gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zwijndrecht gestart met ingrijpende renovatie stroomnet

018f339b0f46a2b999ee0f80cb922489

Stroomstoringen, wachtlijsten voor aansluiten, problemen met terugleveren. Het zijn enkele voorbeelden van wat er gebeurt als er niet snel vernieuwing plaatsvindt in het overbelaste stroomnetwerk. In de hele provincie Zuid-Holland wordt het elektriciteitsnet hierom vervangen. In Zwijndrecht zijn onlangs de eerste stappen gezet.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Men is steeds meer elektriciteit gaan verbruiken en opwekken. Dit zorgt voor file op het laagspanningsnet. Dat noem je netcongestie. Daardoor kan brand ontstaan of stroom uitvallen. Eén op de drie straten in Nederland moet open wegens deze ingrijpende vernieuwingen.

In de Zwijndrechtse Vogelbuurt is Stedin in opdracht van de gemeente begonnen met het bouwen van de eerste 'transformatorhuisjes' (elektriciteitshuisjes) in de streek. Ook ondergrondse kabels worden vervangen.


Netverzwaring in gemeente Zwijndrecht
Om het elektriciteitsnet uit te breiden en te verzwaren, plaatst Stedin de komende jaren nieuwe elektriciteitshuisjes in Zwijndrecht. Na overleg met de gemeente zijn hiervoor de locaties gekozen. In zo'n elektriciteitshuisje wordt middenspanning omgezet naar laagspanning, zodat het uiteindelijk als stroom uit het stopcontact komt.

Ook wordt vanuit het elektriciteitshuisje de elektriciteit getransporteerd naar huizen en kantoren of bedrijven in de wijk. Naast het plaatsen van elektriciteitshuisjes worden ook elektriciteitskabels verzwaard, zodat aan de toenemende vraag kan worden voldaan.

Verzwaring lokale elektriciteitsnet
Voor het verzwaren van de kabels en het plaatsen van de elektriciteitshuisjes moeten straten open. Dat kan tijdelijk overlast met zich meebrengen, maar uiteindelijk profiteert iedereen in Zwijndrecht ervan. De werkzaamheden worden door Stedin voorbereid en gecoördineerd.

Stedin voert de werkzaamheden de komende jaren in verschillende fases uit om de overlast zoveel mogelijk te beperken. Deze buurtaanpak van Stedin loopt in ieder geval tot en met 2030.

Lees ook

staatsloterijpexels

Inwoner Hardinxveld-Giessendam wint 1 miljoen euro

Een inwoner van Hardinxveld-Giessendam is in de prijzen gevallen bij de Staatsloterij. De gelukkige winnaar kocht online een lot, waar de prijs van 1 miljoen euro op is gevallen.

rappende verdachte rechtbank

Hasjdealer in buik en bil geschoten: 'rappende' verdachte wordt vrijgesproken

De rechter heeft een 31-jarige Dordtenaar vrijgesproken van betrokkenheid bij een schietpartij, waarbij een hasjdealer in de buik en de bil werd geraakt. Dat gebeurde in oktober 2019.

villakinderdijk

Deze villa was 100 jaar van dezelfde familie en staat nu te koop: ‘Prijs rond de 7 miljoen’

In 1917 werd er in Kinderdijk een luxe villa aan de Lek opgeleverd. Honderd jaar lang was het enorme huis in de handen van één ondernemersfamilie. Tot nu, want de woning staat sinds deze week in de verkoop. “De prijs kan zomaar oplopen tot zeven miljoen euro.“

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

IMG_0851

Skatepark krijgt een flinke opknapbeurt

Het kleine skateparkje aan de Groenezoom in Dordrecht wordt vernieuwd. Hoewel de baan niet groter wordt, komen er wel meer obstakels bij. Zo moet het vernieuwde skatepark straks meer mogelijkheden bieden voor kinderen en jongeren uit de buurt om te skaten en te bewegen.

Noordtunnel foto

Let op: Noordtunnel komend weekend afgesloten

De Noordtunnel in de A15 gaat voor een lange nacht dicht. Hiermee klinkt het startschot van de voorbereidingen van de renovatie van de tunnel. Je kunt van zaterdag 29 augustus 21.00 uur ‘s avonds tot zondagochtend 30 augustus 11.00 uur de tunnel niet gebruiken.