gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zomersymfonie terug van weggeweest

De Zomersymfonie in Park Merwestein is na 2 jaar terug. Op 6, 7 en 8 juli staat het hele park weer vol met beelden. Tot nu toe heeft het evenement elke keer duizenden bezoekers getrokken die kwamen kijken naar de kunst, luisteren naar muziek en natuurlijk kijken naar de hertjes.

Alka Goos |  | Aangepast op
Na de editie in 2015 leek het erop dat het cultureel evenement niet meer terug zou komen. Het bestuur was te oud geworden en de gemeente dreigde subsidie voor kleine evenementen stop te zetten. Stichting Laethbloeyer trok nieuwe, jonge mensen aan die naar eigen zeggen de schouders er flink onder zetten. En de gemeente veranderde niet van beleid. 

Twaalf kunstenaars laten het weekend dus door het hele park hun kunst zien. Maar daar blijft het niet bij. Er is muziek, dans, workshops en je kan hightea-en. Op vrijdagavond wordt er afgetrapt met percussiegroep Slag bij Nieland en een concert van SwingS. Het traditionele zomeravondconcert van Phil Good is op zaterdagavond. En op zondag zijn er niet alleen beelden door het hele park, maar ook podia waar verschillende artiesten hun ding zullen doen. 

Lees ook

foto saba eiland.jpg

zoektocht

Vermiste man op Saba is medewerker ambulancedienst: ‘Iedereen is bezorgd’

De man die al sinds woensdag wordt vermist op het Caribisch eiland Saba, is de 53-jarige ambulanceverpleegkundige Erik Matthijsen. Dat bevestigt de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid op vragen van deze streekomroep. “Hij is op Saba voor werkzaamheden buiten zijn werk voor onze ambulancedienst.”

mosquito.png

Mosquito's verjagen overlastgevende jeugd, inzet wordt voortgezet

De inzet van zogeheten mosquito’s om overlastgevende jeugd te weren van de velden van voetbalclub ASWH in Hendrik-Ido-Ambacht, heeft het gewenste effect. Daarom wordt de inzet verder uitgebreid, meldt de burgemeester in een brief aan de gemeenteraad.

laboratorium_002_1.jpg

Drie voormalig stortplaatsen in onze streek onderzocht op zeer zorgwekkende stoffen

Bij drie gesloten stortplaatsen in onze streek wordt onderzocht of daaruit niet eerder onderzochte stoffen zich verspreiden via het grondwater. Het gaat om voormalige stortplaatsen aan de Noordweg in Zwijndrecht, aan de Lekdijk in Nieuw-Lekkerland en de Nieuwe Gorzen in Ridderkerk, die worden onderzocht op Zeer Zorgwekkende Stoffen (ZZS).

fotoonderwijsmuseum.png

Red dit museum, smeekt de Dordtse politiek Den Haag: ‘Het hoort bij ons thuis’

Is het na dit jaar alsnog over en uit voor het Nationaal Onderwijsmuseum? Het ministerie zegt van wel, maar Dordtse raadsleden en het gemeentebestuur stribbelen tegen. “Het kabinet voert een amendement eigenlijk niet helemaal uit”, ziet cultuurwethouder Joost Veldman.

politiehond (1).png

Autodief probeert op gestolen fiets te vluchten, politiehond vindt hem in de bosjes

Met behulp van een politiehond is eerder deze week een autodief in Ridderkerk in de kraag gevat. De 43-jarige verdachte uit Ridderkerk probeerde nog te vluchten op een gestolen fiets en te voet, maar diensthond Aron wist hem op te speuren uit de bosjes.

bosschaart.png

Pascal Bosschaart vanaf volgend seizoen assistent-trainer bij FC Dordrecht

Pascal Bosschaart wordt volgend seizoen assistent-trainer bij FC Dordrecht. De afgelopen jaren was de Rotterdammer trainer van Feyenoord onder 21.