Dordrecht, Netherlands

Affakkelen Shell Moerdijk zorgt voor onnodige 112-meldingen

De telefoon stond roodgloeiend bij de brandweer afgelopen weekend. Veel bezorgden Dordtenaren belden naar het alarmnummer omdat ze vlammen zagen, maar er bleek gelukkig niet veel aan de hand te zijn. Shell Moerdijk was namelijk aan het affakkelen.
Emma Meijer | 2 november 2020 15:28 | Aangepast op 2 november 2020 15:28
Shell liet zaterdag aan onze mediapartner Rijnmond weten dat het affakkelen nodig is: "Door een storing in een van onze fabrieken hebben we de fakkelactiviteit moeten verhogen. Dit leidt tot een zichtbare gloed en mogelijk lichte roetvorming." Bij het affakkelen worden de restanten van het olieproces afgevoerd.

De veiligheidsregio’s Zuid-Holland Zuid en Midden- en Westbrabant riepen mensen op om niet meer naar 112 te bellen. Het affakkelen bij Shell Moerdijk heeft niet opnieuw geleid tot problemen bij de meldkamer van de brandweer. Bij een soortgelijke situatie, in augustus, raakte de meldkamer bijna overbelast, na belletjes over een mogelijke brand. Dit keer ging het om enkele telefoontjes, zegt een woordvoerder van de brandweer.

De oproep die de brandweer in Brabant en Zuid-Holland Zuid zaterdagavond hadden gedaan om de brandweer niet te bellen over de oranje gloed heeft gewerkt, zegt de woordvoerder. De rode gloed en rookpluimen waren onder meer te zien in Dordrecht, Barendrecht, Capelle aan den Ijssel en Zuid-Beijerland.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...

Man betrapt op rijden zonder rijbewijs, even later maakt hij dezelfde fout

De politie heeft afgelopen zondag een auto in beslag genomen op de Brouwersdijk in Dordrecht. De bes...

Koningsslang kruipt rond in park, wandelaars bellen dierenambulance

Het is geen alledaags gezicht: een kronkelende slang van zeker een meter lang. Voorbijgangers zagen ...

Simon heeft stukje gesloopte Kikkerachtbaan Duinrell in voortuin: 'Mijn eerste achtbaan ooit'

Pretparkfanaat Simon de Bruijn heeft sinds kort een bijzondere attractie in zijn voortuin in Dordrec...

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de r...