Dordrecht, Netherlands

Ziekenhuis opent afdeling voor kwetsbare ouderen

Foto van het ASz Jordy Nijenhuis
De Acute Zorg Afdeling (AZA) voor kwetsbare ouderen van het Albert Schweitzer ziekenhuis is maandag officieel geopend. Op deze afdeling zijn zestien eerstelijns verblijfsbedden (ELV) beschikbaar. Deze zijn bedoeld voor ouderen die op de spoedeisende hulp zijn nagekeken en niet opgenomen hoeven te worden, maar ook niet terug naar huis kunnen.
Ananda Cobussen | 11 juli 2023 16:26 | Aangepast op 11 juli 2023 16:26
De nieuwe afdeling moet zorgen voor een betere doorstroming van patiënten zodat er geen onnodige ziekenhuisbezetting meer is.

Tom Wouters is internist acute geneeskunde. Hij legt uit dat de AZA ook vooral is bedoeld om in kaart te brengen wat de patiënt nodig heeft na de opname. De zorg in het ziekenhuis is gericht op het oplossen van een medisch probleem, deze afdeling is veel breder. Denk bij een medisch probleem aan een eenvoudige breuk door een val of een urineweginfectie.

“Op de spoedeisende hulp zien we veel mensen die heel veel problemen hebben, maar niet altijd perse opgenomen hoeven te worden. Dat is een categorie patiënten waarvan het erg moeilijk is om ze de juiste zorg en begeleiding te bieden”, licht Tom Wouters toe.

In de periode dat de patiënten op de AZA verblijven, wordt er goed onderzocht met welke problemen zij kampen en wat voor aanpassingen er bijvoorbeeld thuis nodig zijn om terug te kunnen keren. De patiënt krijgt een behandelteam dat zich met dit doel bezighoudt.

“Denk aan een patiënt met een eenvoudige breuk door een val, of met een urineweginfectie of griep”, licht projectleider Gerda Blaak van ASz toe. “Zij moeten wel op de SEH beoordeeld en daar eventueel behandeld worden, maar hoeven niet te blijven.”

Als naar huis gaan na anderhalve week nog steeds geen optie is, zorgt het PZC Dordrecht, eventueel in samenwerking met Verwijspunt 078, naar een geschikte plek ergens anders. Maar niet alleen patiënten uit het ziekenhuis kunnen op de nieuwe afdeling terechtkomen. Je kan bijvoorbeeld ook aangemeld worden door je huisarts.

Sven van de Langen, bestuurder van PZC Dordrecht, vertelt dat de nieuwe afdeling een oplossing is om tijdelijk wat rust te creëren. “Het is ook fijn voor de hele zorgketen, want we zorgen ervoor dat de juiste bedden worden gebruikt voor de juiste personen. Zo krijgt iedereen de zorg die hij of zij nodig heeft”, aldus Sven van de Langen.

Bekijk hieronder de reportage over de opening van de nieuwe afdeling.

Meest gelezen

Waterbus Sliedrecht geschrapt: vanaf 6 oktober uit de vaart

Redactie Streek 56 | 24 sep 2025 14:10

Lichaam gevonden in Oude Maas bij Zwijndrecht

RTV Rijnmond | Rijnmond | Redactie Streek 56 | Barbara Visscher | 24 sep 2025 14:57

Lees ook

Museumschool moet wijkcentrum worden: 'Met ruimte voor de toekomst en het verhaal van 1940'

De voormalige Museumschool in Ridderkerk moet een nieuwe bestemming krijgen. Het gebouw, waar in mei...

Veertig boetes uitgedeeld tijdens verkeerscontroles in Hardinxveld-Giessendam

Bij een verkeerscontrole in Hardinxveld-Giessendam zijn vorige week tientallen bekeuringen uitgedeel...

Senol is al 40 jaar theatermeester en krijgt onderscheiding: 'Ik moest er een paar dagen van bijkomen'

Theatermeester Senol Ünlütürk uit Papendrecht heeft een onderscheiding ontvangen. Hij zet zich al ve...

Donald Duck gaat op avontuur bij molens in Kinderdijk: 'Nederland is heel stripgeniek'

Donald Duck is in zijn lange loopbaan al op een heleboel plekken geweest, maar deze keer strijkt hij...

Op de koffie bij dit asielschip: bewoners heten de buurt welkom

Het is de vierde zaterdag van september en dat betekent één ding: het is Nationale Burendag. Tijdens...

Goede tweede helft biedt hoop voor FC Dordrecht: 'We toonden meer lef'

FC Dordrecht toonde zich vrijdagavond twee gezichten in het 1-1 gelijkspel tegen De Graafschap. Voor...