Dordrecht, Netherlands

Huis gesloten na mislukte aanslagen: 'Willen derde poging voorkomen'

De burgemeester en een agent informeerden buren over de sluiting Gemeente Alblasserdam
Burgemeester Jan Willem Boersma van Alblasserdam heeft maandag een woning aan de Frederik Hendrikstraat gesloten nadat daar in 24 uur tijd twee keer een poging werd gedaan om een explosief af te laten gaan. Het is niet bekend voor hoe lang de woning gesloten blijft.
Rijnmond | 9 december 2024 19:49 | Aangepast op 9 december 2024 19:49
De gemeente spreekt van "situaties die we niet willen zien of ervaren in ons dorp". De burgemeester neemt de mislukte aanslagpogingen hoog op en wil een derde poging voorkomen. De burgemeester kwam de buren zelf informeren over de sluiting.

Zelfgeknutseld explosief
In de nacht van zaterdag 7 op zondag 8 december zag een vrouw via een videodeurbel hoe iemand een zelfgeknutseld explosief voor de deur van een woning aan de Frederik Hendrikstraat in Alblasserdam achterliet. De vrouw sloeg alarm en zag hoe een man ervandoor ging. Het explosief, dat bestond uit twee cobra's en een fles benzine, liet hij achter.

Nog geen 24 uur later was het weer raak in dezelfde omgeving. Omstanders zagen in de nacht van zondag op maandag drie verdachte figuren in een auto zitten aan de Randweg, vlak bij de Frederik Hendrikstraat. Wanneer de omstanders verhaal gaan halen, zien ze vuurwerk in de auto liggen.

De omstanders besluiten de politie te bellen. Die houden de inzittenden niet lang daarna aan. Het zijn een 15-jarige jongen uit Zwijndrecht, een 16-jarige Rotterdammer en een 29-jarige Dordtenaar.

Andere maatregelen
Naast sluiting van de woning neemt de politie volgens de gemeente "zichtbare en onzichtbare" maatregelen om de veiligheid in de wijk te bewaken. Ook zijn er de komende periode extra wijkagenten aanwezig.
Het onderzoek naar de mislukte aanslagpogingen loopt nog. De politie vraagt getuigen die iets gehoord of gezien hebben om zich te melden.

LEES OOK: Onderzoek naar explosie en pogingen daartoe: wat hebben ze met elkaar te maken?

Dit artikel verscheen eerder via onze mediapartner Rijnmond

Meest gelezen

Op deze plek komen bijna 200 nieuwe koop- en huurwoningen

Redactie Streek 56 | 3 nov 2025 10:43

Politie zoekt verdachte van beroving jongen (16) in Zwijndrecht

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 31 okt 2025 14:00

Lees ook

Wat is jouw ideale coalitie? Dit vindt men op de Dordtse markt

Welke partijen moeten sowieso gaan meeregeren? Een belangrijke vraag die komende tijd beantwoord moe...

Streep door isolatiehulp: ‘Alle lopende afspraken geannuleerd’

Inwoners van onze streek kunnen voorlopig geen beroep doen op isolatiehulp vanuit de gemeenten. Het ...

Woning gesloten na vondst harddrugs

Een woning aan de Koolmees in Ridderkerk is maandag gesloten op last van burgemeester Marco Oosterwi...

Baggermuseum en Sliedrechts schip op nationale TV: 'Ontzettend leuke aflevering'

Het Baggermuseum in Sliedrecht is donderdag te zien in Het Klokhuis. Het TV-programma op NPO 3 beste...

Vladislavs wil zijn brood pakken, maar verliest zijn aandacht en doorboort de vangrail

Chaos op de A16 bij Ridderkerk in februari vorig jaar. Een vrachtwagenchauffeur knalt door de vangra...

Volledig elektrisch baggeren: dankzij deze investering van 3,5 miljoen euro kan het

Een primeur voor de Sliedrechtse baggeraar Van den Herik. Het schip Prins 6 is het eerste volledig e...