Dordrecht, Netherlands

Gemeente roept op: meld nesten van eikenprocessierups

Eikenprocessierupsen Pixabay
De eikenprocessierups is een insect dat je liever niet tegenkomt: de brandharen kunnen namelijk flinke brandwonden veroorzaken. Wie een nest van de rups in Hardinxveld-Giessendam tegenkomt wordt daarom opgeroepen deze te melden.
Redactie Streek 56 | 10 juni 2025 14:28 | Aangepast op 10 juni 2025 14:28
Het seizoen van de eikenprocessierups is in volle gang. Op 31 maart 2025 zijn de eerste eitjes van de eikenprocessierups uitgekomen in Zuid-Holland en sindsdien zijn in heel Nederland rupsen uit hun ei gekropen. Het venijn zit 'm echter in de brandharen van die de rups uiteindelijk krijgt, die door de wind meegevoerd kunnen worden en zo op de huid of in kleding terecht kunnen komen. Die kunnen zorgen voor irritatie van de huid, ogen en luchtwegen.

De gemeente Hardinxveld-Giessendam bestreed de eikenprocessierups eerst wel, maar doordat er jarenlang weinig nesten waren is de gemeente gestopt met bestrijding. Daarom wordt een beroep gedaan op de inwoners. "Het is belangrijk dat we met elkaar uitkijken naar de nesten van en/of de processierupsen." Mensen kunnen die doorgeven via de Fixi-app of via info@hardinxveld-giessendam.nl.

Als er een nest op gemeentegrond wordt aangetroffen, haalt de gemeente het nest weg. Op andere plekken kan de gemeente advies geven hoe de rups te verwijderen is.

Meest gelezen

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Redactie Streek 56 | 1 jul 2025 11:52

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Lees ook

Steekpartij in huis: man gewond, vrouw aangehouden

Er is zaterdagavond een steekpartij geweest in een huis in Ridderkerk. Daarbij is een man gewond ger...

FC Dordrecht verliest oefenwedstrijd achter gesloten deuren ruim van Sparta Rotterdam

FC Dordrecht heeft zaterdag zijn tweede vriendschappelijke wedstrijd in de voorbereiding gespeeld te...

Minister: polder deels onder water, maar veel voorzieningen blijven

De Hel- en Zuilespolder wordt flink onder handen genomen. Maar niet getreurd: de fiets- en wandelpad...

Baggerfestival van start: 'Er is bijna te veel te doen om op te noemen'

Het had dit jaar wat voeten in de aarde, maar het Baggerfestival is weer losgebarsten. Bezoekers kun...

Zaterdag in Studio De Witt: oud-waarnemer Peter van der Velden

Studio De Witt trakteert luisteraars deze zaterdag opnieuw op een scherpzinnige en veelzijdige uitze...

Op Pad Met Ad op TV: op vaartocht met Dordtse duizendpoot Jaap Bouman

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad geeft presentator Ad van den Herik het roer eens over: J...