Dordrecht, Netherlands

37 woningen op locatie voormalig schoolgebouw Wielwijk

Eerste impressie van bouwprogramma Bron: Vorm
Op de voormalige locatie van het Da Vinci College op de Kompaslocatie in Dordrecht worden vanaf tweede helft 2025 37 woningen gebouwd. De school is kort geleden gesloopt om ruimte te maken voor een nieuw schoolgebouw en woningen.
Redactie RTV Dordrecht | 2 november 2023 11:30 | Aangepast op 2 november 2023 10:32
Op de locatie in Wielwijk komen 10 grondgebonden woningen en 27 appartementen. Het appartementsgebouw wordt zes lagen hoog en biedt ruimte aan woningen tussen de 45 en 85 m2 groot.

Verantwoordelijk wethouder Peter Heijkoop: "Deze 37 nieuwe woningen, met nieuwe school voor speciaal onderwijs, aan de rand van Wielwijk zijn een goede toevoeging aan de wijk. Verschillende doelgroepen kunnen hier over een paar jaar een fijn onderkomen vinden in mooie eengezinswoning of een appartement."

Het merendeel van de woningen heeft uitzicht op het water en langs het water moet een groene wandelroute komen. Daarnaast wordt tussen het appartementencomplex en de grondgebonden woningen gezamenlijk groen gerealiseerd voor de toekomstige bewoners.

Naar verwachting wordt in de tweede helft van 2025 gestart met de bouw.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...