Dordrecht, Netherlands

Zwembad De Paddenstoel in Wantijpark weer open

Het zwembad De Paddenstoel in het Wantijpark is door corona dit seizoen nog niet open geweest. Maar nu staat er een tropische week voor de deur. Daarom heeft de gemeente maandag besloten om het bad vol te laten lopen.
Corrado Francke | 22 juni 2020 17:11 | Aangepast op 22 juni 2020 17:11
"Komende week wordt het heel mooi weer", zegt Victor Rouppe van der Voort van de gemeente. "Dan is het belangrijk dat je je lekker kunt verkoelen."

Maatregelen

De zwemmers moeten zich natuurlijk wel aan de coronaregels houden. Daarom staat er naast het zwembad een bordje dat het bad alleen toegankelijk is voor kinderen tot twaalf jaar. Ook zijn er om het bad strepen gezet en op het gras cirkels aangebracht. Deze maatregelen moeten mensen 'verleiden' om zich aan de regels te houden.

Stop eruit trekken

Ondanks die maatregelen vraagt een vader zich wel af of het niet te druk bij het zwembad wordt zodra de basisschoolleerlingen vrij zijn. Maar daar heeft de gemeente al een oplossing voor bedacht. "Stel dat we constateren dat er veel te veel mensen op een hoopje zitten, dan halen we het water eruit. Het water wordt dagelijks ververst. Hebben we de dag ervoor veel te veel mensen op een kluitje gehad, dan doen gooien we er geen nieuw water in", aldus Rouppe van der Voort.

Meest gelezen

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Lees ook

Fenomenale Brand voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden

Lucinda Brand is zaterdag voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. De Dordtse was in ...

Cyberbingo moet ouderen weerbaarder maken tegen cybercriminaliteit: 'Criminelen gaan heel geraffineerd te werk'

Bingo en ouderen is een combinatie die goed bij elkaar past. Als je het aangename ook nog eens met h...

FC Dordrecht raakt topscorer Eduardo kwijt: ‘Ik zag hem met de dag groeien’

Een mooie transfer is op komst voor Yannick Eduardo. De spits die dit seizoen al twaalf keer scoorde...

Uitstekende tweede helft bezorgt FC Dordrecht zege bij Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een 1-2 zege geboekt bij Vitesse. In de Gelredome herstelde de ploeg...

Laatste moestuin in PFAS-pilot aangepakt, maar zorgen blijven

Na de moestuinen in Sliedrecht en Papendrecht wordt momenteel de grond van Tuindersvereniging Winger...

37 locaties door gemeente Dordrecht nader onderzocht op PFAS

De gemeente Dordrecht gaat dit jaar 37 locaties laten onderzoeken waar mogelijk PFAS in de bodem aan...