gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zwijndrecht gaat voor het eerst tegelwippen

fece0ed646a3239c533506f7f03f0ee3

Zwijndrecht doet voor het eerst mee aan het NK Tegelwippen. Van 31 maart tot 31 oktober gaan gemeenten door het hele land de strijd aan om zoveel mogelijk tegels in te ruilen voor struiken, plantjes of ander groen. De winnende gemeente krijgt de Gouden Schep.

Roxane Kroon |  | Aangepast op
Inwoners kunnen gewipte tegels doorgeven via de website van het NK Tegelwippen. Deze worden dan opgeteld bij de Tegelteller van Zwijndrecht. De deelname heeft als doel om de gemeente op een leuke manier meer te vergroenen.

“Elke tegel die plaats maakt voor bijvoorbeeld gras, een plant of struik telt mee en zorgt voor een groenere, koelere en gezondere buurt. Ik hoop dat alle inwoners hier enthousiast van worden en met hun tuin of balkon aan de slag gaan¨, aldus wethouder Jacqueline van Dongen.

De tegels kunnen uit de tuin komen, maar het kan ook gaan om buurtprojecten of het vergroenen van een schoolplein. Alle andere gemeenten in de streek gingen Zwijndrecht al voor. In 2022 werd Dordrecht zelfs tweede bij de derde editie van het NK Tegelwippen.


Gratis plantjes en tegeltaxi´s 
Zwijndrecht maakt nu dus haar Tegelwipper-debuut en helpt haar inwoners hier een handje bij. Zo is er een actie opgezet met de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht, waarbij inwoners van beide gemeenten hun tegels kunnen inleveren bij de Intratuin voor een gratis plantje per tegel.

Voor inwoners die niet zo ver met hun tegels kunnen sjouwen, heeft de gemeente ook iets bedacht. Zij kunnen op 12 mei, 16 juni of 1 september de Tegeltaxi bellen, die de gewipte tegels dan aan huis komt ophalen. 

Lees meer over:

Lees ook

nk2026091893A01422

Van kwaad tot erger: FC Dordrecht verliest ook van tiental TOP Oss

De vijfde verliespartij op rij is een feit voor het machteloze FC Dordrecht. Bij TOP Oss, dat ruim veertig minuten met een man minder speelde na een rode kaart, kreeg de ploeg met 3-0 klop.

fotoars

Eén Dordtse zege in vijf duels, maar Ars houdt hoop: ‘Beter elftal dan vorig seizoen’

FC Dordrecht verzamelde slechts vier punten uit de eerste vijf wedstrijden en kreeg daarin liefst zestien tegengoals. Toch is technisch manager Sjoerd Ars tevreden met de zomerse transferperiode en vindt dat er ‘een beter elftal dan vorig seizoen’ op het veld staat. “De play-offs zijn gewoon haalbaar.”

businkoverval

Overval op juwelier, daders gevlucht op fatbike

Een juwelier op de Voorstraat in Dordrecht is vrijdagochtend overvallen. Wat er precies is buitgemaakt, is nog niet duidelijk.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - DOMINEE

Idelette heeft na 35 jaar als dominee nog steeds soms het beginnersgevoel

De vader van Idelette Otten was dominee. Ze heeft het echt met de paplepel ingegoten gekregen. Domineeskinderen gaan volgens Idelette vaak het theater in of worden zelf dominee. Zij koos voor het laatste en zit nu al zo’n 35 jaar in het vak. Megan ondervindt wat een dominee eigenlijk doet, buiten de zondag in de kerk.

DordtRodaRene

Nuijten na eerste nederlaag: ‘We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren’

“We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren”, is de vrij harde conclusie van FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten na de 0-1-nederlaag tegen Roda JC Kerkrade. De Dordtenaren konden de goede competitiestart vrijdagavond geen goed vervolg geven en verloren voor het eerst dit seizoen. Toch wordt er vooral gekeken naar aanknopingspunten en is het glas halfvol aan de Krommedijk.

fietspadpolitie

Tientallen bekeuringen uitgedeeld bij pont voor niet gebruiken fietspad

De politie heeft in een paar dagen tijd tachtig bekeuringen uitgedeeld bij verkeerscontroles op de Kerkeplaat in Dordrecht. Fietsers, snorfietsers en bromfietsers werden voornamelijk op de bon geslingerd voor het niet gebruiken van het verplichte fietspad.