gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ziekenhuispersoneel overhandigt 2000 handtekeningen tegen hogere parkeerkosten

2b161902eb438d248c35eb7f0be0720b

Burgemeester Wouter Kolff nam dinsdagmiddag 2000 handtekeningen in ontvangst van Albert Schweitzer-personeel. Zij zijn het niet eens met de verhoging van parkeerkosten in de nog te bouwen garage bij het ziekenhuis. Die zou medewerkers zo’n 1000 euro per jaar extra aan parkeergeld gaan kosten.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Mariëtte Grootenboer van het Albert Schweitzer ziekenhuis overhandigde de handtekeningen aan de burgemeester. Zij vindt het plan een zorgelijke ontwikkeling. “We zijn bang dat verpleegkundigen ergens anders gaan werken, en het is al zo moeilijk om zorgpersoneel te vinden.”

Het probleem blijkt flink te leven onder de zorgmedewerkers; ruim de helft leverde een handtekening in. “Dit kost mensen flink wat inkomen.”

De burgemeester zegt dat de gemeenteraad en het ziekenhuis hierover nog in gesprek zullen moeten. “Het signaal van de zorgmedewerkers is duidelijk. Dit is echt iets waar de gemeenteraad over gaat. Dus deze handtekeningen gaan hopelijk meewegen in de besluitvorming.”

De VSP en SP hebben al aangekondigd deze week vragen te stellen aan het College over het parkeerprobleem. De gemeente gaf eerder aan vast te zitten aan afspraken met projectontwikkelaar Ballast Nedam. De partijen willen onder meer weten wat er dan precies is afgesproken, en waarom een lager tarief of bijvoorbeeld de gemeente zélf als exploitant wel of niet tot de mogelijkheden behoort.

Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

mishandelingconducteur

Verdachte mishandeling treinconducteur nog niet gepakt, politie toont herkenbare beelden

De politie heeft nog geen tips binnengekregen over de verdachte die begin november een treinconducteur heeft mishandeld bij station Sliedrecht. Daarom zijn maandagmiddag herkenbare beelden van de man naar buiten gebracht, zo laat een woordvoerder weten aan deze streekomroep.

de brug brugkelder

Nieuwe klep Papendrechtsebrug half miljoen kilo zwaarder: zo wordt brugkelder versterkt

De brugkelder van de Papendrechtsebrug is volledig leeggehaald. Onderdelen, zoals de grote tandbaan, zijn verwijderd. Nu worden de voorbereidingen getroffen voordat het volgende proces start: het versterken van al het beton.

papendrechtsebrugnadezomer

Extreme drukte blijft uit op eerste dag na de zomervakantie met dichte brug

Gehuld in regenpakken, met paraplu’s en capuchons hebben honderden fietsers maandagochtend hun route naar school en werk voor het eerst na de zomervakantie afgelegd met een dichte Papendrechtsebrug. Hoewel extreme drukte werd verwacht, bleef dat bij de pont en Waterbus uit. “Het is nu goed te doen, maar ik heb ook begrepen dat nog niet iedereen deze maandag begonnen is”, zegt burgemeester Nanning Mol.

fatbikepolitie

Fatbike onder dreiging vuurwapen gestolen, arrestatieteam rijdt tiener klem

De politie heeft maandagavond in Ridderkerk een 15-jarige jongen aangehouden op een fatbike. Hij wordt verdacht van een gewapende beroving, een dag eerder in de Rotterdamse wijk Beverwaard. Daarbij werd iemand onder bedreiging van een mes en een vuurwapen van een fatbike beroofd, meldt Rijnmond.

nepagentomroepmaxpolitie

Gemeente waarschuwt: met deze babbeltruc worden mensen in Ridderkerk beroofd

De gemeente Ridderkerk en de politie waarschuwen voor oplichters die langs de deur gaan bij inwoners en via een sluwe babbeltruc weten binnen te komen bij de mensen. Door deze babbeltruc zijn er al bij meerdere mensen bezittingen gestolen.

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.