Dordrecht, Netherlands

Amnesty International Dordrecht organiseert weer schrijfavonden

De lokale vrijwilligers van Amnesty International Dordrecht gaan voor het eerst sinds begin maart weer maandelijkse schrijfavonden organiseren. Vanaf vrijdag 11 september worden er weer brieven geschreven voor de mensen die onrecht wordt aangedaan.
Emma Meijer | 2 september 2020 14:17 | Aangepast op 2 september 2020 14:17
Tijdens de schrijfavonden krijgen deelnemers een beschrijving van de situatie van een aantal personen van wie de mensenrechten worden geschonden. De schrijver kan gekozen worden voor wie je een brief wil schrijven. De brieven zijn meestal een oproep aan de betreffende regeringen, ambassades of koningshuizen om de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens na te leven.

Volgens Amnesty verbetert het schrijfwerk de situatie van de mensen in de meeste gevallen. Zo is het doodvonnis van Magai Matiop Ngong uit Zuid-Sudan ingetrokken na een wereldwijde schrijfactie in december 2019.

De schrijfavond vindt plaats op een nieuwe locatie, er wordt geschreven bij Dutch op de Vest in het centrum. Je kunt je aanmelden voor de avonden via de Facebook-pagina van Amnesty International Dordrecht. Tijdens de avond wordt er rekening gehouden met de coronamaatregelen, zo wordt er in twee shifts geschreven.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...

Roeiend de dag én nacht door: deze Dordtenaren leggen 210 kilometer af in minder dan 24 uur

Meer dan 200 kilometer roeien, in minder dan 24 uur. De roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roe...