Dordrecht, Netherlands

Wijnie Jabaaij geëerd met laan

De Dordste politica Wijnie Jabaaij wordt geeërd met een straatnaam op het Leerpark. Dat maakte wethouder Piet Sleeking woensdag bekend ter ere van internationale vrouwendag. De Wijnie Jabaaijlaan komt te liggen tussen de Jan Ligthartlaan en de Romboutslaan.
Peter Tromp | 9 maart 2017 10:46 | Aangepast op 9 maart 2017 10:46
De politica was in de jaren ‘70 en ‘80 lid van van de Tweede Kamer voor de PvdA. Wijnie wordt omschreven als een opvallende en kleurrijke verschijning die niet bang was om te provoceren. Zo droeg ze regelmatig rouwkleding in de Kamer als protest tegen de kabinetten-Lubbers. Volgens wethouder Piet Sleeking was deze “eigenwijze schapenkop” van grote betekenis voor Dordrecht. Ze zette zich vooral in voor de positie van vrouwen en minderheden. In 1995 overleed Wijnie aan de gevolgen van multiple sclerose.

Lees ook

Bomen Wantijoever mogen gekapt: gemeente kan verder met herstel

Eigenlijk was er in 2019 al een kapvergunning verleend, maar doordat Stichting Het Wantij steeds opn...

En zo staat FC Dordrecht ineens voorlaatste: 'Het is een herhaling van zetten'

Waar FC Dordrecht in de afgelopen weken de sprong richting de middenmoot hoopte te maken, gebeurde ...

Celstraf dreigt voor mannen die stiekem condoom zouden hebben afgedaan: 'Ik voel me vies en onteerd'

“Ik voel me vies en onteerd. Alsof mijn wensen er niet toe deden. Ik ben het zat dat veel mannen d...

'John A. uit Zwijndrecht sleutelfiguur bij White Lives Matter', de actiegroep die racistische leuzen projecteerde op Erasmusbrug

Dat de twee onlangs opgepakte voormannen van de actiegroep White Lives Matter (WLM) de Erasmusbrug i...

Hoe houden we de Drechtsteden bereikbaar? 'Openbaar vervoer is een basisrecht'

De bereikbaarheid van onze regio staat onder druk door marktwerking en daarom is een forse investeri...

Een eetbaar besneeuwd dorp met Kerstmis bij Banketbakkerij van der Hoff

De ouderen onder ons kennen ze misschien nog wel: de winkels die in de jaren 50 en 60 te vinden ware...