Dordrecht, Netherlands

Zwieren op de Sportboulevard

De schaatsen kunnen uit het vet! Maandagavond 19 november wordt er namelijk een schaatsclinic schoonrijden gehouden op de Sportboulevard. Georganiseerd door de Landelijke Vereniging van Schoonrijders.
Marjolein Vos | 6 november 2018 16:08 | Aangepast op 6 november 2018 16:08
De schaatsen kunnen weer uit het vet! Maandagavond 19 november wordt er namelijk een schaatsclinic schoonrijden gehouden op de Sportboulevard. Georganiseerd door de Landelijke Vereniging van Schoonrijders.


De vereniging heeft een aparte Dordtse trainingsgroep die regelmatig bijeen komt om te oefenen. Maar ze nemen ook deel aan wedstrijden. Tijdens de clinic krijgen bezoekers uitleg over deze bijzondere schaatsvorm en mogen ze zelf een poging wagen overeind te blijven op het ijs.


Schoonrijden is een oude schaatstechniek, waarbij het allemaal draait om je rustig maar sierlijk voort te bewegen op de ijzers. Je kunt het alleen doen, maar ook met een groep.


Deelnemers aan de clinic kunnen hun eigen schaatsen meenemen, maar die zijn ook te leen. Het is gratis en aanmelden is niet nodig. 

Foto: Landelijke Vereniging van Schoonrijders

Lees ook

De Stemming in Hendrik-Ido-Ambacht: ‘Ik erger me wel echt aan zwerfafval’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Dordrecht Kiest: Vierde debat donderdag te zien op TV Dordrecht

Het vierde en laatste lijsttrekkersdebat ‘Dordrecht kiest’ is deze donderdag vanaf 18:00 uur te zien...

Minder toeristenverkeer door komst transferium: 'Inwoner mag blij zijn'

Bezoekers van het Werelderfgoed Kinderdijk kunnen vanaf nu hun auto kwijt op het nieuwe transferium....

Drie duels in zeven dagen: De Plucheplakkers over vol programma FC Dordrecht

Voor de dertigste keer dit seizoen komen de Plucheplakkers bijeen voor een nieuwe aflevering. Daarin...

Burgemeester sluit woning na vondst drugs en tienduizenden euro's cash

In een woning aan de Uranusstraat in Zwijndrecht is een handelshoeveelheid van 100,89 kilo hasj en t...

Een zegen of niet meer van deze tijd? Discussie om zondagsrust in deze gemeente

Ondernemers mogen zelf beslissen of zij op zondag de deuren openen. Dat vindt het merendeel van de a...