gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zwijndrechtse leerlingen bezig met Dordtse geschiedenis

5bb91dcdb257694be81deca678e49462.jpg

Leerlingen van groep 8 van basisschool De Twee Wieken uit Zwijndrecht hebben zich in de afgelopen weken bezig gehouden met een stukje geschiedenis van Dordrecht. Het gaat om het verhaal van kapitein Trippenzee die heeft voorkomen dat soldaten van Napoleon een bloedbad zouden aanrichten in Dordt.

Leo Roubos |  | Aangepast op
“Op 24 november1813 zaten er 1600 soldaten in Woerden onder leiding van de Franse generaal Falba die daar een bloedbad hebben aangericht,” vertelt historicus Henk Mesman. “Op hetzelfde moment stonden in Papendrecht 1000 Franse soldaten klaar om over te steken en mogelijk ook zo’n moordpartij aan te richten. Ze zijn de stad niet binnengekomen, omdat er een Rotterdamse kapitein die met zijn schip voor de stad lag – zo waar nu de Riedijkshaven is – en richtte een spervuur aan van over de rivier zodat de Fransen niet over konden steken.”

De Zwijndrechtse scholieren vinden het niet vreemd dat ze zich bezig houden met e Dordtse geschiedenis. “Dordrecht is heel dichtbij,” zoals een van hen vertelt. De leerlingen houden zich onder meer bezig met het kleien van een schip of een standbeeld en zelfs een Dordtse vlag die4 betrekking hebben op het verhaal van kapitein Trippenzee.


Juf Sonja Vissers van de leerlingen is blij met de aandacht voor het verhaal. “De betrokkenheid is heel groot wanneer ze weten waar het over gaat en voor hen gaat leven en niet zomaar een opdracht is uit een boek of omdat de juf het zegt.”


Als afsluiting van het project volgt half februari een rondleiding door Dordrecht waar locaties worden bezocht die in de strijd tegen Frankrijk belangrijk waren.

Lees ook

procesverbalenstembureaus.png

Te harde broodjes, protestflyers en verkeerde stembiljetten: Dit ging er mis op de stembureaus

Protestflyers in de stembus, stembiljetten uit gemeenten ver weg, inkijk in stemhokjes of stembureaus die toch niet zo rolstoeltoegankelijk blijken te zijn. Tijdens de gemeenteraadsverkiezingen van vorige week woensdag verliep het stemmen op veel plekken zonder problemen, maar niet overal.

Lucky

Gezondheid van 'Lucky' gaat achteruit: 'Arts heeft gezegd dat zijn leven op het spel staat'

Het gaat niet goed met Minh V., alias 'Lucky', die eerder deze week nog werd veroordeeld tot 26 jaar en acht maanden cel voor doodslag en poging tot moord. Hij is al meerdere keren in hongerstaking gegaan, omdat hij vindt dat hij onmenselijk behandeld wordt in de gevangenis van Sittard. Dat vertelt zijn advocaat die vreest dat Minh een nieuwe hongerstaking niet overleeft. "Hij is al 16 kilo afgevallen."

dode man gevonden.png

Dode man (64) gevonden in sloot, politie spreekt van 'noodlottig ongeval'

Aan de Oudendijk in Dordrecht is woensdag in de namiddag een dode man gevonden in een sloot. De politie zegt dat het om een ongeval gaat. Wat er precies is gebeurd, is niet bekend.

Foto duidingsdebat.png

Stadsbestuur zonder GroenLinks-PvdA of VVD? Nog weinig liefde tussen beide partijen

De twee grote winnaars van de gemeenteraadsverkiezingen in Dordrecht kunnen het maar lastig met elkaar vinden. GroenLinks/PvdA en de VVD hebben tijdens het duidingsdebat hun verschillen extra benaderd. Nog een raadsperiode samen regeren lijkt ver weg.

artikelfoto nah.png

Sporten met hersenletsel in Dordrecht: ‘Je hoort er gewoon nog bij’

Voor mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) is sporten niet altijd vanzelfsprekend. Vermoeidheid, overprikkeling of fysieke beperkingen kunnen een flinke drempel vormen. Met het project NAH Sportief in Dordrecht moet daar verandering in komen. Het initiatief slaat een brug tussen zorg en sport en helpt deelnemers op een veilige manier weer in beweging te komen.

Hans van de Bunte Onderwijsmuseum foto Christian van Houwelingen.jpg

onderwijs

Blijdschap bij dit museum: ‘Iedereen sprong van zijn kruk gisteren’

De Tweede Kamer heeft besloten tóch geld uit te trekken voor het Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht. En dat goede nieuws zorgt voor blije gezichten bij de het museum. “Ik kan nu eindelijk weer met tentoonstellingen bezig zijn. Gewoon met de inhoud aan de slag waarvoor je bent aangenomen en waarvoor je ook je werk het liefst verricht”, vertelt interim-directeur Hans van de Bunte enthousiast.