Dordrecht, Netherlands

Workshops 'van afval naar gaaf product' op Wellant College

Met workshops "van afval naar een gaaf product" heeft het Wellant College z'n leerlingen kennis laten maken met circulaire economie.
Petra Scheurwater | 24 september 2019 17:06 | Aangepast op 24 september 2019 17:06
"Zie het als een eerste stap om recycling een vast onderdeel van de lesstof te maken", zegt Ton Schüller van de school, die zowel MBO- als VMBO-leerlingen opleidt.


Thirza Monster van Cirkellam, dat in Dordrecht al jaren recyclingsinitiatieven aanjaagt, verzorgt de workshops: "Maar dit keer niet zelf, want we hebben nu bedrijven uitgenodigd."


Ze is uiteraard blij met de ontwikkelingen. Bedrijven hebben recycling al echt omarmd als serieuze business; "en nu pakken de scholen het ook op."


Schüller zou de leerlingen liever nog naar circulaire bedrijven toesturen. "Dan zien en leren ze in de praktijk en dat komt de aansluiting van onderwijs op het bedrijfsleven ten goede."


De leerlingen leren onder meer hoe koffiedroes als voedingsbodem kan dienen voor paddestoelen. Of hoe oude tot nieuwe koptelefoons te versleutelen zijn.


Plantjes op daken, fruitafval dat leer waterafstotend maakt en een circulair systeem met vissen(poep) en plantjes wekken interesse en verwondering. Al ambieert niet elke leerling een baan in de recyclingindustrie: "ik wil stewardess worden.".

&t=2s

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Coffeeshopbezoek eindigt in steekpartij met schaar: OM wil verdachte vrijspreken

De 21-jarige man die verdacht wordt van een steekpartij op het Bagijnhof in Dordrecht moet worden vr...

Rook uit scheepsruim, olierestjes in brand

Bij een scheepswerf aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft korte tijd brand gewoed in het ruim van ...

Fietscursus voor ouderen: ‘Soms schrik ik me rot’

De aanwezigheid van elektrische stepjes, snelle fietsen en fatbikes op de fietspaden zorgt ervoor da...

Kortstondige romance mondt uit in stalking en bedreiging: 730 berichten op één dag

Tegen een dertigjarige man uit Oudekerk aan den IJssel is een voorwaardelijke celstraf en een gebied...

Zonder auto tóch door de milieustraat dankzij Conny: ‘Ik ben intens blij’

De Dordtse milieustraat is toegankelijk gemaakt voor bewoners zónder auto. En dat allemaal dankzij e...

Watertoren krijgt cultureel café: ‘Dit is een hele toffe locatie’

De watertoren van Zwijndrecht zal vanaf komend najaar publiek toegankelijk worden, met de mogelijkhe...