gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zwijndrecht gaat voor het eerst tegelwippen

fece0ed646a3239c533506f7f03f0ee3.jpg

Zwijndrecht doet voor het eerst mee aan het NK Tegelwippen. Van 31 maart tot 31 oktober gaan gemeenten door het hele land de strijd aan om zoveel mogelijk tegels in te ruilen voor struiken, plantjes of ander groen. De winnende gemeente krijgt de Gouden Schep.

Roxane Kroon |  | Aangepast op
Inwoners kunnen gewipte tegels doorgeven via de website van het NK Tegelwippen. Deze worden dan opgeteld bij de Tegelteller van Zwijndrecht. De deelname heeft als doel om de gemeente op een leuke manier meer te vergroenen.

“Elke tegel die plaats maakt voor bijvoorbeeld gras, een plant of struik telt mee en zorgt voor een groenere, koelere en gezondere buurt. Ik hoop dat alle inwoners hier enthousiast van worden en met hun tuin of balkon aan de slag gaan¨, aldus wethouder Jacqueline van Dongen.

De tegels kunnen uit de tuin komen, maar het kan ook gaan om buurtprojecten of het vergroenen van een schoolplein. Alle andere gemeenten in de streek gingen Zwijndrecht al voor. In 2022 werd Dordrecht zelfs tweede bij de derde editie van het NK Tegelwippen.


Gratis plantjes en tegeltaxi´s 
Zwijndrecht maakt nu dus haar Tegelwipper-debuut en helpt haar inwoners hier een handje bij. Zo is er een actie opgezet met de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht, waarbij inwoners van beide gemeenten hun tegels kunnen inleveren bij de Intratuin voor een gratis plantje per tegel.

Voor inwoners die niet zo ver met hun tegels kunnen sjouwen, heeft de gemeente ook iets bedacht. Zij kunnen op 12 mei, 16 juni of 1 september de Tegeltaxi bellen, die de gewipte tegels dan aan huis komt ophalen. 

Lees meer over:

Lees ook

foto pap.png

Inwoners in conflict met gemeente over achtertuinen: ‘Dit kost straks duizenden euro’s’

Bewoners van de Papendrechtse straat Kombuis liggen overhoop met de gemeente over de inrichting van hun achtertuinen. Volgens de gemeente staan onder meer vlonders en tuinhuizen te dicht op het talud langs het water. Bewoners zeggen juist dat die regels nooit duidelijk zijn gecommuniceerd en dat zij nu plotseling worden geconfronteerd met ingrijpende aanpassingen en mogelijk hoge kosten. Uit een bewonersbrief blijkt dat meerdere huishoudens in maart en april een waarschuwingsbrief van de gemeente hebben ontvangen.

Foto De brand van de eeuw.png

'Er was eens': de brand van de eeuw

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. De eerste aflevering is vanaf 18:00 te zien op TV Dordrecht.

archiefnatuurbrandpexels.jpg

Nu ook in onze regio hoogste waarschuwingsniveau natuurbranden

In heel de regio geldt op dit moment het hoogste waarschuwingsniveau voor natuurbranden. Omdat het al langere tijd droog is, neemt het risico op een natuurbrand toe. In de regio zijn extra maatregelen genomen en voor iedereen geldt: wees extra alert.

politieaanhoudingbierenchips.png

Inbreker steelt geen geld, maar bier en chips

Een man heeft maandag ingebroken in een sportkantine in Dordrecht. De verdachte dacht dat daar wel wat losgeld te halen viel. Maar toen dit niet zo was, richtte hij zich op het bier en chips van de kantine. De politie heeft de verdachte ter plekke aangehouden.

Bushalte Papendrecht verplaatst

Deze bushalte wordt binnenkort verplaatst wegens 'ongewenste overstekers'

Bushalte De Lage Waard aan de Burgemeester Keijzerweg in Papendrecht wordt verplaatst. Ook wordt de busbaan verlengd. De gemeente wil daarmee de verkeersveiligheid verbeteren en het openbaar vervoer laten doorstromen. Dit, naar aanleiding van ongewenste OV-overstekers op de weg.

sliedrechtsportpimwaslander.jpeg

Sliedrecht Sport moet beslissend finaleduel winnen voor landskampioenschap

De volleybalsters van Sliedrecht Sport hadden woensdagavond landskampioen kunnen worden, maar Apollo 8 heeft daar een stokje voor gestoken. De ploeg uit Borne won de wedstrijd van de Sliedrechters, waardoor er nu een vijfde en beslissend finaleduel gespeeld moet worden.