gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Woordkunst viert jubileum

Woorden Worden Zinnen viert zondagavond het zevenjarig jubileum. Het maandelijkse podium voor woordkunst in de breedste zin van het woord doet dat in het Dolhuis.

Sandra Hoek |  | Aangepast op
Op het jubileum treden onder meer een poëet, een spoken word-artiest en zangeressen op. Zo is onder andere levenskunstenaar Rieneke Grobben aanwezig. De plat Rotterdams pratende is altijd helemaal in het roze gekleed.
Woorden Worden Zinnen wordt al vanaf het begin georganiseerd door Elten Kiene en Wesley Loos. Het was meteen succesvol. Dat ligt aan steeds dezelfde formule gebruiken, denken ze. De programmering is heel breed wat artiesten betreft. De avonden zijn intiem van opzet met loungekussens en tafeltjes.

In eerste instantie was Elten zelf bezig met Spoken Word. Dit kun je uitleggen als maatschappelijk kritische teksten of als rappen zonder muziek. Wesley kende hij al via de voetbal en ze kwamen elkaar bij een vriend tegen. Elten wilde iets organiseren in Dordrecht en Wesley had ervaring met organiseren.

Momenteel zijn er podiumavonden in Delft, Almere, Den Haag, Amsterdam, en Dordrecht. Nu richten Kiene en Loos zich op de verdere professionalisering van hun formule. Binnenkort wordt Woorden Worden Zinnen een stichting. Deze wil zich richten op educatie aan jongeren en het geven van workshops. 

Het jubileum van zondag begint om 19.30 uur in het Dolhuis aan de Dolhuisstraat 55.

Lees ook

foto 2 artikel autobrand

Mogelijke brandstichter opgepakt, opluchting in eetcafé: ‘Berg ellende van gehad’

Opluchting bij eetcafé-eigenaar Monique van Esseveld. De man die eerder dit jaar mogelijk haar bedrijfsbus- en auto in brand stak, is aangehouden. “Fijn dat ze iemand hebben gepakt”, reageert de Dordtse.

businkautobrand

Auto brandt uit in Dordrecht

Een auto is zondagavond uitgebrand aan de Regenboogstraat in Dordrecht. Hoewel de brandweer de brand snel onder controle had, liep het voertuig volgens Rijnmond veel schade op.

20261021_093104

Pontje erbij? Rijkswaterstaat 'in gesprek' over extra vaartuig in de spits

Er komt mogelijk een extra pont tussen Dordrecht Kerkeplaat en de Rosmolenweg in Papendrecht. Vanwege drukte op de ene pont die vaart zoekt Rijkswaterstaat naar oplossingen. Een voorlopige oplossing is een vaart in de spits eruit halen. Tot onbegrip van reizigers.

halloweenfeest verstoord website

Halloweenfeest verstoord door vuurwerkgooiers: politie grijpt in

Tijdens een halloweenfeest in de wijk Oostpolder in Papendrecht is zaterdag illegaal vuurwerk afgestoken door groepen jongeren. De politie moest ter plaatse komen om de rust terug te brengen. De jongeren renden naar een andere straat, waar de politie met wapenstokken moest optreden.

foto debat voorzieningen

In deze wijken is geen huisarts of supermarkt, al komt daar misschien verandering in

Er moeten meer voorzieningen in of nabij de wijken Amstelwijck, Wilgenwende en Dordtse Hout komen. Dat vindt bijna de volledige gemeenteraad. Het college heeft de opdracht gekregen om mogelijkheden voor onder meer een huisarts, supermarkt en kinderopvang te onderzoeken.

foto blaauwweg

Zonnescherm hangt los en bungelt aan balkon van achtste verdieping

Op de achtste verdieping van een flatgebouw aan de Blaauwweg in Dordrecht hing maandagmiddag een zonnescherm los. Brandweer en politie kwamen ter plekke, maar konden weinig betekenen.