gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zorgen na derde explosie in dezelfde straat: 'Dit fenomeen moet stoppen'

750d9283ad202d7f01a324a85aeb4897.jpg

De Dordtse burgemeester Wouter Kolff is geschrokken van de derde explosie dit jaar in de Fregatstraat. "Bizar dat dit nu voor de derde keer in korte tijd gebeurt", zegt Kolff, die hoopt dat de rust in de buurt snel terugkeert en dat 'mensen en hun kinderen er op een normale manier kunnen wonen'.

Redactie RTV Dordrecht |  | Aangepast op
Het kleine straatje in de Zeehavenbuurt werd maandagnacht voor de derde keer dit jaar opgeschrikt door een explosie. Bij een huis in het midden van de straat, dat in augustus ook al doelwit was, was een enorme knal te horen. De volgende ochtend is de schade nog goed te zien en lopen emoties hoog op. Buurtbewoners willen niets kwijt en de komst van media wordt - zacht uitgedrukt - niet op prijs gesteld door een aantal mensen.

Onderzoek
Wel wordt er volop onderzoek gedaan, benadrukt de politie. Op camerabeelden is iemand met een licht grijze jas te zien, die na de explosie de wijk uit rende richting de Karel Doormanweg. De politie vraagt getuigen zich te melden.

"Het is een fenomeen dat we het laatste jaar in de hele politie-eenheid zien gebeuren", somt Kolff de reeks van explosies in onder meer Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen op. Dordrecht moet er ook aan geloven. "Het is bizar dat het nu voor de derde keer in korte tijd in de straat gebeurt. Ik maak me ook wel zorgen over de situatie en begrijp zorgen die bewoners daarbij hebben. Dit fenomeen moet stoppen, zeker in onze stad."

Sinds afgelopen weekend, toen het tweede incident in de Fregatstraat plaatsvond, is er op de hoek van de straat een mobiele camera geplaatst. "Een camera is niet altijd een middel om iets te voorkomen, maar dat wel helpt bij het bestrijden", ziet Kolff, die laat weten dat het onderzoek 'in volle gang' is. "Ik zal niet rusten voor de dader hiervan opgepakt wordt en dat geldt niet alleen voor degene die het uitvoert, maar ook om de mensen die erachter zitten."

Huis stond al leeg
Omdat de woning na de explosie in augustus al leegstond, levert het nieuwe incident geen extra maatregelen op voor het getroffen huis. Afgelopen weekend was dat wel het geval, toen een ander huis in de straat voor twee weken werd gesloten.

De burgemeester hoopt dat de rust in de buurt snel terugkeert "en dat de mensen en hun kinderen op een normale manier kunnen wonen".

Lees meer over:

Lees ook

zomerconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: zomerconcert Trinitatiskapel

Op 25 april trapten Karin Dolman en Caecilia Boschman een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

foto de brug2.png

Aan dit onderdeel van de Papendrechtsebrug wordt al bijna twee jaar gewerkt

De Papendrechtsebrug gaat in juli dicht voor al het verkeer. Negen maanden lang worden er flinke renovaties uitgevoerd aan de brug. Hoewel de renovatie ter plekke nog moet beginnen, wordt er bij Hollandia in Krimpen aan den IJssel al sinds 2024 gewerkt aan een heel belangrijk onderdeel: de nieuwe brugklep.

foto saba eiland.jpg

zoektocht

Vermiste man op Saba is medewerker ambulancedienst: ‘Iedereen is bezorgd’

De man die al sinds woensdag wordt vermist op het Caribisch eiland Saba, is de 53-jarige ambulanceverpleegkundige Erik Matthijsen. Dat bevestigt de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid op vragen van deze streekomroep. “Hij is op Saba voor werkzaamheden buiten zijn werk voor onze ambulancedienst.”

mosquito.png

Mosquito's verjagen overlastgevende jeugd, inzet wordt voortgezet

De inzet van zogeheten mosquito’s om overlastgevende jeugd te weren van de velden van voetbalclub ASWH in Hendrik-Ido-Ambacht, heeft het gewenste effect. Daarom wordt de inzet verder uitgebreid, meldt de burgemeester in een brief aan de gemeenteraad.

laboratorium_002_1.jpg

Drie voormalig stortplaatsen in onze streek onderzocht op zeer zorgwekkende stoffen

Bij drie gesloten stortplaatsen in onze streek wordt onderzocht of daaruit niet eerder onderzochte stoffen zich verspreiden via het grondwater. Het gaat om voormalige stortplaatsen aan de Noordweg in Zwijndrecht, aan de Lekdijk in Nieuw-Lekkerland en de Nieuwe Gorzen in Ridderkerk, die worden onderzocht op Zeer Zorgwekkende Stoffen (ZZS).

fotoonderwijsmuseum.png

Red dit museum, smeekt de Dordtse politiek Den Haag: ‘Het hoort bij ons thuis’

Is het na dit jaar alsnog over en uit voor het Nationaal Onderwijsmuseum? Het ministerie zegt van wel, maar Dordtse raadsleden en het gemeentebestuur stribbelen tegen. “Het kabinet voert een amendement eigenlijk niet helemaal uit”, ziet cultuurwethouder Joost Veldman.