gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

37 locaties door gemeente Dordrecht nader onderzocht op PFAS

c52864bba432525d93b02aa706cb33f6.jpg

De gemeente Dordrecht gaat dit jaar 37 locaties laten onderzoeken waar mogelijk PFAS in de bodem aanwezig is door gebruik in het verleden. Het is een vervolgonderzoek op een eerdere inventarisatie.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De locaties die dit jaar aan bod komen, zijn geselecteerd vanwege de nabijheid van kwetsbare gebieden, waar bijvoorbeeld moestuinen en grondwaterbeschermingsgebieden liggen. Ook zijn sommige van die locaties niet eerder onderzocht of gesaneerd.

Na een eerdere inventarisatie, die uitgevoerd is in opdracht van de gemeente Dordrecht, zijn er 171 (voormalige) bedrijfslocaties onderzocht waar in het verleden mogelijk PFAS is gebruikt. Dit om een goed beeld te schetsen op welke locaties er sprake kan zijn van PFAS-bodemverontreiniging. Onder begeleiding van Omgevingsdienst Zuid-Holland-Zuid (OZHZ) heeft adviesbureau Arcadis dit onderzoek uitgevoerd.

De locaties die zijn geïnventariseerd, zijn niet per definitie plekken waar daadwerkelijk PFAS is gebruikt. Mocht dat wel het geval zijn, hoeft het niet direct van invloed zijn op de volksgezondheid of het milieu. Met de informatie die uit het onderzoek is op gedaan, kan de gemeente Dordrecht gericht vervolgonderzoek uitvoeren en waar nodig passende maatregelen treffen.

Vervolgonderzoek
Ook de uitvoering van het vervolgonderzoek betekent niet automatisch dat er PFAS gebruikt is op die specifieke locaties, of dat er sprake is van bodemverontreiniging. “Juist om dit helder te krijgen is vervolgonderzoek nodig. De uitkomsten van deze bureaustudie zeggen nu vooral iets over het type activiteit dat mogelijk op deze locaties heeft plaatsgevonden, niet over de huidige situatie”, zegt wethouder Tanja de Jonge hierover.

“Om vast te stellen of er daadwerkelijk sprake is van PFAS in de bodem is altijd aanvullend, fysiek onderzoek nodig. Daarom onderzoeken we uit voorzorg óf en waar mogelijk sprake is van verontreiniging, zodat we kunnen vaststellen of vervolgmaatregelen nodig zijn en adequaat kunnen handelen om mens en milieu te beschermen”, vult De Jonge aan.

Archief
Op basis van gegevens uit archieven, bedrijfsregisters en websites is onderzocht bij welke activiteiten er in Dordrecht mogelijk PFAS is gebruikt. Chemours wordt in dit geval buiten beschouwing gelaten.

Lees ook

concertannefrank.png

Zondag op TV Dordrecht: Anne Frank herdenkingsconcert

In aanloop naar het 4 mei herdenkingsconcert van dit jaar in de Trinitatiskapel is deze zondag het Anne Frank concert uit 2024 te zien op TV Dordrecht.

furry foto.jpeg

Eerste furry walk in Dordrecht: 'Niemand wordt veroordeeld'

Heb jij een furry pak in de kast hangen en houd je van wandelen? De twee hobby’s zijn binnenkort te combineren tijdens Dordrechts aller eerste furry walk, georganiseerd door Lorenzo Filemon (32) uit Dordrecht. Op zondag 3 mei 2026 trekt de harige stoet door de stad.

uitreiking johan de witt speld.jpg

Gert van Engelen ontvangt Johan de Witt-speld

Gert van Engelen is sinds vrijdag trotse eigenaar van de Johan de Witt-speld. De onderscheiding wordt toegekend als waardering voor zijn inzet voor het vertellen van de levensverhalen van weggevoerde en vermoorde Joodse Dordtenaren tijdens de Tweede wereldoorlog.

fotoartikelijssmaak.jpg

Met deze ijssmaken kom jij de warme dagen wel door

Mei is zomers begonnen, en dus zijn de ijssalons in trek. Een bolletje chocola of vanille is op veel plekken wel te krijgen, maar tegenwoordig liggen er ook bijzondere smaken als hazelnootgebak of After-Eight in de vitrine. Hoe valt dat in de smaak? “After-Eight is mijn lievelingssmaak aller tijden.”

naeffoto.png

Eerste vrouwenstandbeeld in Dordt? Er is zelfs een onthullingsdag in gedachten

Een standbeeld met een vrouw in de hoofdrol? In Dordrecht is er nog geen voorbeeld van, maar daar komt de komende jaren misschien verandering in. Onlangs werd namelijk een plan overhandigd voor een beeld van voormalig schrijfster Top Naeff. “Ze was echt een vakvrouw, daarom moet ze geëerd worden.”

voormonique.png

Auto botst tegen geluidswal, muur komt op spoor

Een auto is vrijdagochtend tegen een geluidsmuur tussen het spoor en de Transvaalstraat in Dordrecht gebotst. Daar ging een aanrijding met een andere auto aan vooraf.