gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zevende fietsvaardaagse van start

79ef12da62b271db7876aeb652838458

“Fietsen is goed voor je lichaam en je huwelijk”, daarom stapt een van de deelnemers dinsdag goedgemutst samen met zijn partner op een tandem om mee te fietsen met Rond Uit Dordrecht. De fietsvierdaagse vindt van dinsdag tot en met donderdag in en rond Dordrecht plaats. Dinsdag trapten 150 deelnemers de vierdaagse af en stond ronde Hoeksche Waard op het programma. Het is de zevende keer dat de vierdaagse per fiets plaatsvindt. Jaarlijks worden er over drie afstanden nieuwe routes uitgezet, deelnemers kunnen kiezen of ze 30, 50 of 80 kilometer per dag willen afleggen. Mensen kunnen zich iedere dag nog inschrijven om deel te nemen.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
“We hebben prachtig weer, wel aan de warme kant”, vertelt voorzitter William Nederpelt van Rond Uit Dordrecht. "Maar we hebben genoeg controleposten en ik ben altijd bereikbaar mocht de hitte problemen veroorzaken.”

Mensen komen uit heel Nederland en België om door in de regio van Dordrecht rond te fietsen. Onder andere de Nieuwe Dordtse Biesbosch is een van de locaties waar de deelnemers doorheen rijden. Veel mensen uit andere plaatsen verblijven op een camping of in een hotel in Dordrecht.

Dagelijks vertrekken de deelnemers bij het stadion van FC Dordrecht. Op die parkeerplaats is dan ook een camperplaats ingericht.

Een oudere deelnemer vertelt dat hij deze zomer in totaal dertien fietsdagen gepland heeft staan, dit wordt de derde. “Ah dit (80 km. red) is niks joh, ik heb nog een aantal dagen gepland staan van 100 kilometer.”

Lees ook

rijnmondweerfoto

Deze week weinig regen en temperatuur loopt op, mogelijk zonnig weekend

De meteorologische herfst begint dinsdag. Maar wie dan meteen denkt aan regen, wind en een dikke jas, komt voorlopig bedrogen uit. Het weer heeft namelijk helemaal geen haast om afscheid te nemen van de zomer.

politie 01

Politie deelt beelden van verdachten na ontvoering en overval

De politie is op zoek naar twee verdachten na een ontvoering in Papendrecht vorige week. Een 20-jarige vrouw werd toen ontvoerd en achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas. Later op de avond vond er een overval plaats op haar woning in Rotterdam.

autobrand Hia BLUR

Auto in brand gestoken in Hendrik-Ido-Ambacht, politie zoekt verdachte

Op de Landmanshof in Hendrik-Ido-Ambacht is donderdagochtend rond 06.00 uur een auto in de brand gestoken. De motorkap vatte daarbij vlam. De politie is nog opzoek naar de verdachte.

rwsa16ongeluk

Drechttunnel weer vrij na ongeluk met meerdere voertuigen

Eén van de tunnelbuizen van de Drechttunnel richting Breda is vrijdag afgesloten geweest na een ongeluk. Daarbij waren meerdere voertuigen betrokken, meldt Rijkswaterstaat. Inmiddels is de weg weer vrij.

zwemmenwaal

Ondanks chemische stoffen in de Waal gaat Ellen er gewoon in: ‘Het is heerlijk zwemmen’

Het gaat niet goed met de kwaliteit van het Nederlandse zwemwater. In onze regio is het vooral mis in de Waal bij Ridderkerk. Daar zijn meerdere chemische stoffen aangetroffen boven de gestelde norm. Toch is Ellen, die pal aan het water woont, niet bang: “Ik ga het niet mijden.”

timmerdorpdordt

Voor het eerst een timmerdorp op deze plek: 'Er ontstaan serieuze hutten'

Kinderen en klussen is misschien niet de eerste combinatie waar je aan denkt. Toch worden elke zomervakantie op verschillende plekken met veel enthousiasme timmerdorpen gebouwd. Rotaryclub Johan de Witt ter Merwede organiseert dit jaar voor het eerst een timmerdorp in de Dordtse wijk de Staart. “Het is een groot succes”, zegt Jurgina Feith initiatiefneemster van deze eerste editie.