Dordrecht, Netherlands

Zonder boete over de Voorstraat

We mogen binnenkort fietsen in het voetgangersgebied in de binnenstad. Het college moet dat regelen. Het is in eerste instantie een proef die een jaar duurt.
Peter Tromp | 30 juni 2016 12:11 | Aangepast op 30 juni 2016 12:11
Het gaat nu om het gehele voetgangersgebied. Eerder is gesproken over fietsdoorsteekjes, maar daarvoor is geen politieke steun. Gevreesd wordt voor een woud aan verkeersborden.


Volgens ChristenUnie/SGP en de PvdA kunnen fietsers en voetgangers prima met elkaar overweg. Beide partijen dienden deze week een motie in die is aangenomen.


In meer steden wordt geëxperimenteerd met dit soort “shared spaces”. In Dordrecht wordt na een jaar bekeken of het is bevallen en of er aanpassingen nodig zijn.

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Lees ook

Is er nu wel of geen veiligheidsplan voor opvanglocatie Papendrecht?

Met welk veiligheidsplan denkt de gemeente Papendrecht de zorgen weg te nemen bij omwonenden en wink...

FC Dordrecht strikt verdediger met veel eredivisie-ervaring

Mica Pinto (32) is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De linkervleugelverdediger was sinds afgel...

Nieuwe ontmoetingen met lijsttrekkers in Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart heeft Ad van den Herik deze week ontmoetin...

Overvallers jagen pensionado stuipen op het lijf, OM eist tot 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist tot drie jaar cel tegen verschillende verdachten van een woningove...

Grote duisternis in het Wielwijkpark: omwonenden eisen oplossing

Het is al een tijdje pikkedonker in het Wielwijkpark in Dordrecht. Er ontbreken lantarenpalen in een...

Toestemming voor horeca in Weizigtpark, nu nog een ondernemer

Het plan om in het park achter Station Dordrecht een koffietentje mogelijk te maken, is door de geme...