Dordrecht, Netherlands

Wielrenvereniging DRC De Mol baalt van maatregelen

Ze balen enorm bij DRC De Mol. De wielrenclub kan amper nog goed trainen door de nieuwe maatregelen, waarbij er in de amateursport niet meer getraind mag worden na 17:00 uur. En dat betekend teleurgestelde jeugd en trainers.
Vivian Rutte | 30 november 2021 17:43 | Aangepast op 30 november 2021 17:43
Doorgaans trainen ouders de jeugd tijdens de veldritten, die in de winterperiode worden gereden. De meeste ouders werken overdag en kunnen dus alleen in de avond trainingen geven. Ook de jeugd kan vaak alleen in de avond, ze gaan immers naar school. De Mol is hard op zoek geweest naar alternatieven voor de trainingsavonden, “helaas is daar te weinig ruimte voor,” aldus de club.

“Als we niet kunnen trainen is het voor de jeugd best link om op zaterdag wel de competities te rijden. Zonder training is de kans op blessures groot, dat willen we niet,” zegt voorzitter Johan de Graaff.

Woensdagavond heeft de club definitief overleg over hoe ze nu verder moeten, maar: “Het is onverantwoord om de jeugd zonder training het veld in te sturen. Daarnaast willen ouders daar toch graag bij aanwezig zijn, omdat het een vrij technische sport is.”

De Graaff vindt de huidige maatregel maar niks, hij is bang dat het kabinet over twee of drie weken alsnog besluit alles te sluiten. Dat hadden ze volgens hem beter nu al kunnen doen: “Dit jaar konden we ons wielercompetitieseizoen in januari/februari ook niet starten. Ik zie het gebeuren dat dat komend jaar weer zo is. Dat is echt zonde.”

Ook andere sportverenigingen kampen met dilemma's, blijkt uit een rondgang van RTV Dordrecht. Bij veel verenigingen zijn de trainingen gecanceld. Daardoor vervallen ook een hoop competities omdat de verenigingen bang zijn voor blessures.

Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

Let op: Papendrechtsebrug (N3) nacht dicht

Weggebruikers die maandagavond en -nacht van Papendrecht naar Dordrecht moeten of andersom, moeten r...

Marco Stam kritisch over opgravingen Essenhof: 'Werknemers getraumatiseerd'

“En dan zijn we verbaasd dat mensen het vertrouwen verliezen in de politiek”. Gemeenteraadslid Marco...

PVV gaat voor het eerst meedoen aan verkiezingen in Papendrecht, mikt op negen zetels

De PVV gaat voor het eerst meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen in Papendrecht. Lijsttrekker Nik...

Man (24) meldt zich na doorrijden na ernstig ongeluk met brommerrijder (17)

De politie heeft dit weekend een 24-jarige man aangehouden die betrokken was bij een zwaar verkeerso...

Brand wint in Italië en draagt zege op aan overleden moeder

Lucinda Brand heeft zondag op zeer overtuigende wijze de wereldbekerwedstrijd veldrijden op Sardinië...

Ongeneeslijk zieke Eva (5) ontsteekt lichtjes in kerstboom: 'Ik vind het fantastisch'

Samen met haar broertjes ontstak de terminale Eva (5) uit Dordrecht zaterdagmiddag de 25 duizend lic...