Dordrecht, Netherlands

Woningcorporaties: winst terug naar huurders

Woningcorporaties Woonbron en Trivire ontkennen dat ze woekerwinsten maken over de rug van de huurders. Dit had de Woonbond (die opkomt voor de belangen van de huurders) eerder deze week becijferd.
Leo Roubos | 2 maart 2018 17:24 | Aangepast op 2 maart 2018 17:24
Volgens de Woonbond zou Trivire in de afgelopen jaren winsten hebben gemaakt van 23% en Woonbron van 21%. Dit zou betekenen dat op elke euro huur 21 of 23 cent winst wordt gemaakt.

Beide corporaties laten echter weten dat ze goede en slechte jaren hebben en vorig jaar een goed jaar hebben gedraaid. “Bovendien zijn wij een maatschappelijke organisatie zonder winstoogmerk,” laat een van de woordvoerders weten. “Wij hebben geen aandeelhouders die er beter van worden.”

Daarnaast stellen zowel Woonbron als Trivire dat eventuele winsten altijd worden geïnvesteerd worden in de woningen.

Van een huurverlaging van 10% – die de Woonbond voorstelt – kan volgens de corporaties dan ook geen sprake zijn. “We kunnen dat geld dan niet gebruiken voor verbeteringen van de woningen. Wat dat betreft hebben we de komende jaren nog veel te doen.”

Lees ook

Lucinda Brand komt niet verder dan derde plek op NK veldrijden

Een teleurstelling voor Lucinda Brand op het ijskoude NK veldrijden zondag. De Dordtse, vooraf beste...

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Voor een deel van de tientallen kinderen die na de sluiting van Happy4kids geen alternatief hebben, ...

Dordtse Decemberdagen ‘zeer succesvol’ volgens organisatie, dit is waarom

Trots overheerst bij de organisatie van de Dordtse Decemberdagen. Het evenement is naar eigen zeggen...

Sporthal uit voorzorg dicht: sneeuw en regen maken dak erg zwaar

De Sophiahal in Hendrik-Ido-Ambacht is uit voorzorg gesloten. Het dak van de hal wordt door de (smel...

Man filmt onder jurk van winkelende vrouw, maar staat zelf óók op camera

Winkelen in een zaak in de Dordtse Merwedestraat loopt voor een 33-jarige bewoonster van die stad ve...

Veel rook bij Fokker Aerospace door brand in afzuiginstallatie

In een hal bij Fokker Aerospace aan de Anthony Fokkerweg in Papendrecht heeft donderdagavond brand g...