gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zevende fietsvaardaagse van start

79ef12da62b271db7876aeb652838458

“Fietsen is goed voor je lichaam en je huwelijk”, daarom stapt een van de deelnemers dinsdag goedgemutst samen met zijn partner op een tandem om mee te fietsen met Rond Uit Dordrecht. De fietsvierdaagse vindt van dinsdag tot en met donderdag in en rond Dordrecht plaats. Dinsdag trapten 150 deelnemers de vierdaagse af en stond ronde Hoeksche Waard op het programma. Het is de zevende keer dat de vierdaagse per fiets plaatsvindt. Jaarlijks worden er over drie afstanden nieuwe routes uitgezet, deelnemers kunnen kiezen of ze 30, 50 of 80 kilometer per dag willen afleggen. Mensen kunnen zich iedere dag nog inschrijven om deel te nemen.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
“We hebben prachtig weer, wel aan de warme kant”, vertelt voorzitter William Nederpelt van Rond Uit Dordrecht. "Maar we hebben genoeg controleposten en ik ben altijd bereikbaar mocht de hitte problemen veroorzaken.”

Mensen komen uit heel Nederland en België om door in de regio van Dordrecht rond te fietsen. Onder andere de Nieuwe Dordtse Biesbosch is een van de locaties waar de deelnemers doorheen rijden. Veel mensen uit andere plaatsen verblijven op een camping of in een hotel in Dordrecht.

Dagelijks vertrekken de deelnemers bij het stadion van FC Dordrecht. Op die parkeerplaats is dan ook een camperplaats ingericht.

Een oudere deelnemer vertelt dat hij deze zomer in totaal dertien fietsdagen gepland heeft staan, dit wordt de derde. “Ah dit (80 km. red) is niks joh, ik heb nog een aantal dagen gepland staan van 100 kilometer.”

Lees ook

verdachtebureaurijnmondAH

Nepagent maakt slachtoffers in Sliedrecht en Gorinchem, politie zoekt dezelfde verdachte

Twee ouderen in Sliedrecht en Gorinchem zijn afgelopen zomer slachtoffer geworden van een nepagent. Volgens de politie gaat het om dezelfde verdachte. Beelden van hem zijn donderdagavond getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Geweld onder jongeren speelt bij alle scholen, zegt burgemeester

Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”

ek winnaars pkc

Nederlandse korfballers, met vijf PKC'ers in de ploeg, winnen opnieuw EK

Vijf PKC'ers zijn met de Nederlandse korfbalploeg Europees kampioen geworden. In de finale werd België zaterdag met 27-12 verslagen.

dagvaarding chemours

Stichting naar rechter om PFAS-vervuiling Chemours: ‘Veel mensen maken zich zorgen’

Stichting PFAS Vrij Green Claim start een civiele procedure tegen Chemours. De stichting wil de chemiegigant aansprakelijk stellen voor de PFAS-vervuiling in de omgeving van de fabriek, een einde aan verdere uitstoot en een financiële compensatieregeling.

IMG_8044

‘Spannend, maar ook heel leuk’: Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester

Oguzhan Batasun (11) is de nieuwe kinderburgemeester van Dordrecht. Hij werd dinsdag officieel geïnstalleerd en volgt Isabeth van Heusden op.

yv20261019A1C08984

FC Dordrecht begint nieuwe periode met eerste uitzege: ‘Dit geeft een boost’

FC Dordrecht had al acht maanden niet op vreemde bodem gewonnen, maar daar kwam maandagavond verandering in. Joey de Bie schoot zijn ploeg vanaf de penaltystip naar een 0-1 zege op Jong PSV, waardoor de ploeg een succesvolle start van de tweede periode kende. “Hier ben ik heel blij mee.”