gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zevende fietsvaardaagse van start

79ef12da62b271db7876aeb652838458

“Fietsen is goed voor je lichaam en je huwelijk”, daarom stapt een van de deelnemers dinsdag goedgemutst samen met zijn partner op een tandem om mee te fietsen met Rond Uit Dordrecht. De fietsvierdaagse vindt van dinsdag tot en met donderdag in en rond Dordrecht plaats. Dinsdag trapten 150 deelnemers de vierdaagse af en stond ronde Hoeksche Waard op het programma. Het is de zevende keer dat de vierdaagse per fiets plaatsvindt. Jaarlijks worden er over drie afstanden nieuwe routes uitgezet, deelnemers kunnen kiezen of ze 30, 50 of 80 kilometer per dag willen afleggen. Mensen kunnen zich iedere dag nog inschrijven om deel te nemen.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
“We hebben prachtig weer, wel aan de warme kant”, vertelt voorzitter William Nederpelt van Rond Uit Dordrecht. "Maar we hebben genoeg controleposten en ik ben altijd bereikbaar mocht de hitte problemen veroorzaken.”

Mensen komen uit heel Nederland en België om door in de regio van Dordrecht rond te fietsen. Onder andere de Nieuwe Dordtse Biesbosch is een van de locaties waar de deelnemers doorheen rijden. Veel mensen uit andere plaatsen verblijven op een camping of in een hotel in Dordrecht.

Dagelijks vertrekken de deelnemers bij het stadion van FC Dordrecht. Op die parkeerplaats is dan ook een camperplaats ingericht.

Een oudere deelnemer vertelt dat hij deze zomer in totaal dertien fietsdagen gepland heeft staan, dit wordt de derde. “Ah dit (80 km. red) is niks joh, ik heb nog een aantal dagen gepland staan van 100 kilometer.”

Lees ook

Auto water

Duikers redden hondje uit te water geraakte auto

Het was dinsdagochtend even goed schrikken voor een man op leeftijd uit Oud-Alblas. De man parkeerde zijn auto aan de Noordhoek in Papendrecht en ging er eventjes op uit. Toen hij terug kwam bij zijn auto stond hij perplex: de auto, met daarin zijn hondje, was ineens verdwenen.

Ben-Corino-1-696x391

Tanja de Jonge is hoofdgast in Studio De Witt

Een gloednieuwe uitzending van Studio De Witt staat zaterdag 27 juni op het programma en is te beluisteren op Drechtstad FM tussen 10.00 en 13.00 uur.

fotohvc

Improviseren met vuilniswagens door lange brugsluiting: dit verandert er

De maandenlange sluiting van de Papendrechtsebrug heeft gevolgen voor afvalverwerkers in de regio. Onder meer voor HVC wordt het flink improviseren. “Ben je gewend dat we in de ochtend komen, kan het voorkomen dat in de middag je papier of gft wordt ingezameld.”

fotoo

Zonder fiets de trein in tijdens brugsluiting, wel zee aan deelfietsen: ‘830 in de regio’

Deelfietsen zo oranje als een sinaasappel: op steeds meer plekken in onze streek zijn ze te zien. Nu de maandenlange afsluiting van de Papendrechtsebrug nadert, schieten de tweewielers als paddenstoelen uit de grond. “Met je eigen fiets heb je meer zekerheid, maar de kans is heel groot dat je er een hebt.”

treinstationdordrecht

Let op: vier dagen geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam

Treinreizigers tussen Zwijndrecht en Rotterdam Centraal moeten volgende week opnieuw rekening houden met vertraging. Vanwege werkzaamheden aan het spoor rijden van dinsdag 21 juli tot en met vrijdag 24 juli geen treinen op dit traject. Dat geldt ook voor de hogesnelheidslijn tussen Rotterdam en Breda.

politie 01

Jongen (17) vast voor negen aanrandingen

De politie heeft een aanhouding verricht na meerdere meldingen van vrouwelijke fietsers die de afgelopen weken zijn betast in Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht. De verdachte, een 17-jarige man uit Hendrik-Ido-Ambacht, wordt verdacht van negen aanrandingen.