Dordrecht, Netherlands

Toch een inkomenstoets voor Jeugdhulp?

Volgens raadslid Loudy Nijhof (Beter voor Dordt) blijkt dat Dordrecht tóch een inkomenstoets heeft voor de Jeugdhulp. Dit terwijl het de enige gemeente in de regio zou zijn die nooit aan zo'n toets deed. De hoogste bestuursrechter van Nederland besloot 10 juni dat er voor Jeugdhulp nooit een inkomenstoets gebruikt mag worden voor de persoonsgebonden budgetten (PGB).
Vivian Rutte | 2 juli 2021 16:58 | Aangepast op 2 juli 2021 16:58
Zo'n PGB wordt beschikbaar gesteld om kinderen die zware zorg nodig hebben, zelf te kunnen verzorgen. Raadslid Nijhof vond in de vordering Jeugdhulp (artikel 8, lid 11) dat Dordrecht wel degelijk naar het inkomen kijkt bij het verstrekken van de budgetten.

Zelf zorg leveren?

Volgens Wethouder Rik van der Linden is dat niet zo, want twee jaar geleden is er in Dordrecht een andere wetgeving doorgevoerd dan de omliggende gemeenten. Van der Linden: "Bij het geven van een PGB kijken we sowieso eerst of het nodig is en wat de ouders zelf kunnen. Aan het einde vragen we: wie wil de zorg leveren? Een familielid of één van de buren? Vervolgens wordt de vraag gesteld wat we nodig hebben om zo'n vraag uit te voeren. Als het betekent dat er een financiële bijdrage nodig is, dan is dat het antwoord."


Gezinnen in de problemen

Ondertussen is Nijhof in Dordrecht gezinnen tegengekomen die door hun inkomen alsnog geen PGB kregen. "Deze gezinnen zijn in de moeilijkheden geraakt. Er werd aangegeven dat ze het maar zelf moesten betalen." Volgens Nijhof is dit ook een vorm van inkomenstoetsing.

Het raadslid is er daarnaast van overtuigd dat er meer Dordtse gezinnen zijn getroffen. Deze gezinnen zijn alleen niet opgenomen in de cijfers, omdat ze nooit tot een aanvraag zijn gekomen. Bij voorhand wordt al aangegeven dat ze geen budget kunnen krijgen. "Terwijl dat niet mag," vertelt Nijhof. "Er moet een medische diagnose komen waarop een budget wordt toegekend."

Van der Linden geeft aan dat er een aantal van dit soort gevallen in de regio zijn. "Het kan in de uitvoering altijd zijn dat er een fout gemaakt is. Dat denk ik eigenlijk niet. Maar als het toch zo is dan gaan we dat uitzoeken," zegt de wethouder.

Benieuwd waar raadslid Nijhof toe oproept? Bekijk hier de video:

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Zaterdag in Studio De Witt: schrijver en dichter Edjo Frank komt langs

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Edjo Frank. Frank is ee...

Een warme feesttent, koud bier en optredens: Dordts carnaval pakt uit

Afreizen naar het zuiden voor carnaval? Dat is helemaal niet nodig, als het aan de Dordtse carnavals...

Let op: Brug over de Noord vanaf vanavond 16 dagen dicht

Automobilisten, fietsers en voetgangers, opgelet: de Brug over de Noord is vanaf vrijdagavond de res...

Ziekenhuis verplaatst zorg gedeeltelijk tijdens afsluiting Papendrechtsebrug

Vanaf 17 juli zal patiëntenzorg vaker plaatsvinden op de locaties in Sliedrecht en Zwijndrecht, meld...

‘Elke ochtend is het drama’, dus grijpt Rijkswaterstaat in op de N915

Sta jij weleens in de file voor een stoplicht op de N915? Dan ben je niet de enige. Rijkswaterstaat ...

Van Daantje naar Rebel Rebel: zo verliep 12 jaar vegan horeca

Het is aftellen naar het eind van vegan restaurant Rebel Rebel in Dordrecht. Zondag 15 februari zijn...