Dordrecht, Netherlands

Bedrijfspand halfjaar op slot na vondst hennepkwekerij

Het pand aan de Noordeinde is verzegeld Gemeente Hendrik-Ido-Ambacht
Een bedrijfspand in Hendrik-Ido-Ambacht is op last van burgemeester Patrick van der Giessen voor zes maanden gesloten. In het gebouw aan de Noordeinde werd eind augustus een hennepkwekerij ontdekt.
Corrado Francke | 23 oktober 2024 14:50 | Aangepast op 23 oktober 2024 14:50
De gemeente vond de wietkwekerij tijdens een integrale controle. Daarna deed de politie een doorzoeking, waarbij een kweektent is gevonden, bedoeld om wietplanten in te kweken.

Gebouw verzegeld
Woensdag werd duidelijk dat het bedrijfspand voor een halfjaar op slot gaat. Op een foto is te zien dat het gebouw, gelegen vlak achter een tankstation, verzegeld is.

“De productie en handel van drugs verstoort in grote mate de openbare orde en veiligheid. Dit vinden wij onacceptabel. Met het sluiten van het bedrijfspand geven wij dan ook een duidelijk signaal af”, maakt Van der Giessen in een persbericht duidelijk.

Gevaar voor omliggende panden
"Misdaad mag niet lonen en de vervlechting van boven- en onderwereld moeten wij zoveel mogelijk voorkomen. Daarnaast is een hennepkwekerij brandgevaarlijk en vormt deze een direct gevaar voor de omliggende panden. Met deze sluiting worden ongewenste activiteiten uit het bedrijfspand geweerd, noodzakelijk voor een betrouwbaar ondernemersklimaat", aldus de burgemeester.

Lees ook

Initiatiefnemer estafetteprotest tegen azc stopt na geweld extreemrechts

Het werden er uiteindelijk geen tien, maar negen estafetteprotesten die Richard van der Elst organis...

Kuijt trots na comeback tegen Helmond Sport: ‘Op karakter geknokt en twee prachtige goals’

Na een moeizame eerste helft boog FC Dordrecht vrijdagavond een achterstand om in een 2-1 overwinnin...

FC Dordrecht knokt zich langs Helmond Sport na achterstand: 2-1 winst in ‘zes punten wedstrijd’

Een zogenoemde zes punten wedstrijd voor FC Dordrecht op de vrijdagavond. De Schapekoppen, achtste i...

Deze gemeente opent een tentoonstelling over vrouwenmoord: ‘Femicide overkomt veel vrouwen‘

De gemeente Papendrecht presenteert vrijdag de expositie ‘Femicide – de stilte doorbroken’ in het g...

Steekpartij bij schoolmusical: vader verdacht van dubbele poging doodslag

De steekpartij tijdens een schoolmusical in Alblasserdam, vlak voor de zomervakantie, had te maken m...

Op Pad Met Ad: in gesprek met oliebollenbakker Monique van Griensven

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met oliebol...