Dordrecht, Netherlands

Bedrijven in de autobranche onder de loep bij grote controle

Foto ter illustratie Pexels
Bij een grootschalige controle bij bedrijven in de autobranche in de streek zijn woensdag meerdere zaken aangetroffen die niet kloppen. De controle werd gehouden bij onder meer handelaren, garages, leasemaatschappijen en autopoetsbedrijven in Hendrik-Ido-Ambacht, Papendrecht en Alblasserdam.
Redactie Streek 56 | 11 september 2025 14:39 | Aangepast op 11 september 2025 14:39
De controles werden gedaan door toezichthouders en handhavers van de drie gemeenten, maar ook door de politie, Arbeidsinspectie, Omgevingsdienst Zuid-Holland-Zuid, Belastingdienst en de Sociale Dienst Drechtsteden.

Bij bedrijven in alle drie de gemeenten bleek dat milieuvoorschriften niet werden nageleefd. Ook gaat de Belastingdienst bij diverse bedrijven nader onderzoek doen naar hun administratie. De Sociale Dienst Drechtsteden en de Arbeidsinspectie gaan bij een aantal gecontroleerde bedrijven in Alblasserdam en Papendrecht verder onderzoek doen naar de arbeidsrelaties van een aantal werknemers.

Naast deze instanties was ook de politie betrokken bij de integrale controle. Tijdens het onderzoek werden twee speurhonden ingezet die getraind zijn om de geur van explosieven of van chemische stoffen die gebruikt kunnen worden bij de productie van drugs te detecteren.

De controles worden uitgevoerd in de aanpak van ondermijnende criminaliteit. “Voor criminelen wordt het zo moeilijker zich in een gemeente te vestigen en criminele activiteiten te ontwikkelen of voort te zetten. Hierdoor ontstaat een eerlijker en veiliger ondernemersklimaat”, aldus de betrokken gemeenten.

Lees ook

Geparkeerde auto verwoest door brand na explosie

Een geparkeerde auto in Zwijndrecht is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand. Het ...

FC Dordrecht krijgt de positiviteit niet uit Kuijt: 'Gezegd dat ik trots ben'

Een worstelend FC Dordrecht kwam vrijdagavond bij Jong Ajax niet verder dan 0-0. Hoewel een gebrek a...

Vertrouwen ver weg bij FC Dordrecht: ook geen zege bij Jong Ajax

FC Dordrecht is nog niet uitgeworsteld in de Keuken Kampioen Divisie. Op het stuiterveld van Jong Aj...

Tweemalig wereldkampioen Lotte van Drunen in het zonnetje gezet

In het Australische Darwin wist Lotte van Drunen in september opnieuw wereldkampioen motorcross voor...

Nieuw lijflied voor baggerdorp? Deze Klokhuis-boyband maakt slib sexy

Baggermuziek heeft er sinds deze week een nieuwe betekenis bij. De creatieve geesten van NPO 3-progr...

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Wilma Verhoeven

Kinderboekwinkel De Giraf is niet meer weg te denken uit Dordrecht. Presentator Ben Corino spreekt z...