Dordrecht, Netherlands

Tentoonstelling in teken van gevluchtte lhbti'ers

De komende twee weken zijn in Dordt foto's en beelden van gips en glas te zien van lhbti-asielzoekers die naar Nederland vluchtten. Zij vormen samen met de documentaire I am gay and muslim de tentoonstelling No land for love.
Petra Scheurwater | 14 maart 2019 16:39 | Aangepast op 14 maart 2019 16:39
De kunst is te zien in het pand op de Spuiboulevard 4, waar voorheen de ANWB zat. Daar staan onder andere vijftien gipsen beelden van de hand van Marcel Joosen. Die maakte hij van Afrikaanse asielzoekers uit het AZC in Grave. Een beeld van een lege capuchon in de kleuren van Afrika springt er in dat geheel uit.

"De jongen die ik namaakte zou komen met de bus", legt Joosen uit. "Het was toen winter, rond de kerstmis. Ik kende de jongen nog niet zo goed, dus ik ga hem zoeken in het donker, het was ook nog mistig. Toen zag in de verte alleen maar een capuchon, in het donker viel zijn gezicht weg en kwam ik op het idee om deze anonieme Afrikaan te maken."

De expositie is onderdeel van de Roze Ode aan de Synode: vrijdag vindt in de Grote Kerk een congres plaats over de verhouding tussen religieuze instellingen en LHBTI'ers. De tentoonstelling is tot en met 24 maart te bezichtigen.

Lees ook

Pret, maar ook problemen door winters weer in de regio

Winterse omstandigheden in onze streek, die grotendeels wit kleurt. Tot 12.00 uur was code oranje va...

Waterschap zoekt nieuwe vrijwillige dijkwachten in onze streek

Het Waterschap Rivierenland is dringend op zoek naar nieuwe vrijwillige dijkwachten in de regio Albl...

Ernstige brand historisch pand: ‘Een minuut later en jullie huis was compleet weggeweest’

In een historisch pand aan de Korte Engelenburgerkade gaat het op oudjaarsavond flink mis. Terwijl d...

Winterweer houdt aan: eerste dagen sneeuw, daarna mogelijk -10 graden

Wie dacht dat de kerstvakantie geruisloos zou eindigen, komt bedrogen uit. IJskoude lucht uit het no...

Tientallen mensen beginnen 2026 met ijskoude nieuwjaarsduik

De jassen gaan uit, de erwtensoep staat klaar en het startschot gaat. Met vastberaden blik rennen 48...

Je bankrekening spekken? Hier kun jij je vuurwerkafval en kerstboom inleveren

Gelukkig nieuwjaar! 2026 is begonnen. Tijdens de jaarwisseling wordt altijd veel vuurwerk afgestoken...