gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Woordkunst viert jubileum

Woorden Worden Zinnen viert zondagavond het zevenjarig jubileum. Het maandelijkse podium voor woordkunst in de breedste zin van het woord doet dat in het Dolhuis.

Sandra Hoek |  | Aangepast op
Op het jubileum treden onder meer een poëet, een spoken word-artiest en zangeressen op. Zo is onder andere levenskunstenaar Rieneke Grobben aanwezig. De plat Rotterdams pratende is altijd helemaal in het roze gekleed.
Woorden Worden Zinnen wordt al vanaf het begin georganiseerd door Elten Kiene en Wesley Loos. Het was meteen succesvol. Dat ligt aan steeds dezelfde formule gebruiken, denken ze. De programmering is heel breed wat artiesten betreft. De avonden zijn intiem van opzet met loungekussens en tafeltjes.

In eerste instantie was Elten zelf bezig met Spoken Word. Dit kun je uitleggen als maatschappelijk kritische teksten of als rappen zonder muziek. Wesley kende hij al via de voetbal en ze kwamen elkaar bij een vriend tegen. Elten wilde iets organiseren in Dordrecht en Wesley had ervaring met organiseren.

Momenteel zijn er podiumavonden in Delft, Almere, Den Haag, Amsterdam, en Dordrecht. Nu richten Kiene en Loos zich op de verdere professionalisering van hun formule. Binnenkort wordt Woorden Worden Zinnen een stichting. Deze wil zich richten op educatie aan jongeren en het geven van workshops. 

Het jubileum van zondag begint om 19.30 uur in het Dolhuis aan de Dolhuisstraat 55.

Lees ook

PSX_20261025_024136

Aanhoudingen en gewonde na frontale botsing op Noordendijk

In Dordrecht zijn in de nacht van zaterdag op zondag twee mannen aangehouden na een frontale botsing. Ze waren er lopend vandoor gegaan. Een agent zette de achtervolging in. Bij de botsing is een gewonde gevallen.

Schoolplaat 1

De schoolplaat fascineert Annemarie al sinds haar vijfde: nu deelt ze haar collectie

Hij is inmiddels allang uit het klaslokaal verdwenen, maar vroeger was de schoolplaat een essentieel hulpmiddel op de basisschool. Leraren gebruikten de schoolplaat om vakken als geschiedenis, aardrijkskunde en biologie uit te leggen. Annemarie Fokker (59) raakte er als kind al door gefascineerd, bouwde een indrukwekkende verzameling op en deelt haar passie nu in het Historisch Genootschap in haar woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht.

yv20261024A1C09652

Onmachtig FC Dordrecht onderuit tegen VVV-Venlo: 2-4

FC Dordrecht heeft de winnende start van de tweede periode een dramatisch vervolg gegeven. In eigen huis was de ploeg kansloos tegen VVV-Venlo, de nieuwe nummer twee van de Keuken Kampioen Divisie: 2-4.

IMG_7482

Automobilisten opgelet: nachtafsluitingen N3 op komst komende week

Verschillende delen van de N3 zijn komende donderdag- of vrijdagnacht dicht. Het gaat om stukken weg aan zowel de Dordtse als Papendrechtse kant.

fotovandriel

Man (56) aangehouden voor online bedreigen burgemeester

Er is opnieuw een man aangehouden voor het online bedreigen van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel. Hij moet een boete van 1300 euro betalen.

Grote Kerk

Kerkklokken mogen ’s nachts mogelijk blijven luiden

De kerkklokken van de Grote Kerk in Dordrecht hebben de afgelopen 13 jaar illegaal geluid. Dat blijkt nadat de gemeente een klacht over geluidsoverlast van een bewoner heeft onderzocht. Het college van burgemeester en wethouders kijkt nu naar een manier om de kerkklokken toch ook ’s nachts te laten luiden.