Schuttevaer.

Hoewel het jacht al ruim 25 jaar oud is, is daar niets van te zien of te merken. Dat is vooral te danken aan de transformatie die het jacht heeft ondergaan tussen 2019 en 2023. Het jacht is in die jaren volledig onder handen genomen en voer twee jaar geleden bijna zo goed als nieuw weer de werf uit.

Dit artikel verscheen eerder op de website van mediapartner Rijnmond.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...

Man betrapt op rijden zonder rijbewijs, even later maakt hij dezelfde fout

De politie heeft afgelopen zondag een auto in beslag genomen op de Brouwersdijk in Dordrecht. De bes...

Koningsslang kruipt rond in park, wandelaars bellen dierenambulance

Het is geen alledaags gezicht: een kronkelende slang van zeker een meter lang. Voorbijgangers zagen ...

Simon heeft stukje gesloopte Kikkerachtbaan Duinrell in voortuin: 'Mijn eerste achtbaan ooit'

Pretparkfanaat Simon de Bruijn heeft sinds kort een bijzondere attractie in zijn voortuin in Dordrec...

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de r...