gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zevende fietsvaardaagse van start

79ef12da62b271db7876aeb652838458

“Fietsen is goed voor je lichaam en je huwelijk”, daarom stapt een van de deelnemers dinsdag goedgemutst samen met zijn partner op een tandem om mee te fietsen met Rond Uit Dordrecht. De fietsvierdaagse vindt van dinsdag tot en met donderdag in en rond Dordrecht plaats. Dinsdag trapten 150 deelnemers de vierdaagse af en stond ronde Hoeksche Waard op het programma. Het is de zevende keer dat de vierdaagse per fiets plaatsvindt. Jaarlijks worden er over drie afstanden nieuwe routes uitgezet, deelnemers kunnen kiezen of ze 30, 50 of 80 kilometer per dag willen afleggen. Mensen kunnen zich iedere dag nog inschrijven om deel te nemen.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
“We hebben prachtig weer, wel aan de warme kant”, vertelt voorzitter William Nederpelt van Rond Uit Dordrecht. "Maar we hebben genoeg controleposten en ik ben altijd bereikbaar mocht de hitte problemen veroorzaken.”

Mensen komen uit heel Nederland en België om door in de regio van Dordrecht rond te fietsen. Onder andere de Nieuwe Dordtse Biesbosch is een van de locaties waar de deelnemers doorheen rijden. Veel mensen uit andere plaatsen verblijven op een camping of in een hotel in Dordrecht.

Dagelijks vertrekken de deelnemers bij het stadion van FC Dordrecht. Op die parkeerplaats is dan ook een camperplaats ingericht.

Een oudere deelnemer vertelt dat hij deze zomer in totaal dertien fietsdagen gepland heeft staan, dit wordt de derde. “Ah dit (80 km. red) is niks joh, ik heb nog een aantal dagen gepland staan van 100 kilometer.”

Lees ook

vandrielheijkoop

Door politiek gekrakeel heeft Papendrecht deze zomer even twee burgemeesters

Tijdens de vakantie van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel neemt bestuurder Jan Heijkoop voor drie weken haar taken over. Een uitzonderlijke situatie, die alles te maken heeft met politiek gekrakeel.

Nieuw project (7)

Volkstuinvereniging op zoek naar potentiële groene vingers

De poorten van de Dordtse moestuinvereniging Klein Grondbezit aan de Arie Schaapweg staan zaterdag 15 augustus wagenwijd open. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen geïnteresseerden tijdens de open dag kennismaken met tuinieren in een volkstuincomplex. Voorzitter Jan van Uden (66) hoopt vooral te laten zien dat tuinieren meer is dan alleen groenten verbouwen.

jdg_04-08-26_inlaat_Kinderdijk_1I6A2423

Dit merken we in de streek van de aanhoudende droogte

We kennen Nederland als een nat land, maar deze zomer is dat wel anders. We hebben een zeer droge juli-maand achter de rug en ook in augustus is het erg droog. Op diverse plekken in ons land worden maatregelen genomen, zoals onttrekkingsverboden, de inzet van noodpompen en aanpassingen van de sluizen. Maar wat betekent de droogte voor onze streek?

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.

Still1

Dordtse Ilse wil volwaardig feestartiest worden: ‘Ik kan het niet, maar wil het wel kunnen’

Met miljoenen weergaven op sociale media en tienduizenden volgers is de Dordtse Ilse Visser druk bezig om haar doel te bereiken. De TikTokster wil graag feestartiest worden, er is alleen één grote uitdaging. “Ik weet van mezelf dat ik helemaal niet kan zingen.”

maarten

Inwoners verwelkomen Maarten van der Weijden in Nieuwpoort tijdens zwemtocht

Maarten van der Weijden (45) heeft op zijn laatste grote zwemtocht ook onze streek kort aangedaan. De voormalig olympisch kampioen kwam donderdagmiddag rond 16:30 uur aan in Nieuwpoort, waar hij door een grote groep mensen werd opgewacht.