Dordrecht, Netherlands

Huis gesloten na mislukte aanslagen: 'Willen derde poging voorkomen'

De burgemeester en een agent informeerden buren over de sluiting Gemeente Alblasserdam
Burgemeester Jan Willem Boersma van Alblasserdam heeft maandag een woning aan de Frederik Hendrikstraat gesloten nadat daar in 24 uur tijd twee keer een poging werd gedaan om een explosief af te laten gaan. Het is niet bekend voor hoe lang de woning gesloten blijft.
Rijnmond | 9 december 2024 19:49 | Aangepast op 9 december 2024 19:49
De gemeente spreekt van "situaties die we niet willen zien of ervaren in ons dorp". De burgemeester neemt de mislukte aanslagpogingen hoog op en wil een derde poging voorkomen. De burgemeester kwam de buren zelf informeren over de sluiting.

Zelfgeknutseld explosief
In de nacht van zaterdag 7 op zondag 8 december zag een vrouw via een videodeurbel hoe iemand een zelfgeknutseld explosief voor de deur van een woning aan de Frederik Hendrikstraat in Alblasserdam achterliet. De vrouw sloeg alarm en zag hoe een man ervandoor ging. Het explosief, dat bestond uit twee cobra's en een fles benzine, liet hij achter.

Nog geen 24 uur later was het weer raak in dezelfde omgeving. Omstanders zagen in de nacht van zondag op maandag drie verdachte figuren in een auto zitten aan de Randweg, vlak bij de Frederik Hendrikstraat. Wanneer de omstanders verhaal gaan halen, zien ze vuurwerk in de auto liggen.

De omstanders besluiten de politie te bellen. Die houden de inzittenden niet lang daarna aan. Het zijn een 15-jarige jongen uit Zwijndrecht, een 16-jarige Rotterdammer en een 29-jarige Dordtenaar.

Andere maatregelen
Naast sluiting van de woning neemt de politie volgens de gemeente "zichtbare en onzichtbare" maatregelen om de veiligheid in de wijk te bewaken. Ook zijn er de komende periode extra wijkagenten aanwezig.
Het onderzoek naar de mislukte aanslagpogingen loopt nog. De politie vraagt getuigen die iets gehoord of gezien hebben om zich te melden.

LEES OOK: Onderzoek naar explosie en pogingen daartoe: wat hebben ze met elkaar te maken?

Dit artikel verscheen eerder via onze mediapartner Rijnmond

Lees ook

'Internist uit Dordrecht randde studenten en patiënten aan bij medisch onderzoek'

Een voormalig internist van het Maasstad Ziekenhuis in Rotterdam zou drie coassistenten en twee pati...

Geen 'burger' of 'worst' meer? Dit bedrijf uit onze streek zoekt nieuwe naam voor vleesvervangers

Een sojaschijf of plantaardig lapje: het zouden zomaar de nieuwe namen kunnen worden voor producten ...

Valk valt uit, Kuijt loopt schorsing op: ‘Misschien moet ik mijn handen vastplakken’

Dirk Kuijt had zich een betere terugkeer bij ADO Den Haag, waar zijn trainersloopbaan begon, voorges...

FC Dordrecht slikt drie tegengoals na rust en verliest bij ADO

FC Dordrecht mocht vrijdagavond een helft hopen op een resultaat bij koploper ADO Den Haag. In het k...

Leren door te doen: de kinderen kunnen vanaf nu zelf een band plakken

Binnenband eruit, het lek opsporen en plakken maar! Ruim vijftig leerlingen uit groep acht van de Mo...

Kattenfilmpjes kijken voor het goede doel: dit weekend in Kinepolis Dordrecht

Kattenliefhebbers opgelet: CatVideoFest komt dit weekend opnieuw naar Kinepolis Dordrecht. Tijdens h...