Dordrecht, Netherlands

Winkels Zwijndrecht mogen voortaan open met Kerst, Pasen en Pinksteren

Winkelcentrum Walburg in Zwijndrecht Archief RTV Dordrecht / Streekomroep
In Zwijndrecht mogen binnenkort de winkels een stuk vaker en langer open. Op Nieuwjaarsdag en de eerste dag van Pasen, Pinksteren en Kerst mogen winkeliers voor het eerst hun deuren openen. Op zondagen en andere feestdagen worden de openingstijden langer. De nieuwe openingstijden gaan in op 1 juli.
Hans Hulswit | Roxane Kroon | 26 juni 2025 13:00 | Aangepast op 26 juni 2025 13:00
Op Nieuwjaarsdag en de eerste dag van Pasen, Pinksteren en Kerst mogen winkels voortaan van 10:00 uur tot 18:00 uur open. Voorheen mocht dit dus helemaal niet. 

Op zondagen en overige feestdagen kunnen klanten voortaan ook terecht van 10:00 uur tot 18:00 uur. Op deze dagen blijven de winkels vier uur langer open dan eerst. 

Voorheen konden Zwijndrechtse ondernemers wel een ontheffing op de gebruikelijke openingstijden aanvragen. Die aanvraag kostte 133 euro per keer en was geen zekere zaak. Winkeliers mochten hun openingstijden ook maar twee keer per jaar aanpassen en moesten zich dan ook aan die tijden houden tot de volgende aanvraag. 

Gelijke kansen in de streek 
Het voorstel om de tijden op zondagen en feestdagen te verruimen werd op 24 juni door de gemeenteraad ingestemd. Het was ingediend door de partijen Algemeen Belang Zwijndrecht (ABZ), VVD Zwijndrecht en Zwijndrechtse Plus Partij (ZPP). Zij stelden dat Zwijndrechtse ondernemers geen gelijke kansen hadden bij klanten in de gemeente en de streek, omdat veel buurgemeenten wel langere openingstijden toelaten. Daarbij is vooral de zondag een dag die veel klanten trekt en winkeliers willen dat graag goed benutten, benadrukte de coalitie. 

Het voorstel werd ingestemd met 18 stemmen vóór en 7 stemmen tegen. Alle tegenstemmers behoorden tot het CDA en de ChristenUnie-SGP. Laurens Kleinjan van de SGP-ChristenUnie wilde als enige tegenstemmer zijn stem toelichten tijdens de vergadering. “Zondag hoort een gezamenlijke rustdag te zijn. Daarbij zet dit sociale en economische druk op kleine ondernemingen”, aldus Kleinjan.

Chris Moorman van ABZ benadrukt dat de nieuwe regeling vrijwillig is en dat hij verwacht dat ondernemingen goede afspraken maken binnen hun winkels: “Als iemand om principiële redenen op zondag niet wil werken in een supermarkt of andere winkel, dan moet dat gewoon kunnen”.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...

Man betrapt op rijden zonder rijbewijs, even later maakt hij dezelfde fout

De politie heeft afgelopen zondag een auto in beslag genomen op de Brouwersdijk in Dordrecht. De bes...

Koningsslang kruipt rond in park, wandelaars bellen dierenambulance

Het is geen alledaags gezicht: een kronkelende slang van zeker een meter lang. Voorbijgangers zagen ...

Simon heeft stukje gesloopte Kikkerachtbaan Duinrell in voortuin: 'Mijn eerste achtbaan ooit'

Pretparkfanaat Simon de Bruijn heeft sinds kort een bijzondere attractie in zijn voortuin in Dordrec...

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de r...