Dordrecht, Netherlands

Zomersymfonie terug van weggeweest

De Zomersymfonie in Park Merwestein is na 2 jaar terug. Op 6, 7 en 8 juli staat het hele park weer vol met beelden. Tot nu toe heeft het evenement elke keer duizenden bezoekers getrokken die kwamen kijken naar de kunst, luisteren naar muziek en natuurlijk kijken naar de hertjes.
Alka Goos | 11 mei 2018 18:00 | Aangepast op 11 mei 2018 18:00
Na de editie in 2015 leek het erop dat het cultureel evenement niet meer terug zou komen. Het bestuur was te oud geworden en de gemeente dreigde subsidie voor kleine evenementen stop te zetten. Stichting Laethbloeyer trok nieuwe, jonge mensen aan die naar eigen zeggen de schouders er flink onder zetten. En de gemeente veranderde niet van beleid. 

Twaalf kunstenaars laten het weekend dus door het hele park hun kunst zien. Maar daar blijft het niet bij. Er is muziek, dans, workshops en je kan hightea-en. Op vrijdagavond wordt er afgetrapt met percussiegroep Slag bij Nieland en een concert van SwingS. Het traditionele zomeravondconcert van Phil Good is op zaterdagavond. En op zondag zijn er niet alleen beelden door het hele park, maar ook podia waar verschillende artiesten hun ding zullen doen. 

Meest gelezen

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

NOS | Redactie Streek 56 | 22 jan 2026 12:30

Lees ook

Politie vermoedt opzet bij vele autobranden deze maand en zoekt getuigen

De vele autobranden in Dordrecht sinds de jaarwisseling zijn waarschijnlijk allemaal aangestoken. Da...

Stephano Carrillo scoort voor FC Dordrecht en viert dat met een 'bro hug'

Stéphano Carrillo is een vat vol verhalen. Daar zijn Arco Bomgaars (AD/De Dordtenaar), Corrado Franc...

Prijs voor restaurant dat mensen met reuk- of smaakstoornis een topavond bezorgt

Restaurant Bij de Burgemeester uit Bleskensgraaf heeft een bijzondere primeur te pakken. Zij zijn he...

Maarten is wanhopig, na twee jaar wachten woont hij nog steeds in de vleeslucht

Alsof je naast een braadpan woont: zo voelen de bewoners van de Ringdijk in Ridderkerk zich al bijna...

Bijzondere verhalen kleven aan goals FC Dordrecht: ‘Ik begreep niet waarom ik niet scoorde’

Bijzondere treffers bezorgden FC Dordrecht vrijdagavond een 3-2 zege op FC Den Bosch. De fraaiste kw...

FC Dordrecht in spektakelstuk langs FC Den Bosch: 3-2

FC Dordrecht won begin oktober voor het laatst thuis, maar daar kwam vrijdagavond verandering in. Te...