gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zwijndrecht gestart met ingrijpende renovatie stroomnet

018f339b0f46a2b999ee0f80cb922489

Stroomstoringen, wachtlijsten voor aansluiten, problemen met terugleveren. Het zijn enkele voorbeelden van wat er gebeurt als er niet snel vernieuwing plaatsvindt in het overbelaste stroomnetwerk. In de hele provincie Zuid-Holland wordt het elektriciteitsnet hierom vervangen. In Zwijndrecht zijn onlangs de eerste stappen gezet.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Men is steeds meer elektriciteit gaan verbruiken en opwekken. Dit zorgt voor file op het laagspanningsnet. Dat noem je netcongestie. Daardoor kan brand ontstaan of stroom uitvallen. Eén op de drie straten in Nederland moet open wegens deze ingrijpende vernieuwingen.

In de Zwijndrechtse Vogelbuurt is Stedin in opdracht van de gemeente begonnen met het bouwen van de eerste 'transformatorhuisjes' (elektriciteitshuisjes) in de streek. Ook ondergrondse kabels worden vervangen.


Netverzwaring in gemeente Zwijndrecht
Om het elektriciteitsnet uit te breiden en te verzwaren, plaatst Stedin de komende jaren nieuwe elektriciteitshuisjes in Zwijndrecht. Na overleg met de gemeente zijn hiervoor de locaties gekozen. In zo'n elektriciteitshuisje wordt middenspanning omgezet naar laagspanning, zodat het uiteindelijk als stroom uit het stopcontact komt.

Ook wordt vanuit het elektriciteitshuisje de elektriciteit getransporteerd naar huizen en kantoren of bedrijven in de wijk. Naast het plaatsen van elektriciteitshuisjes worden ook elektriciteitskabels verzwaard, zodat aan de toenemende vraag kan worden voldaan.

Verzwaring lokale elektriciteitsnet
Voor het verzwaren van de kabels en het plaatsen van de elektriciteitshuisjes moeten straten open. Dat kan tijdelijk overlast met zich meebrengen, maar uiteindelijk profiteert iedereen in Zwijndrecht ervan. De werkzaamheden worden door Stedin voorbereid en gecoördineerd.

Stedin voert de werkzaamheden de komende jaren in verschillende fases uit om de overlast zoveel mogelijk te beperken. Deze buurtaanpak van Stedin loopt in ieder geval tot en met 2030.

Lees ook

misbruik ter illustratie Pexels

Meisje (17) uit instelling misbruikt? 'U had haar leeftijd moeten checken'

Tegen een Rotterdammer (40) is een jaar cel geëist voor de verkrachting van een meisje van 17. Het meisje was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Grote vraag tijdens de rechtszaak: wist de man dat het meisje was weggelopen en wist hij dat zij minderjarig was?

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Theo Oostenrijk

Hij was een vast en vertrouwd gezicht in de Dordtse gemeenteraad: het voormalig CDA-raadslid Theo Oostenrijk. In de radio-uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat presentator Ben Corino zaterdagochtend met hem in gesprek.

1131bcb2-d048-353e-9418-3d57e550165b (1)

Kapper dagenlang gegijzeld en bedreigd: 'Het is een gewone jongen'

Een kapper is in maart van dit jaar gegijzeld gehouden in Papendrecht waarbij losgeld werd gevraagd. Na twee dagen is het slachtoffer weer vrijgelaten. Het is niet bekend of het geld is betaald.

boodschappenpexels

Winkels in Hendrik-Ido-Ambacht kunnen vanaf komende zondag open

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdag ingestemd met het voorstel om de opening van winkels op zondag toe te staan van 10.00 tot 18.00 uur. De aangepaste Winkeltijdenverordening gaat meteen in.

PSX_20260929_151615 (1)

Steekpartij na verkeersruzie, man en vrouw aangehouden

Bij een verkeersruzie aan de Pieter Zeemanweg in Dordrecht is dinsdagmiddag een man gestoken. Twee verdachten, een man en een vrouw, zijn aangehouden voor betrokkenheid bij het incident.