gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Audiotour op begraafplaats Essenhof

9530e50e325423ec1ce7236e9be2e86e

Een week staat hij nu online, de audiotour van begraafplaats de Essenhof aan de Nassauweg. Wandelaars kunnen de tour via een gratis app downloaden waarna de verhalen automatisch afgespeeld worden als de geïnteresseerde wandelaar de locatie heeft bereikt.

Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
De wandeltocht voert belangstellenden over een pad van ongeveer twee kilometer langs twintig speciale locaties op de gemeentelijke begraafplaats. Denk hierbij aan speciale graven, herdenkstenen en historische monumenten. De app waar de audiotour op staat maakt gebruik van zogenaamde geotracking, waarbij de locatie van de telefoon wordt gebruikt om te bepalen waar de wandelaar is op het traject. Zo gaat het audioverhaal automatisch verder als je een nieuwe plek bereikt.
De audiotour Essenhof is tot stand gekomen in samenwerking met podcastmakers Conform Cox, Elianne Meijer en Paul Maas. De begraafplaats aan de Nassauweg 200 is dagelijks te bezoeken tussen 08.00 uur en 18.00 uur. Van april tot en met oktober is de begraafplaats geopend tot 21.00 uur.
b43a9a5ab77fa5eb30d7cb4c11297495

Lees ook

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

fotoa15

Meerdere gewonden nadat man inrijdt op file: taakstraf voor bestuurder werkbus

Een man is woensdag veroordeeld tot een taakstraf en een voorwaardelijke rijontzegging. De 28-jarige M.L. uit Lekkerkerk reed in augustus 2024 in volle vaart in op een file op de A15, waardoor meerdere mensen gewond raakten.

WhatsApp Image 2026-09-08 at 12.29.43

Dordtse buurtbeweging Groene Buur genomineerd voor Gouden Eekhoorn Award

Buurtbeweging Groene Buur maakt kans op een ASN Gouden Eekhoorn Award. Het initiatief is één van de tien finalisten van de landelijke prijs voor mensen en organisaties die bijdragen aan een mooiere toekomst. Ook in Dordrecht is Groene Buur actief. De lokale coördinator Leanne Stange hoopt vooral dat de nominatie meer Dordtenaren enthousiast maakt om met groen aan de slag te gaan.

afvalzwijndrecht

afvaldumping

Meer boetes, maar niet minder overlast: gemeente zoekt andere aanpak afvalprobleem

De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.

gemeentekantoor Molenlanden

Woning vier weken gesloten na explosie

De burgemeester van Molenlanden heeft een woning aan de Prinses Beatrixstraat in Arkel per direct voor vier weken gesloten. Aanleiding hiervoor is een explosie die donderdag plaatsvond, veroorzaakt door een explosief dat bij de woning was geplaatst.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Theo Oostenrijk

Hij was een vast en vertrouwd gezicht in de Dordtse gemeenteraad: het voormalig CDA-raadslid Theo Oostenrijk. In de radio-uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat presentator Ben Corino zaterdagochtend met hem in gesprek.