gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Onderzoek naar explosie en pogingen daartoe: wat hebben ze met elkaar te maken?

1c2a70c796fac4abe3ea7a2433645afb.jpg

Het is al enkele dagen onrustig in Papendrecht en Alblasserdam. Eerst was er een explosie in de ene plaats, daarna volgden twee pogingen daartoe in de andere plaats. Drie verdachten zijn inmiddels opgepakt. Grote vraag: wat hebben de gebeurtenissen met elkaar te maken?

Rijnmond |  | Aangepast op
De onrust begint vorige week in de nacht van donderdag op vrijdag. Bij een autobedrijf aan de Vondellaan in Papendrecht gaat een explosief af. Rond 03:00 uur is een harde klap te horen. Meerdere ruiten sneuvelen en een deur blijft zwartgeblakerd achter. Niemand raakt gewond, de burgemeester sluit het pand.

Zelfgemaakt explosief
Dit weekend gebeurt er weer iets opmerkelijks, maar dan in Alblasserdam. Een zelfgemaakte vuurwerkbom wordt voor een huis gezet aan de Frederik Hendrikstraat. Iemand had twee cobra’s en een fles benzine aan elkaar geknutseld.

Een bewoner ziet via haar videodeurbel dat een man bezig is met het explosief. Ze slaat alarm en dan gaat de man er als een haas vandoor. Het zelfgeknutselde explosief laat hij achter.

Drie verdachten opgepakt
In de nacht van zondag op maandag is het weer raak in Alblasserdam. Drie verdachte personen in een witte auto worden opgemerkt op de Randweg, niet ver van de Frederik Hendrikstraat.

Ze zouden zijn gezien door familie van de bewoners van het eerder genoemde huis aan de Frederik Hendrikstraat. Mogelijk staan ze te posten, omdat ze een nieuwe aanslag verwachten. Deze personen grijpen hardhandig in: de verdachten zouden klappen hebben gekregen voordat de politie wordt ingeschakeld.

Verdachten zijn 15, 16 en 29
De verdachten worden opgepakt. Het zijn een 15-jarige jongen uit Zwijndrecht, een 16-jarige Rotterdammer en een 29-jarige Dordtenaar. Ze worden verdacht van het voorbereiden van een nieuwe explosie. In de auto van de verdachten vindt de politie namelijk opvallende spullen, waaronder een knuppel, vuurwerk en een fles met vloeistof. De spullen zijn in beslag genomen.

Mogelijk was deze nieuwe explosie weer gericht aan het adres op de Frederik Hendrikstraat. Of de drie verdachten ook verdacht worden van de mislukte explosie een dag eerder, is onduidelijk.

Link tussen explosie en pogingen
Maar wat is het verband tussen ‘Alblasserdam’ en de explosie bij het autobedrijf in Papendrecht? Volgens lokale media werken de bewoners van het huis aan de Frederik Hendrikstraat in Alblasserdam bij het autobedrijf in Papendrecht. Waarom de bewoners het doelwit zijn, is onbekend.

De politie onderzoekt of de gebeurtenissen van afgelopen weekend in verband staan met “andere incidenten”. Verder kan de politie er weinig over kwijt.

Dit artikel verscheen eerder bij onze mediapartner Rijnmond.

Lees ook

uitreiking johan de witt speld.jpg

Gert van Engelen ontvangt Johan de Witt-speld

Gert van Engelen is sinds vrijdag trotse eigenaar van de Johan de Witt-speld. De onderscheiding wordt toegekend als waardering voor zijn inzet voor het vertellen van de levensverhalen van weggevoerde en vermoorde Joodse Dordtenaren tijdens de Tweede wereldoorlog.

fotoartikelijssmaak.jpg

Met deze ijssmaken kom jij de warme dagen wel door

Mei is zomers begonnen, en dus zijn de ijssalons in trek. Een bolletje chocola of vanille is op veel plekken wel te krijgen, maar tegenwoordig liggen er ook bijzondere smaken als hazelnootgebak of After-Eight in de vitrine. Hoe valt dat in de smaak? “After-Eight is mijn lievelingssmaak aller tijden.”

naeffoto.png

Eerste vrouwenstandbeeld in Dordt? Er is zelfs een onthullingsdag in gedachten

Een standbeeld met een vrouw in de hoofdrol? In Dordrecht is er nog geen voorbeeld van, maar daar komt de komende jaren misschien verandering in. Onlangs werd namelijk een plan overhandigd voor een beeld van voormalig schrijfster Top Naeff. “Ze was echt een vakvrouw, daarom moet ze geëerd worden.”

voormonique.png

Auto botst tegen geluidswal, muur komt op spoor

Een auto is vrijdagochtend tegen een geluidsmuur tussen het spoor en de Transvaalstraat in Dordrecht gebotst. Daar ging een aanrijding met een andere auto aan vooraf.

IMG-20260428-WA0021.jpg

Geëvacueerde bewoners Spuiweg nog niet naar huis na grote brand

De oorzaak van de brand aan de Spuiweg van afgelopen dinsdag is nog steeds niet bekend, laat de politie weten. De buren die eerder deze week werden geëvacueerd, hebben vooralsnog niet thuis kunnen slapen en worden sindsdien elders opgevangen.

rijnmondzonnig.jpg

Vandaag een stralende dag met 25 graden, maar daarna slaat het weer om

De maand mei is vandaag begonnen en doet dat met zomerse temperaturen! Dat betekent dat de temperatuur zal gaan oplopen naar 25 graden en plaatselijk kan het zelfs 26 graden worden.