Dordrecht, Netherlands

Peuters op pad in het museum

Een museum vol schilderijen leuk voor peuters? Volgens Brigitte Timmermans en Martine Blijdorp zeker wel. Zij organiseren onder de naam stichting Kunstfanaatjes de eerste Peutermuseumtour van Nederland op 5 september in het Dordrechts Museum.
Petra Scheurwater | 16 augustus 2017 21:02 | Aangepast op 16 augustus 2017 21:02
Bij de tentoonstelling Het Koninklijk Paradijs hebben Timmermans en Blijdorp een speciale tour ontwikkeld waarin Hans en Parkie, twee olifanten uit de tijd van Schouman, centraal staan.

Bij de zoektocht naar een vriendje voor de olifant gaan de peuters op zoek naar vogels, krokodillen en schildpadden met een heuse verrekijker. Daarnaast maken ze muziek en knutselen ze wat.

Volgens de Timmermans, de oprichter van Kunstfanaatjes, is het belangrijk dat kinderen in aanraking komen met kunst. "Behalve dat het heel erg leuk is om samen een museum te bezoeken, is het ook belangrijk voor de ontwikkeling van peuters: zo is het goed voor hun hersenen en de interactie tussen ouder en kind."

Lees ook

Steeds meer boa’s met bodycams, al is niet iedere gemeente voorstander

Steeds meer handhavers in onze regio krijgen bodycams. Ridderkerk is het meest recente voorbeeld waa...

Vakbonden leggen nieuw cao-voorstel Chemours naast zich neer

Vakbonden CNV en FNV hebben het cao-voorstel van Chemours afgewezen. Het chemiebedrijf stelde komend...

Duikers rukken uit om meeuw uit benarde situatie te redden

Het redden van een verstrikt geraakte meeuw in Dordrecht heeft afgelopen weekend veel voeten in de a...

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Bij een aanrijding op de N3 is maandagochtend iemand gewond geraakt. Twee auto’s en een busje hielde...

Sinterklaas is weer in Dordrecht: zo zag de feestelijke intocht eruit

Het was nog even spannend, maar na de nodige hindernissen is Sinterklaas toch echt veilig aangekomen...

Wie wordt de nieuwe Biai of Hahn? FC Dordrecht zoekt doelman voor de toekomst

Aan de Krommedijk was het woensdag een komen en gaan van talentvolle keepers. Tijdens de eerste edit...