Dordrecht, Netherlands

Zonder boete over de Voorstraat

We mogen binnenkort fietsen in het voetgangersgebied in de binnenstad. Het college moet dat regelen. Het is in eerste instantie een proef die een jaar duurt.
Peter Tromp | 30 juni 2016 12:11 | Aangepast op 30 juni 2016 12:11
Het gaat nu om het gehele voetgangersgebied. Eerder is gesproken over fietsdoorsteekjes, maar daarvoor is geen politieke steun. Gevreesd wordt voor een woud aan verkeersborden.


Volgens ChristenUnie/SGP en de PvdA kunnen fietsers en voetgangers prima met elkaar overweg. Beide partijen dienden deze week een motie in die is aangenomen.


In meer steden wordt geëxperimenteerd met dit soort “shared spaces”. In Dordrecht wordt na een jaar bekeken of het is bevallen en of er aanpassingen nodig zijn.

Lees ook

Spuihavengarage gaat toch nu al open: ‘Een week eerder dan voorzien’

De Spuihavenparkeergarage gaat deze donderdag al open, een week eerder dan gedacht. Vanaf 16.00 uur ...

Papendrechter krijgt cel- en taakstraf én vermaning van zijn vrouw na rellen in Den Haag

De rechter heeft twee mannen uit Papendrecht en Schiedam veroordeeld voor hun aandeel in de rellen i...

Ruim 250 mensen gefouilleerd in Zwijndrecht na jongerengeweld, cameratoezicht blijft

De politie heeft de afgelopen maand ruim 250 mensen preventief gefouilleerd in vier Zwijndrechtse wi...

'A new Job with the Boss': vacatures in de regio op Drechtstad FM

Vanaf deze donderdagavond is er om 18.00 uur een nieuw radioprogramma op Drechtstad FM. ‘A new Job w...

James (33) dwong jonge slachtoffers naaktbeelden te sturen: ‘Ik was eenzaam’

Een man uit Ridderkerk zou volgens het Openbaar Ministerie zeker 17 jonge slachtoffer hebben afgeper...

Raadslid en bachelorette zetten Dordt op de kaart: 'Laten zien hoe mooi de stad is!'

De Grote Kerk zo snel mogelijk beklimmen of je wijnkennis testen bij een lokale ondernemer: het is e...