gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Woordkunst viert jubileum

Woorden Worden Zinnen viert zondagavond het zevenjarig jubileum. Het maandelijkse podium voor woordkunst in de breedste zin van het woord doet dat in het Dolhuis.

Sandra Hoek |  | Aangepast op
Op het jubileum treden onder meer een poëet, een spoken word-artiest en zangeressen op. Zo is onder andere levenskunstenaar Rieneke Grobben aanwezig. De plat Rotterdams pratende is altijd helemaal in het roze gekleed.
Woorden Worden Zinnen wordt al vanaf het begin georganiseerd door Elten Kiene en Wesley Loos. Het was meteen succesvol. Dat ligt aan steeds dezelfde formule gebruiken, denken ze. De programmering is heel breed wat artiesten betreft. De avonden zijn intiem van opzet met loungekussens en tafeltjes.

In eerste instantie was Elten zelf bezig met Spoken Word. Dit kun je uitleggen als maatschappelijk kritische teksten of als rappen zonder muziek. Wesley kende hij al via de voetbal en ze kwamen elkaar bij een vriend tegen. Elten wilde iets organiseren in Dordrecht en Wesley had ervaring met organiseren.

Momenteel zijn er podiumavonden in Delft, Almere, Den Haag, Amsterdam, en Dordrecht. Nu richten Kiene en Loos zich op de verdere professionalisering van hun formule. Binnenkort wordt Woorden Worden Zinnen een stichting. Deze wil zich richten op educatie aan jongeren en het geven van workshops. 

Het jubileum van zondag begint om 19.30 uur in het Dolhuis aan de Dolhuisstraat 55.

Lees ook

sterrenwachterikblokland

'Spectaculaire' zonsverduistering én meteorenzwerm: Dordtse sterrenwacht verwacht topdrukte

Het is volgens Sterrenwacht Mercurius in Dordrecht een van de meest spectaculaire zonsverduisteringen van de komende jaren. Over minder dan twee weken schuift de maan voor bijna 90 procent voor de zon. "Het wordt een groot event. We pakken het groots aan."

foto website buurtcentrum zwi

Rechtbank: neergestoken jongen in buurtcentrum trok even eerder een vuurwapen

De jongen die in 2025 werd neergestoken in een buurtcentrum in Zwijndrecht, trok even daarvoor zelf een vuurwapen. De verdachte handelde volgens de rechtbank uit zelfverdediging, ook wel noodweer.

yv202671193A09149

Wordt dit de volgende succesvolle Belg bij FC Dordrecht? ‘Wilde graag deze stap maken’

Beni Mpanzu is bezig aan een sterke voorbereiding bij FC Dordrecht. Vol vertrouwen blikt de 22-jarige nieuweling vooruit op zijn eerste seizoen in de competitie waar zijn hart vol van is. “Het klikt echt met hoe ik voetbal zie.”

controledordecht

Tien aanhoudingen bij controle op rijden onder invloed

De politie in Dordrecht heeft afgelopen weekend tien automobilisten opgepakt, die worden verdacht van het rijden onder invloed van alcohol en/of verdovende middelen. Dit kwam aan het licht bij een controle in de nachtelijke uren.

fotogscods

Dit plan zorgt voor 'heel wat onrust' bij voetbalclub, fusie lijkt in de maak

Voetbalclub GSC/ODS dreigt één van de drie velden kwijt te raken en onderzoekt daarom een fusie met FC Dordrecht amateurs. Het op Sportpark Stadspolders gelegen GSC/ODS voelt zich weggejaagd door gemeentelijke plannen en verhuist daarom mogelijk naar de Krommedijk. "Dit is voor mij plan a", aldus voorzitter Hans Suiker.

coffeelicious

Coffeelicious neemt extra maatregelen vanwege gasten die ‘vergeten’ te betalen

Dordtse horecazaak Coffeelicious laat gasten voortaan direct afrekenen als ze klaar zijn met eten. De zaak kampt steeds vaker met mensen die na het lunchen weglopen zonder te betalen. “Schijnbaar is het nodig om mensen eraan te herinneren”, verklaart eigenaresse Fiona Stoger.