gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zomersymfonie terug van weggeweest

De Zomersymfonie in Park Merwestein is na 2 jaar terug. Op 6, 7 en 8 juli staat het hele park weer vol met beelden. Tot nu toe heeft het evenement elke keer duizenden bezoekers getrokken die kwamen kijken naar de kunst, luisteren naar muziek en natuurlijk kijken naar de hertjes.

Alka Goos |  | Aangepast op
Na de editie in 2015 leek het erop dat het cultureel evenement niet meer terug zou komen. Het bestuur was te oud geworden en de gemeente dreigde subsidie voor kleine evenementen stop te zetten. Stichting Laethbloeyer trok nieuwe, jonge mensen aan die naar eigen zeggen de schouders er flink onder zetten. En de gemeente veranderde niet van beleid. 

Twaalf kunstenaars laten het weekend dus door het hele park hun kunst zien. Maar daar blijft het niet bij. Er is muziek, dans, workshops en je kan hightea-en. Op vrijdagavond wordt er afgetrapt met percussiegroep Slag bij Nieland en een concert van SwingS. Het traditionele zomeravondconcert van Phil Good is op zaterdagavond. En op zondag zijn er niet alleen beelden door het hele park, maar ook podia waar verschillende artiesten hun ding zullen doen. 

Lees ook

uitreiking johan de witt speld.jpg

Gert van Engelen ontvangt Johan de Witt-speld

Gert van Engelen is sinds vrijdag trotse eigenaar van de Johan de Witt-speld. De onderscheiding wordt toegekend als waardering voor zijn inzet voor het vertellen van de levensverhalen van weggevoerde en vermoorde Joodse Dordtenaren tijdens de Tweede wereldoorlog.

fotoartikelijssmaak.jpg

Met deze ijssmaken kom jij de warme dagen wel door

Mei is zomers begonnen, en dus zijn de ijssalons in trek. Een bolletje chocola of vanille is op veel plekken wel te krijgen, maar tegenwoordig liggen er ook bijzondere smaken als hazelnootgebak of After-Eight in de vitrine. Hoe valt dat in de smaak? “After-Eight is mijn lievelingssmaak aller tijden.”

naeffoto.png

Eerste vrouwenstandbeeld in Dordt? Er is zelfs een onthullingsdag in gedachten

Een standbeeld met een vrouw in de hoofdrol? In Dordrecht is er nog geen voorbeeld van, maar daar komt de komende jaren misschien verandering in. Onlangs werd namelijk een plan overhandigd voor een beeld van voormalig schrijfster Top Naeff. “Ze was echt een vakvrouw, daarom moet ze geëerd worden.”

voormonique.png

Auto botst tegen geluidswal, muur komt op spoor

Een auto is vrijdagochtend tegen een geluidsmuur tussen het spoor en de Transvaalstraat in Dordrecht gebotst. Daar ging een aanrijding met een andere auto aan vooraf.

IMG-20260428-WA0021.jpg

Geëvacueerde bewoners Spuiweg nog niet naar huis na grote brand

De oorzaak van de brand aan de Spuiweg van afgelopen dinsdag is nog steeds niet bekend, laat de politie weten. De buren die eerder deze week werden geëvacueerd, hebben vooralsnog niet thuis kunnen slapen en worden sindsdien elders opgevangen.

rijnmondzonnig.jpg

Vandaag een stralende dag met 25 graden, maar daarna slaat het weer om

De maand mei is vandaag begonnen en doet dat met zomerse temperaturen! Dat betekent dat de temperatuur zal gaan oplopen naar 25 graden en plaatselijk kan het zelfs 26 graden worden.