gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Woordkunst viert jubileum

Woorden Worden Zinnen viert zondagavond het zevenjarig jubileum. Het maandelijkse podium voor woordkunst in de breedste zin van het woord doet dat in het Dolhuis.

Sandra Hoek |  | Aangepast op
Op het jubileum treden onder meer een poëet, een spoken word-artiest en zangeressen op. Zo is onder andere levenskunstenaar Rieneke Grobben aanwezig. De plat Rotterdams pratende is altijd helemaal in het roze gekleed.
Woorden Worden Zinnen wordt al vanaf het begin georganiseerd door Elten Kiene en Wesley Loos. Het was meteen succesvol. Dat ligt aan steeds dezelfde formule gebruiken, denken ze. De programmering is heel breed wat artiesten betreft. De avonden zijn intiem van opzet met loungekussens en tafeltjes.

In eerste instantie was Elten zelf bezig met Spoken Word. Dit kun je uitleggen als maatschappelijk kritische teksten of als rappen zonder muziek. Wesley kende hij al via de voetbal en ze kwamen elkaar bij een vriend tegen. Elten wilde iets organiseren in Dordrecht en Wesley had ervaring met organiseren.

Momenteel zijn er podiumavonden in Delft, Almere, Den Haag, Amsterdam, en Dordrecht. Nu richten Kiene en Loos zich op de verdere professionalisering van hun formule. Binnenkort wordt Woorden Worden Zinnen een stichting. Deze wil zich richten op educatie aan jongeren en het geven van workshops. 

Het jubileum van zondag begint om 19.30 uur in het Dolhuis aan de Dolhuisstraat 55.

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: Big Rivers, Dordrechts Museum en politieke chaos

De Dordtse binnenstad verandert volgende week in één groot muzikaal festijn tijdens Big Rivers. Presentator Ben Corino spreekt in Studio De Witt op Drechtstad FM zaterdagochtend dan ook uitgebreid met festivaldirecteur Liselotte Gatzen. Wat kunnen bezoekers dit jaar verwachten?

THUMB WEBSITE 2

Cultuurcentrum kent complete metamorfose: ‘Ruimte voor honderd bezoekers extra’

Cultuurcentrum Cascade in Hendrik-Ido-Ambacht is na een jaar gesloten te zijn geweest weer open. Door een grootschalige verbouwing en vernieuwing van het pand moest het samen met de bibliotheek een jaar lang wijken naar een tijdelijk onderkomen. De eerste twee verdiepingen hebben een behoorlijke metamorfose ondergaan.

PSX_20260608_092409

Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.

Clip0003.MXF.00_04_29_27.Still001

Regenachtige voorspelling laat Wantijpop-organisator koud: 'Het belooft een feestje te worden!'

De laatste voorbereidingen van het jaarlijks terugkerend evenement Wantijlive en Wantijpop zijn, ondanks de grijze lucht, volledig afgerond. Hoewel de regendruppels de crew soms verrassen, is de sfeer goed en wordt er uitgekeken naar de show. "Het gras ligt er verassend goed bij, dus het moet vanavond helemaal goed komen", aldus organisator Magchiel Koekkoek.

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.

fotovoorweb

Plan voor 720 huizen op deze plek de prullenbak in? ‘Enorm dilemma’

De kans is groot dat een plan voor 720 huizen in Dordrecht door de shredder kan. Het gemeentebestuur wil nieuwbouw van het Albert Schweitzer ziekenhuis namelijk voorrang geven, politieke weerstand is er maar deels. “We hebben er heel wat slapeloze nachten over gehad.”