gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wouter Kolff neemt afscheid van Dordrecht: 'Ik zal de warme contacten erg missen'

6ace922c0684255a7c47e7f3b0940338

Burgemeester Wouter Kolff is voorgedragen als Commissaris van de Koning in Zuid-Holland. Dat heeft de Dordtse burgervader via X bekendgemaakt. "Ik zal de warme contacten met de Dordtenaren erg missen."

Redactie RTV Dordrecht |  | Aangepast op
"Vanmorgen (woensdag) hebben de leden van Provinciale Staten mij voorgedragen als nieuwe Commissaris van de Koning in de provincie Zuid-Holland", schrijft Kolff in een uitgebreide verklaring op sociale media.

Op 1 september draagt de huidige Commissaris, Jaap Smit, na ruim tien jaar het stokje over aan Kolff. "Het is een enorme eer om hem, na bekrachtiging door de ministerraad en benoeming door onze Koning, te mogen opvolgen en mee te bouwen aan een sterke provincie voor bijna 4 miljoen Zuid-Hollanders", gaat de burgemeester van Dordrecht verder.

Wouter Kolff is sinds 13 september 2017 burgemeester van de Drechtstad. Hij is daarnaast voorzitter van het Veiligheidsberaad en voorzitter van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid. Met ingang van 1 april 2023 volgde hij Hubert Bruls op als voorzitter van het Veiligheidsberaad. Voor het burgemeesterschap in Dordrecht was Kolff burgemeester van Veenendaal.


"Ik zal de goede en warme contacten met vele Dordtenaren, regiogenoten en collega’s, de Dordtse en regionale ondernemers en instellingen én de Dordtse leden van raad en college enorm missen. Tegelijkertijd kan en zal ik me ook in mijn nieuwe rol voor Hollands oudste stad blijven inzetten, evenals voor de vele andere steden en dorpen in de 50 gemeenten van onze unieke provincie", besluit Kolff.

Lees meer over:

Lees ook

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.

nepagentomroepmaxpolitie

Minderjarige nepagent licht oudere vrouw op en verstopt buit in onderbroek

In Dordrecht zijn twee nepagenten aangehouden. Het gaat om een 16-jarige jongen en een 18-jarige man uit Rotterdam. Ze sloegen donderdag toe in Tilburg bij een oudere vrouw, die haar pinpas en -code had afgestaan. De buit werd teruggevonden in de onderbroek van één van de verdachten.

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.

gemeentekantoor Molenlanden

Woning vier weken gesloten na explosie

De burgemeester van Molenlanden heeft een woning aan de Prinses Beatrixstraat in Arkel per direct voor vier weken gesloten. Aanleiding hiervoor is een explosie die donderdag plaatsvond, veroorzaakt door een explosief dat bij de woning was geplaatst.

artikelfoto pompoen

Jan kweekt reuzenpompoenen: ‘Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik: dat is Photoshop!’

Zon, veel water, beschutting tegen wind en een goede pit. Meer heb je niet nodig om een reuzenpompoen te laten groeien. Het is al meer dan tien jaar de passie van Jan Scheffe (77). Met als doel: de allergrootste en zwaarste van het land te kweken. Met het NK pompoen kweken voor de deur, is het de vraag of dat hem dit jaar voor het eerst gaat lukken.

internetstoring

Storing bij Ziggo treft ook deze streekomroep en RTV Dordrecht

Door een storing bij Ziggo zitten tweeduizend zakelijke klanten sinds begin deze week moment zonder internet, waaronder ook RTV Dordrecht en de streekomroep. Wij worden hierdoor beperkt in ons werk voor deze website en de app, de sociale media, radio en televisie.