Dordrecht, Netherlands

Zesde editie Dordrecht Pride aangekondigd

De Dordrecht Pride komt terug. Op zaterdag 5 september zal de zesde editie plaats vinden met de slogan Be proud, be you. De slogan is gebasseerd op de uitspraak van burgemeester Wouter Kolff in 2019. Hij zei toen tijdens de pride dat iedereen zich zelf moet kunnen zijn in de stad.
Jordy Nijenhuis | 3 maart 2020 10:36 | Aangepast op 3 maart 2020 10:36

Het gayfeest gaat er dit jaar wel iets anders uitzien. Organisator Lennart Lenkens laat in een persbericht weten dat het feest niet alleen groter moet worden, maar ook dat er naar een nieuwe locatie gezocht wordt.


“Met Dordrecht Pride vieren we samen de vrijheid om te zijn wie je wil zijn. Dit jaar willen we dat nog grootser en zichtbaarder doen, zodat er een feest ontstaat voor iedereen waarbij verschillen als gender, achtergrond en geaardheid wegvallen. In samenwerking met de gemeente wordt er gekeken naar een mogelijke nieuwe locatie van het festival, middenin de binnenstad."

In aanloop naar de Dordrecht Pride zullen er diverse activiteiten georganiseerd worden. Zo is woensdag 4 maart een meet-up in de Blauwe Kamer in de Bibliotheek. Tijdens de meet-up zal onder leiding van Mignon Nusteling gepraat worden over onder andere genderdiversiteit.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...

Man betrapt op rijden zonder rijbewijs, even later maakt hij dezelfde fout

De politie heeft afgelopen zondag een auto in beslag genomen op de Brouwersdijk in Dordrecht. De bes...

Koningsslang kruipt rond in park, wandelaars bellen dierenambulance

Het is geen alledaags gezicht: een kronkelende slang van zeker een meter lang. Voorbijgangers zagen ...

Simon heeft stukje gesloopte Kikkerachtbaan Duinrell in voortuin: 'Mijn eerste achtbaan ooit'

Pretparkfanaat Simon de Bruijn heeft sinds kort een bijzondere attractie in zijn voortuin in Dordrec...

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de r...