gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Woordkunst viert jubileum

Woorden Worden Zinnen viert zondagavond het zevenjarig jubileum. Het maandelijkse podium voor woordkunst in de breedste zin van het woord doet dat in het Dolhuis.

Sandra Hoek |  | Aangepast op
Op het jubileum treden onder meer een poëet, een spoken word-artiest en zangeressen op. Zo is onder andere levenskunstenaar Rieneke Grobben aanwezig. De plat Rotterdams pratende is altijd helemaal in het roze gekleed.
Woorden Worden Zinnen wordt al vanaf het begin georganiseerd door Elten Kiene en Wesley Loos. Het was meteen succesvol. Dat ligt aan steeds dezelfde formule gebruiken, denken ze. De programmering is heel breed wat artiesten betreft. De avonden zijn intiem van opzet met loungekussens en tafeltjes.

In eerste instantie was Elten zelf bezig met Spoken Word. Dit kun je uitleggen als maatschappelijk kritische teksten of als rappen zonder muziek. Wesley kende hij al via de voetbal en ze kwamen elkaar bij een vriend tegen. Elten wilde iets organiseren in Dordrecht en Wesley had ervaring met organiseren.

Momenteel zijn er podiumavonden in Delft, Almere, Den Haag, Amsterdam, en Dordrecht. Nu richten Kiene en Loos zich op de verdere professionalisering van hun formule. Binnenkort wordt Woorden Worden Zinnen een stichting. Deze wil zich richten op educatie aan jongeren en het geven van workshops. 

Het jubileum van zondag begint om 19.30 uur in het Dolhuis aan de Dolhuisstraat 55.

Lees ook

noordparkvernieling

Na vernielingen in park volgen surveillancerondes van handhaving en politie

De gemeente Zwijndrecht wil surveillancerondes gaan laten uitvoeren in beeldenpark Drechtoevers in het Noordpark. Dit nadat vorige week een van de bankjes in het park in brand werd gestoken. Ook verdween toen onderhoudsmateriaal uit een opslag in hetzelfde park.

credit Renzi Wolf Dordrecht furries furry

Tientallen furries bezoeken Dordt: plannen voor meer activiteiten

Er zijn plannen voor meer furry-evenementen in Dordrecht. Een eerste poging om in de stad een furry walk te houden werd door regen afgelast, maar afgelopen weekend genoten tientallen in dierenpakken verkleedde mensen van een tochtje door de binnenstad. En daar blijft het dus niet bij.

artikelfoto kazerne SLIE

Na decennia verhuist brandweer uit centrum Sliedrecht: 'Brok historie'

Dinsdagavond staat er iets bijzonders te gebeuren: de brandweer van Sliedrecht vertrekt uit het hart van het dorp en betrekt een nieuwe kazerne aan de Rijnstraat. De nieuwe brandweerkazerne is vanaf dan gevestigd in het voormalige politiebureau aan de rand van Sliedrecht. Omwonenden van de oude stek gaan de brandweer wel missen.

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Zwijndrechtenaar was al overleden toen woningbrand uitbrak

De Zwijndrechtse man die vorige maand dood werd aangetroffen na een woningbrand aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, was al overleden voor het uitbreken van de brand. Dat heeft de politie bekendgemaakt. De twee mannen die eerder werden aangehouden, worden verdacht van brandstichting en het proberen laten verdwijnen van het lichaam.

THUMB WEBSITE 2

Cultuurcentrum kent complete metamorfose: ‘Ruimte voor honderd bezoekers extra’

Cultuurcentrum Cascade in Hendrik-Ido-Ambacht is na een jaar gesloten te zijn geweest weer open. Door een grootschalige verbouwing en vernieuwing van het pand moest het samen met de bibliotheek een jaar lang wijken naar een tijdelijk onderkomen. De eerste twee verdiepingen hebben een behoorlijke metamorfose ondergaan.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.