gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zomersymfonie terug van weggeweest

De Zomersymfonie in Park Merwestein is na 2 jaar terug. Op 6, 7 en 8 juli staat het hele park weer vol met beelden. Tot nu toe heeft het evenement elke keer duizenden bezoekers getrokken die kwamen kijken naar de kunst, luisteren naar muziek en natuurlijk kijken naar de hertjes.

Alka Goos |  | Aangepast op
Na de editie in 2015 leek het erop dat het cultureel evenement niet meer terug zou komen. Het bestuur was te oud geworden en de gemeente dreigde subsidie voor kleine evenementen stop te zetten. Stichting Laethbloeyer trok nieuwe, jonge mensen aan die naar eigen zeggen de schouders er flink onder zetten. En de gemeente veranderde niet van beleid. 

Twaalf kunstenaars laten het weekend dus door het hele park hun kunst zien. Maar daar blijft het niet bij. Er is muziek, dans, workshops en je kan hightea-en. Op vrijdagavond wordt er afgetrapt met percussiegroep Slag bij Nieland en een concert van SwingS. Het traditionele zomeravondconcert van Phil Good is op zaterdagavond. En op zondag zijn er niet alleen beelden door het hele park, maar ook podia waar verschillende artiesten hun ding zullen doen. 

Lees ook

Sidney Breidel Keti Koti

keti koti

Dordrecht staat stil bij rol slavernij: ‘Patronen van uitsluiting doorbreken'

Tussen het groen van het Weizigtpark klinken woorden van bezinning en verbondenheid. In Dordrecht, ooit derde suikerstad van Nederland met een grote rol in de koloniale suikerhandel, wordt dinsdagmiddag en avond stilgestaan bij het slavernijverleden en de afschaffing van de slavernij - Keti Koti - gevierd. Het is de vierde keer dat dat gebeurt.

brandziekenhuiszwi

Brand in Zwijndrechts ziekenhuis, meerdere afdelingen dicht

In de Zwijndrechtse locatie van het Albert Schweitzer Ziekenhuis is zondag op maandag nacht brand uitgebroken. De brand ontstond rond 03.30 uur door elektrische apparaten in het ziekenhuis. Meerdere poliklinieken op de locatie zijn vandaag gesloten.

Yunus1920.jpg

Jeugdspeler Younous tekent eerste profcontract bij FC Dordrecht

FC Dordrecht legt de 19-jarige Yunus Younous vast. De spits uit de jeugdopleiding tekent zijn eerste profcontract bij de Schapekoppen en gaat een verbintenis aan tot medio 2029. In het vriendschappelijke duel met Schalke 04 II (3-0) maakte Younous zijn eerste officieuze doelpunt voor FC Dordrecht.

studiodewitt

Zaterdag in Studio De Witt: Indorock, Dordt in Stoom en formatieprocessen

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met de initiatiefnemers van het vinylproject Indorock. Hij duikt met hen in de rijke muzikale geschiedenis.

incident Station Sliedrecht

Persoon overlijdt na aanrijding Station Sliedrecht, treinverkeer hervat

Een persoon is dinsdagochtend aangereden door een trein van de MerwedeLingelijn. Dat gebeurde bij de oversteekplaats op Station Sliedrecht.

zomerpark gemeente dordrecht

De hele zomer sport en spel in toekomstig Stadspark: ‘Gezellige ontmoetingsplek!’

Om Dordtenaren kennis te laten maken met het nieuwe Stadspark, organiseert de gemeente deze zomer voor het eerst ‘Zomerpark’. Onder die noemer zullen op twee verschillende locaties diverse sport- en spelactiviteiten worden georganiseerd. Daarnaast staan er twee maanden lang allerlei speeltoestellen, waar jong en oud gratis gebruik van kunnen maken.