Dordrecht, Netherlands

Zonder boete over de Voorstraat

We mogen binnenkort fietsen in het voetgangersgebied in de binnenstad. Het college moet dat regelen. Het is in eerste instantie een proef die een jaar duurt.
Peter Tromp | 30 juni 2016 12:11 | Aangepast op 30 juni 2016 12:11
Het gaat nu om het gehele voetgangersgebied. Eerder is gesproken over fietsdoorsteekjes, maar daarvoor is geen politieke steun. Gevreesd wordt voor een woud aan verkeersborden.


Volgens ChristenUnie/SGP en de PvdA kunnen fietsers en voetgangers prima met elkaar overweg. Beide partijen dienden deze week een motie in die is aangenomen.


In meer steden wordt geëxperimenteerd met dit soort “shared spaces”. In Dordrecht wordt na een jaar bekeken of het is bevallen en of er aanpassingen nodig zijn.

Meest gelezen

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Glijden of wippen kan hier straks niet meer, want er is te weinig geld

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 29 jan 2026 10:46

Lees ook

Krijgt deze Dordtse uitvinding een standbeeld? 'Iconen moet je koesteren'

Als het aan Tjarco van Raalte ligt, staat er over precies drie jaar na vandaag een standbeeld van de...

Ontmoetingen met lijsttrekkers in nieuwe serie van Op Pad Met Ad

Op Pad Met Ad staat de komende weken geheel in het teken van de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maa...

Verwarde man aangetroffen na melding schietpartij in Papendrecht

Door een melding van een schietpartij zijn verschillende eenheden woensdagmiddag naar de Duivenstraa...

Met de kabel over de stoep: Dordtenaren mogen elektrische auto voortaan vanuit huis opladen

Goed nieuws voor gebruikers van elektrische auto's: Dordtenaren hoeven geen vergunning meer te hebbe...

Bouw van 199 jongerenwoningen gaat beginnen

De bouw van bijna tweehonderd jongerenwoningen in Dordrecht gaat binnenkort van start. Bouwer AKOR i...

Kuijt hoefde Plug niet over te halen voor FC Dordrecht: ‘Zelf de keuze gemaakt’

Van allerlei kanten was er interesse voor Jan Plug, maar de Feyenoorder koos uiteindelijk voor een t...