gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pech voor wielerliefhebbers in onze streek: Dit jaar geen etappe van hernoemde Tour of Holland

IMG_8768

De editie van de Eneco Tour (Tour of Holland) trok vorig jaar door onze streek

Corrado Francke

Liefhebbers van het bezoeken van wielerwedstrijden worden dit jaar teleurgesteld. De editie van de Eneco Tour 2026 (vorig jaar nog Tour of Holland) zal namelijk dit jaar niet door de streek trekken. De reden: Door de sluiting van de Papendrechtse brug zijn er te weinig ontsluitingswegen over voor normaal verkeer op het moment dat de koers door de streek trekt.

Jasper Kluten |  | Aangepast op

Vorig jaar ging één van de etappes van de Tour of Holland nog vanaf de binnenstad van Dordrecht via de polders van de Alblasserwaard naar de finish op de Zwijndrechtsebrug. Dat gaat nu niet lukken. 

“Door de afsluiting van de Papendrechtsebrug wordt de druk op het wegennet heel groot”, zegt de woordvoerder van sportwethouder Marc Merx tegen deze streekomroep. “Dan kunnen we geen groot evenement organiseren zoals de Enecotour. Je moet wegen gaan afsluiten zoals de N3. Dat is gewoon niet verantwoord. Je wilt het niet op je geweten hebben dat hulpdiensten niet snel van A naar B kunnen komen.”

Niet verstandig
De woordvoerder benadrukt dat ze het jammer vindt dat het evenement niet naar de streek kan komen. “De Eneco Tour past natuurlijk enorm binnen onze ambitie om mooie sportevenementen naar de stad te halen. Maar het is gewoon niet verstandig om te doen. Als je kijkt wat wij door de afsluiting van de brug allemaal te verduren krijgen, is het slechts klein leed.”

Diverse internationale toprenners kwamen vorig jaar naar onze streek om mee te doen aan de wedstrijd. De uiteindelijke winnaar was Christoph Laporte, die aan het eind van de dag met de bloemen stond.

“We kijken zeer positief terug op die editie”, zegt de woordvoerder. 

Papendrechtsebrug
De Papendrechtsebrug gaat in juli voor negen maanden dicht. In theorie zou de brug in april 2027 weer open moeten zijn voor al het verkeer. Het is echter maar de vraag of dat ook betekent dat de Eneco Tour van 2027 automatisch dan weer terugkeert in de streek.

De woordvoerder van de wethouder heeft daar enigszins wat twijfels bij. “De organisatie klonk teleurgesteld dat de Eneco Tour niet door deze streek kon trekken. Je moet altijd maar afwachten of ze je (de organisatie red.) het jaar erna weer mee willen nemen in hun parcours.”

 

Lees ook

h90foto

Defensie-helikopter maakt spectaculaire duik vlak boven rivier, dit is waarom

Het is geen alledaags gezicht: een helikopter die boven het Drierivierenpunt een duik richting het water inzet. De actie wordt vastgelegd vanuit Dordrecht en online verschijnen de nodige filmpjes, maar wat zien we nu eigenlijk?

politie seringenstraat

Politie voert stopgesprekken over strafbare uitingen op sociale media

De politie in Papendrecht heeft met zes personen stopgesprekken gevoerd over strafbare uitingen die zij onder een bericht van de gemeente Papendrecht over huisvesting voor statushouders plaatsten op sociale media. De politie wil hiermee benadrukken dat niet alles wat wordt geplaatst op sociale media toegestaan is.

edson

Deze Curaçaose Dordtenaar is blij met de eerste gespeelde WK-wedstrijd: ‘Het meedoen is al een winst’

Hoewel de meeste mensen zondag vooral focusten op de WK-wedstrijd tussen Nederland en Japan, werd er nog een bijzondere wedstrijd gespeeld. Caribisch eiland Curaçao maakte haar debuut op het WK voetbal. Edson Rafael, een op Curaçao geboren Dordtenaar, heeft de wedstrijd vol spanning gekeken.

peterdenotter

FC Dordrecht bevestigt: Peter den Otter nieuwe keeperstrainer

Peter den Otter is de nieuwe keeperstrainer van FC Dordrecht. De 55-jarige Dordtenaar komt over van Willem II en tekent een contract voor twee jaar.

IMG_8819

Man (22) die vrouwen wilde verkrachten nam ook man in nekklem: 'Poging doodslag'

De man, die eind februari twee pogingen tot verkrachting deed in Rotterdam, viel nog een derde slachtoffer aan. Het ging om de vriend van een van de vrouwen op wie hij had gemunt. Dit slachtoffer werd in een nekklem genomen en in zijn gezicht geschopt. Hij raakte daardoor bewusteloos. Het Openbaar Ministerie heeft poging doodslag ten laste gelegd.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_03_25_15.Still001

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang sluit, is deze pont van groot belang

De MRD Striker. Het zegt je waarschijnlijk niks, maar het is een naam die voetgangers en fietsers tussen Dordrecht en Papendrecht de komende maanden veelvuldig tegenkomen. Die pont dient namelijk als alternatief voor de afgesloten Papendrechtsebrug, de Streekomroep kreeg ‘m alvast te zien.