Dordrecht, Netherlands

WK Shorttrack vooral succesvol verlopen voor de damesploeg

Het Wk Shorttrack dat afgelopen weekend op de Sportboulevard plaats vond zit er weer op en bracht vooral bij de dames de grootste successen te weeg.
Fokko van der Straaten | 8 maart 2021 14:00 | Aangepast op 8 maart 2021 14:00
Susanne Schulting won op alle afstanden goud en reed ook nog bijna een wereldrecordtijd op de 1000 meter. Ze kwam hier slechts twee tienden te kort. Maar dit mocht de pret niet drukken en prolangeerde ze op de Dordtse ijsvloer haar wereldkampioenschap. Op onze vraag wat Dordrecht voor betekenis heeft bij het behalen van haar wereldkampioenschap allround had Schulting het volgende antwoord: "Dordrecht, ja dan zeg ik liever Ahoy". 
Bondscoach Jeroen Otter is een stuk positiever over Dordrecht. "In 2012 zijn we in Dordt begonnen en nu negen jaar verder is het nog steeds prachtig om hier te racen. Het was dit jaar heel bijzonder omdat we vanwege de corona zonder publiek moesten racen, maar de manier waarop de ijsbaan opgebouwd was gaf een hele aparte sfeer en je merkt gewoon dat iedereen hier in de regio met ons meeleeft". 
Sjinkie Knegt die in de afgelopen jaren menig succes behaalde in Dordrecht had er niet zoveel problemen mee dat er geen publiek aanwezig mocht zijn. De nuchtere Fries: "Het is wat het is, verder kunnen we er niet meer van maken. Ik heb heerlijk geschaatst". 

&t=1s

Lees ook

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

De sluiting van het veganistische eetcafé Rebel Rebel in Dordrecht is voor veel Dordtenaren een klap...

Politie zoekt kopschoppers na caféruzie

Bij een eetcafé in Hendrik-Ido-Ambacht is in de nacht van zaterdag op zondag een vechtpartij geweest...

Autobranden Papendrecht vermoedelijk ontstaan door explosie, politie zoekt getuigen

De politie vermoedt dat de brand in de Oostpolder in Papendrecht van afgelopen weekend is ontstaan d...

Maatschappelijke organisaties krijgen hier een eigen ruimte: ‘Trots op de plannen’

Het gemeentebestuur van Ridderkerk wil een pand aan de Havenstraat flink verbouwen, zodat daar onder...

Hardley geniet van debuut bij FC Dordrecht: ‘Je moet ready zijn als er een kans komt’

Het eerste competitieduel na de winterstop betekende voor Björn Hardley zijn FC Dordrecht-debuut. De...

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...