gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Als zijn vrouw gaat douchen, besluit Marius stiekem te filmen: 'Ik heb de liefde willen voeden'

60e6fb6128bdca2e1d922120a614b0b8

Een 54-jarige man is veroordeeld tot een taakstraf van 40 uur voor het stiekem filmen van zijn vrouw. Vier jaar lang maakte Marius B. opnames van zijn vrouw in de badkamer van hun huis in Groot-Ammers. "Sorry dat ik de camera heb gebruikt om de liefde in stand te houden."

Redactie Streekomroep | Jonathan Sekeris |  | Aangepast op
Tijdens een verbouwing van de badkamer in juni 2024 ziet de dochter van B. ineens een zwart stipje in de muur. Het blijkt een kleine camera met een wifi adapter te zijn. Ze waarschuwt haar moeder en ze vinden een tweede wifi adapter in het nachtkastje van B.

Samen besluiten de dochter en haar moeder de confrontatie met hem aan te gaan. De man ontkent zijn betrokkenheid, maar zijn vrouw doet aangifte bij de politie. Als de politie langskomt, wordt de wifi adapter gevonden in de prullenbak.

Ook tegenover de politie blijft B. volhouden onschuldig te zijn. Tijdens politieverhoor komt hij enorm zenuwachtig over als hij hoort dat zijn telefoon zal worden uitgelezen. Uiteindelijk bekent hij schuld aan zijn vrouw, inmiddels ex. Vanaf dat moment woont B. in een caravan en is er geen enkel contact meer met zijn ex en de drie kinderen.

Dinsdagochtend staat B. voor de rechter in Rotterdam. "Het filmen is geen impulsief gedrag geweest, het had een motief en dat wil ik graag delen", zegt B. tegen de rechter. "Ik twijfelde al maandenlang over mijn huwelijk. Er was al een lange tijd geen lichamelijk contact of dialoog mogelijk."

Eenzaamheid
De man was naar eigen zeggen eenzaam in zijn huwelijk: "Ik wilde niet alleen de klusjesman zijn, maar ook haar echtgenoot. Ik heb door de beelden de liefde willen voeden, in plaats van mijn frustraties op haar afreageren."

De rechter vrraagt zich af waarom hij voor deze oplossing koos? "Ik durfde haar niet te confronteren met het verdriet dat ik had over ons huwelijk. Ik wou haar niet kwetsen, te schande maken en verlaten. Sterker nog, ik wou haar beschermen", antwoordt B. De rechter maakt duidelijk dat hij op deze manier zijn vrouw juist geen bescherming heeft geboden.

Kinderen ook gefilmd?
Integendeel zelfs. "Ze voelt zich al maanden onveilig in haar eigen huis, ze slaapt slecht en ze heeft traumatherapie", aldus de rechter. De twee dochters en zoon van B. vragen zich nog steeds af of zij ook zijn gefilmd.

Dat ontkent de verdachte stellig: "Ik heb nooit lichamelijke interesse in mijn eigen kinderen gehad, dus ik heb de camera alleen aangezet op het moment dat mijn ex-vrouw ging douchen." De beelden van de vrouw zijn aangetroffen op zijn telefoon, van zijn kinderen zijn geen beelden gevonden.

De officier van justitie vraagt zich af of B. snapt waarom het fout is wat hij heeft gedaan. Volgens de man wist hij dat wat hij deed het fout was, maar niet dat het strafbaar is. "Als de beelden voor mijzelf waren gebleven was er niks aan de hand. Het doet mij intens verdriet dat leden van justitie de beelden van mijn vrouw hebben gezien." De officier reageert fel. "Nee, de beelden hadden nooit gemaakt mogen worden."

De rechter gaat mee in de strafeis van de het Openbaar Ministerie en legt de man een taakstraf op van 40 uur en een contactverbod met zijn ex-vrouw. Daarnaast moet hij haar 2.000 euro immateriële schadevergoeding betalen. Ook zijn kinderen krijgen alle drie een schadevergoeding van 800 euro.

Lees meer over:

Lees ook

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.

architectuuraward

Pand aluminiumbedrijf kanshebber architectuurprijs

Het gebouw van het Zwijndrechtse aluminiumbedrijf Aluned staat op de longlist voor een Transformatie en Renovatie Award. Dit is het tweede gebouw in onze streek dat kanshebber is voor een architectuurprijs. Naast Aluned zijn er nog 61 andere gebouwen in Nederland en België die kans maken op de prijs.

parkafgezet

Park op slot na ontsnapping Schotse hooglanders

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is tijdelijk niet toegankelijk. De gemeente heeft deze maatregel genomen na de ontsnapping van twee Schotse hooglanders eerder deze week. De dieren belandden daarbij op de N3.

rwsongeluka15a16

Vrachtwagen vliegt uit de bocht en blokkeert deel snelweg tijdens ochtendspits

Op knooppunt Ridderkerk is donderdagochtend een vrachtwagen uit de bocht gevlogen. Het voertuig kwam van de A15 (Europoort) en wilde invoegen op de A16 richting Breda, maar dat ging verkeerd. De vrachtwagen reed rechtdoor, over een grasstrook en belandde op de twee rechterrijstroken van de A16.

IMG_7020

Park met Schotse hooglanders open: hekken moeten nieuwe uitbraak voorkomen

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is weer open voor wandelaars. Het park is bijna twee weken gesloten geweest, nadat de Schotse hooglanders die daar verblijven uitbraken en op de N3 terechtkwamen.

WhatsApp Image 2026-09-08 at 12.29.43

Dordtse buurtbeweging Groene Buur genomineerd voor Gouden Eekhoorn Award

Buurtbeweging Groene Buur maakt kans op een ASN Gouden Eekhoorn Award. Het initiatief is één van de tien finalisten van de landelijke prijs voor mensen en organisaties die bijdragen aan een mooiere toekomst. Ook in Dordrecht is Groene Buur actief. De lokale coördinator Leanne Stange hoopt vooral dat de nominatie meer Dordtenaren enthousiast maakt om met groen aan de slag te gaan.