gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Arie legt 52 aanblikken van Dordrecht vast in boek, opbrengst naar de molen

b0a5ab64767e5a7f1fde592e86c76926

Voor een gezelschap bestaand uit familie, vrienden en zakenrelaties presenteerde amateurfotograaf Arie Pankras deze zaterdag in Molen Kyck Over Den Dyck het eerste exemplaar van zijn nieuwe fotoboek 'Rondom Dordrecht'. De locatie is niet willekeurig gekozen, de opbrengst van het boek gaat naar de molen.

Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
Voor zijn eerste fotoboek zette Pankras met succes alle 38 bruggen van Dordrecht op de foto. Ditmaal besloot hij Dordrecht vanaf 'het vaste land' in beeld te brengen. Daarvoor maakte hij een tocht van 52 kilometer rondom het eiland van Dordrecht.

Om het eiland van iedere hoek te kunnen belichten maakte hij iedere kilometer een foto. Dat ging echter niet altijd even gemakkelijk. Voor sommige foto’s moest Pankras aankloppen bij bedrijven en ondernemers. Of hij even een paar uur op het terrein mocht om de perfecte foto te schieten.

Het uiteindelijke resultaat, bestaand uit 52 foto's van Chemours tot de Grote Kerk, draagt Pankras op aan zijn zoon, Arie junior, die samen met een zakenvriend van zijn vader het eerste exemplaar in ontvangst nam.

Het fotoboek is sinds vrijdag te vinden in verschillende Dordtse boekenwinkels, de opbrengst van het boek gaat naar de stichting achter de monumentale molen Kyck over den Dyck. Vervolgens maakte Pankras de stichting nog eens extra blij. Hij schenkt per direct € 1.200,-. aan de stichting.

Lees ook

boudewijndegroot

Zondag op TV Dordrecht: concert Boudewijn de Groot Project

Augustus is Big Rivers maand bij RTV Dordrecht, met iedere week een ander concert van de zeer geslaagde 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. Deze zondag het Boudewijn de Groot Project met de Dordtse zanger Peter de Jong.

artikelfoto pompoen

Jan kweekt reuzenpompoenen: ‘Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik: dat is Photoshop!’

Zon, veel water, beschutting tegen wind en een goede pit. Meer heb je niet nodig om een reuzenpompoen te laten groeien. Het is al meer dan tien jaar de passie van Jan Scheffe (77). Met als doel: de allergrootste en zwaarste van het land te kweken. Met het NK pompoen kweken voor de deur, is het de vraag of dat hem dit jaar voor het eerst gaat lukken.

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.

elektrischedeelauto

Proef met elektrische deelauto's van start

De gemeente Dordrecht is deze week een proef gestart met twee elektrische deelauto’s voor bewoners van de Boogjes en omgeving met een parkeervergunning. De auto’s vormen een extra manier van reizen, tijdens de sloop en nieuwbouw van de parkeergarage Spuihaven.

woningbrand bliksem

Bliksem slaat in: brand in woning

In een huis aan de Huygensstraat in Dordrecht is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Buurtbewoners sloegen alarm toen na een blikseminslag brand achter de voordeur zichtbaar was.