gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

112-nieuws: Sliedrechtse slachtoffer van babbeltruc, kinderen betrapt bij vernielen Roparun-bus en aanrijding motor in Zwijndrecht

c3b6058133343f585eca78588848a4ee

Twee jongens zijn donderdagavond op heterdaad betrapt door de politie tijdens het vernielen van een RopaRun-bus. Verder is een 73-jarige vrouw uit Sliedrecht het slachtoffer geworden van bankfraude en was er een ongeluk met een motorrijder in Zwijndrecht.

Redactie RTV Dordrecht | Rijnmond |  | Aangepast op
Vernielde RopaRun-bus in Alblasserdam
Twee jongens zijn donderdagavond op heterdaad betrapt door de politie tijdens het vernielen van een bus van RoPaRun-team RTZN-238. De bus stond geparkeerd op de parkeerplaats bij korfbalclub CKC Kinderdijk in Alblasserdam en wordt gebruikt bij de RoParun om geld op te halen voor mensen met kanker en hun naasten. Een van de jongens gooide een hamer door een ruit. Later werd de hamer nog een paar keer tegen de bus gegooid. Ook gingen de jongens de bus in.

Een getuige heeft de politie gebeld. De agenten betrapten de jonge vandalen in de bus. Bij het zien van de politie renden ze weg, maar de politie wist de twee al snel staande te houden. In eerste instantie ontkenden de jongens de vernielingen, maar later werd duidelijk dat de vernielingen zijn gefilmd en dat ontkennen geen zin meer had. De tieners zijn door de politie thuisgebracht voor een goed gesprek. Later op de avond hebben de jongens het glas rondom de bus opgeruimd.

73-jarige Sliedrechtse slachtoffer van babbeltruc
Een vrouw uit Sliedrecht denkt dat ze wordt gebeld door de fraudedesk van haar bank. Ze volgt de instructies van de persoon aan de andere kant van de lijn op en raakt hierdoor een behoorlijk bedrag kwijt.

Het 73-jarige slachtoffer wordt maandagavond 22 april rond 18.45 uur gebeld. De man die zich uitgeeft als bankmedewerker vertelt dat is voorkomen dat er door iemand geld van haar rekening naar een onbekende rekening is overgemaakt. Om die reden zijn haar bankrekeningen en passen geblokkeerd.

Hij vertelt dat er iemand bij haar langskomt om te helpen. De man die aanbelt noemt de code die ze van de ‘bankmedewerker’ heeft gehoord. Hij gaat naar binnen en voert enkele opdrachten uit, waardoor het lijkt alsof hij serieus bezig is met het oplossen van het ‘probleem’.

Maar na enige tijd komt hij tot de conclusie dat het ter plekke niet lukt en hij de bankpassen en de pincodes moet meenemen. De vrouw gaat hiermee akkoord en hij vertrekt. Daarna krijgt de vrouw argwaan, loopt naar de buren en belt vervolgens met haar bank. Dan blijkt dat er rond 19.30 uur is gepind. De persoon die dat doet is gefilmd. Hij draagt een zonnebril en een capuchon.

Motorrijder zwaargewond na botsing met auto
Een motorrijder is donderdagavond gewond geraakt na een ongeval in Zwijndrecht. De motorrijder reed even voor 20:00 uur over het Hoofdland in Zwijndrecht, toen een automobilist vanuit de Boshoek het Hoofdland wilde opdraaien. De automobilist zag hierbij de motorrijder over het hoofd.
De motorrijder is met een ambulance overgebracht naar het ziekenhuis.

Bovenstaande verhalen zijn ook te lezen op de website van onze mediapartner Rijnmond.

Lees ook

IMG_8819

Man (22) die vrouwen wilde verkrachten nam ook man in nekklem: 'Poging doodslag'

De man, die eind februari twee pogingen tot verkrachting deed in Rotterdam, viel nog een derde slachtoffer aan. Het ging om de vriend van een van de vrouwen op wie hij had gemunt. Dit slachtoffer werd in een nekklem genomen en in zijn gezicht geschopt. Hij raakte daardoor bewusteloos. Het Openbaar Ministerie heeft poging doodslag ten laste gelegd.

PSX_20260604_044825

Twee auto's gaan in vlammen op bij woning

Twee auto's aan de Zilverreiger in Hendrik-Ido-Ambacht zijn donderdagochtend vroeg uitgebrand. Beide voertuigen stonden op een oprit. Ook de woning is beschadigd. Er raakte niemand gewond.

h90foto

Defensie-helikopter maakt spectaculaire duik vlak boven rivier, dit is waarom

Het is geen alledaags gezicht: een helikopter die boven het Drierivierenpunt een duik richting het water inzet. De actie wordt vastgelegd vanuit Dordrecht en online verschijnen de nodige filmpjes, maar wat zien we nu eigenlijk?

politie 01

Aantal woninginbraken in deze gemeente bijna verdubbeld, minder fraudegevallen

Het aantal woninginbraken in Hendrik-Ido-Ambacht is het afgelopen jaar fors gestegen, zo blijkt uit de Veiligheidsrapportage van die gemeente. Ook het aantal diefstallen bij bedrijven en instanties steeg, net als het aantal fietsen dat is gestolen. Wel is er een daling zichtbaar in meldingen over fraudegevallen.

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

luchtalarm 02

rampen

Veiligheidsregio's: geen goed alternatief voor luchtalarm na 2027 is onacceptabel

De Veiligheidsregio’s Zuid-Holland Zuid en Rotterdam-Rijnmond vinden het ‘onacceptabel’ als er geen goed alternatief is wanneer het luchtalarm op 1 januari 2028 verdwijnt. Dat meldt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten namens in totaal vier veiligheidsregio’s in een brief aan de Tweede Kamer.