Dordrecht, Netherlands

Zomerschool van start met veel meer aanmeldingen dan voorheen

"Hebben we er allemaal een beetje zin in?", roept de enthousiaste juf Rianne. Uit de monden van tientallen basisschoolkinderen klinkt een luide: "Jaaaaaaa!". Hoewel de zomervakantie nog twee weken duurt, stond het schoolplein van verschillende Dordtse basisscholen maandagochtend al vol kinderen.
Nynke Cuperus | 17 augustus 2020 14:12 | Aangepast op 17 augustus 2020 14:12
De kinderen beginnen aan de Zomerschool. De komende weken werken ze samen aan projecten en gaan ze lekker sporten en creatief aan de slag. Is dat zielig voor ze in de vakantie? Nee, deze kinderen hebben er enorm veel zin in!

En dat is aan de opkomst te zien. "Ik kan mij vier jaar geleden nog heel goed herinneren", vertelt wethouder Peter Heijkoop. "Toen waren we net gestart met de Zomerschool. Een aantal schoolbesturen en wij als gemeente hadden de handen ineen geslagen. Er waren iets meer dan honderd kinderen. Nu ben je een paar jaar verder en elk jaar is het aantal aanmeldingen bijna verdubbeld."

"We hebben zelfs nog heel veel kinderen moeten teleurstellen omdat we gewoon niet de mankracht hadden om alle groepen te bemannen", vult projectleider Rianne van Ballegooijen aan. Dit is heel tof en het geeft al heel veel energie voor volgend jaar."

Thuisonderwijs lastig

De Zomerschool is niet alleen leuk. Door het thuisonderwijs tijdens de coronacrisis is hij voor sommige kinderen ook van belang. Volgens wethouder Peter Heijkoop groeit niet ieder kind op in een omgeving waar ze support, steun en thuisonderwijs van hun ouders krijgen. Ook verliezen kinderen in de zomervakantie vaak een deel van hun kennis over rekenen en taal. "Dan zie je dat zo'n Zomerschool de boel weer opfrist in de zomer", aldus Heijkoop.

Achterstand door corona

Juf Rianne kan nog niet zeggen of de kinderen een achterstand hebben opgelopen door het thuisonderwijs tijdens de coronacrisis. Ze denkt dat de achterstand voornamelijk in het sociaal-emotionele gedeelte zit. "Kinderen hebben het toch wel nodig om met elkaar te kunnen spelen en van elkaar te kunnen leren. Ik denk dat het heel goed is dat we dat oppakken en dat deze kinderen dat al twee weken eerder kunnen gaan doen."

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Fietsfeest in Dordrecht: niet alleen op, ook naast Tour of Holland-parcours

De Tour van Holland is na ruim twintig jaar terug van weggeweest. De eerste etappe van de wielertour...

Gemeente maakt een miljoen vrij voor krakkemikkige kleedkamers voetbalclub

De gemeenteraad van Sliedrecht heeft unaniem besloten te investeren in voetbalclub v.v. Sliedrecht. ...

Dienst GR-Sociaal, op loket na, niet naar Dordthuis maar naar Achterom

De gemeenteraad in Dordrecht heeft dinsdagavond ingestemd met nieuwe verhuisplannen van de GR-Sociaa...

Extra ondersteuning starters Papendrecht, miljoen extra in leenpotje

De raad van Papendrecht stelt opnieuw geld beschikbaar voor de starterslening. Met een miljoen euro ...

Nieuwe kinderburgemeester geïnstalleerd: 'Kinderen moeten meer buiten spelen'

Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van dinsdagavond ...

Het zou vier jaar bewegen, maar Dordtse Bewegende Bos verdwijnt nu al

Een boom op je parkeerplek in plaats van een auto: hoe ziet dat eruit? Het Bewegend Bos liet de Dord...