Dordrecht, Netherlands

Amnesty International Dordrecht organiseert weer schrijfavonden

De lokale vrijwilligers van Amnesty International Dordrecht gaan voor het eerst sinds begin maart weer maandelijkse schrijfavonden organiseren. Vanaf vrijdag 11 september worden er weer brieven geschreven voor de mensen die onrecht wordt aangedaan.
Emma Meijer | 2 september 2020 14:17 | Aangepast op 2 september 2020 14:17
Tijdens de schrijfavonden krijgen deelnemers een beschrijving van de situatie van een aantal personen van wie de mensenrechten worden geschonden. De schrijver kan gekozen worden voor wie je een brief wil schrijven. De brieven zijn meestal een oproep aan de betreffende regeringen, ambassades of koningshuizen om de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens na te leven.

Volgens Amnesty verbetert het schrijfwerk de situatie van de mensen in de meeste gevallen. Zo is het doodvonnis van Magai Matiop Ngong uit Zuid-Sudan ingetrokken na een wereldwijde schrijfactie in december 2019.

De schrijfavond vindt plaats op een nieuwe locatie, er wordt geschreven bij Dutch op de Vest in het centrum. Je kunt je aanmelden voor de avonden via de Facebook-pagina van Amnesty International Dordrecht. Tijdens de avond wordt er rekening gehouden met de coronamaatregelen, zo wordt er in twee shifts geschreven.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Dagenlang geen treinverkeer op MerwedeLingelijn

Op de MerwedeLingelijn tussen Dordrecht en Geldermalsen rijden van woensdag 23 juli tot en met zonda...

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...

Bomvolle binnenstad bij jubileumeditie Big Rivers: 'Dordrecht op z'n mooist'

Moe maar voldaan kijkt de organisatie van Big Rivers terug op drie dagen feest in Dordrecht. Tevrede...

Gemeente plaatst camera bij huis na explosie

Bij een huis in Zwijndrecht waar vorige week een explosie is geweest, is een mobiele camera geplaats...

Zwijndrecht kapt met spoed bomen vanwege besmettelijke ziekte

De gemeente Zwijndrecht kapt deze week met spoed een aantal bomen. De iepen hebben de zogeheten besm...

Robert de Heer volgt Rik van der Linden op als Dordtse lijsttrekker CU-SGP

Het duurt nog even tot de volgende gemeenteraadsverkiezingen, maar de Dordtse ChristenUnie-SGP-fract...