Dordrecht, Netherlands

Ziekenhuis laat patiënten beter horen

In het Albert Schweitzer-ziekenhuis kunnen patienten met hoorproblemen voortaan gebruik maken van een luisterhulp. Dat is een apparaatje dat de stem van de arts versterkt. Om het goed te kunnen horen, krijg je een hoofdtelefoon.
Peter Tromp | 4 april 2018 12:35 | Aangepast op 4 april 2018 12:35
De luisterhulpen zijn beschikbaar op de spoedeisende hulp, kno-afdeling, geriatrie, longziekten en interne geneeskunde. Het ziekenhuis heeft vijftien van die apparaten en probeert ze eerst uit. Als ze bevallen, worden er meer gekocht.

Er blijken veel mensen te zijn die niet goed kunnen horen, terwijl ze geen gehoorapparaat dragen. Volgens het ziekenhuis is het juist bij informatie over ziekte en gezondheid het belangrijk om goed te horen wat er wordt gezegd.

De luisterhulpen zijn geschonken door het Vriendenfonds van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Die stichting zet zich ervoor in om het patiënten meer naar de zin te maken.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

LUISTER: Geen huis te krijgen, dus woon je bij je schoonouders

Noodgedwongen wonen bij je schoonouders, omdat de straat geen optie is. Het is de realiteit voor het...

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

Wat een volgende stap in de richting van de periodetitel moest worden voor FC Dordrecht, is vrijdaga...

Herdenking Dordtse schrijver onderwerp van gesprek in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Hendrik Jan Groeneweg. ...

16 miljoen naar bereikbaarheid: fietsen en OV moet aantrekkelijker worden

De provincie heeft samen met de landelijke overheid besloten om 16 miljoen euro te investeren in de ...

Twee vrouwen aangerand in Dordrecht, politie zoekt dader

Tijdens het hardlopen zijn donderdagmiddag twee vrouwen in Dordrecht op hun billen geslagen. De inci...