Dordrecht, Netherlands

Zwijndrechtse leerlingen bezig met Dordtse geschiedenis

Leerlingen van groep 8 van basisschool De Twee Wieken uit Zwijndrecht hebben zich in de afgelopen weken bezig gehouden met een stukje geschiedenis van Dordrecht. Het gaat om het verhaal van kapitein Trippenzee die heeft voorkomen dat soldaten van Napoleon een bloedbad zouden aanrichten in Dordt.
Leo Roubos | 29 januari 2019 17:20 | Aangepast op 29 januari 2019 17:20
“Op 24 november1813 zaten er 1600 soldaten in Woerden onder leiding van de Franse generaal Falba die daar een bloedbad hebben aangericht,” vertelt historicus Henk Mesman. “Op hetzelfde moment stonden in Papendrecht 1000 Franse soldaten klaar om over te steken en mogelijk ook zo’n moordpartij aan te richten. Ze zijn de stad niet binnengekomen, omdat er een Rotterdamse kapitein die met zijn schip voor de stad lag – zo waar nu de Riedijkshaven is – en richtte een spervuur aan van over de rivier zodat de Fransen niet over konden steken.”

De Zwijndrechtse scholieren vinden het niet vreemd dat ze zich bezig houden met e Dordtse geschiedenis. “Dordrecht is heel dichtbij,” zoals een van hen vertelt. De leerlingen houden zich onder meer bezig met het kleien van een schip of een standbeeld en zelfs een Dordtse vlag die4 betrekking hebben op het verhaal van kapitein Trippenzee.


Juf Sonja Vissers van de leerlingen is blij met de aandacht voor het verhaal. “De betrokkenheid is heel groot wanneer ze weten waar het over gaat en voor hen gaat leven en niet zomaar een opdracht is uit een boek of omdat de juf het zegt.”


Als afsluiting van het project volgt half februari een rondleiding door Dordrecht waar locaties worden bezocht die in de strijd tegen Frankrijk belangrijk waren.

Meest gelezen

Man zoekt Pokémon in park, maar valt in de sloot

Corrado Francke | 12 nov 2025 20:03

Lees ook

Fiona helpt mee in deze supermarkt met vlees inpakken: ‘Niet moeilijk’

De Jumbo Foodmarkt in winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht heeft er in één klap zes nieuwe collega...

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met fotograaf Louis Meulstee

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met de Dordtse fotograaf Lo...

Hij komt, hij komt: de lieve, goede Sint is er op deze locaties

Sinterklaas en zijn pieten hebben hun reis uit Spanje bijna achter de rug en komen zaterdag aan in d...

Bus strandt in Sliedrecht: ‘Rook, iedereen eruit!’

De passagiers uit bus 388 hadden hun vrijdagochtend vast anders voorgesteld. Uit het niets wordt de ...

Problemen Jeugdwet Papendrecht ontdekt bij nog 14 gezinnen

Ook bij veertien andere gezinnen in Papendrecht is door de gemeente een te lage vergoeding uitgekeer...

CDA doet tóch mee aan verkiezingen Hardinxveld-Giessendam: 'Het kwartje viel precies de goede kant op'

Kiezers in Hardinxveld-Giessendam krijgen toch iets meer keuze dan gedacht: partij CDA staat onverwa...