gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Avondvierdaagse begonnen, duizenden kinderen aan de start

864cf0da1332340ff443e1155ddc9f4d.jpg

De 75e editie van de Dordtse Avondvierdaagse is dinsdagavond van start gegaan. Meer dan drieduizend lopers stonden aan de start, waaronder 2.900 kinderen.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De eerste vijf kilometer startte net als vorig jaar vanaf het trainingcomplex van FC Dordrecht en liep via het Land van Valk, het Leerpark en langs begraafplaats Essenhof terug naar de startlocatie.

Vorig jaar is de organisatie van de vierdaagse voor het eerst opgepakt door een nieuwe stichting. Wandelsportvereniging WIK gaf in maart 2022 aan te stoppen vanwege de hoge leeftijd van de leden van de organisatiecommissie. De nieuwe organisatie heeft geleerd van hun eerste editie in 2023.


"We hebben naar de goede en slechte punten gekeken van vorig jaar en hiervan geleerd", vertelt een enthousiaste Willemijn Nobel van stichting Dordtse Nobelprijs. "We kunnen dit organiseren, dus dan doen we het ook. We zijn tevreden zoveel enthousiaste kinderen met blije gezichten te zien", besluit ze.

Vrijdag eindigt de jubileumeditie van de avonvierdaagse met de traditionele wandeling door de binnenstad, waarbij de stoet dit keer niet via de Noordendijk maar via de Vogelbuurt en Kunstmin naar het centrum zal trekken.

Lees ook

Still vluchtelingenopvang HAGI.png

In dit voormalig kantoorpand gaan Oekraïense vluchtelingen opgevangen worden

Maximaal honderd Oekraïense vluchtelingen kunnen vanaf komende zomer gehuisvest worden aan de Hakgriend 22 in Hardinxveld-Giessendam. Het huurcontract voor het gebouw is door de gemeente ondertekend. De gemeente gaat nu aan de slag met het verbouwen en inrichten van de opvanglocatie.

plucheplakkers dirk kuijt.png

Dirk Kuijt openhartig in gesprek met De Plucheplakkers: ‘Op mijn plek in Dordt’

In een nieuwe aflevering van De Plucheplakkers schuift niemand minder dan de hoofdtrainer van de Schapekoppen aan. Kattukker Kuijt vertelt over zijn tijd tot nu toe aan de Krommedijk en de ervaringen die hij meeneemt van topcoaches als Rafael Benítez en Louis van Gaal. En ook dat FC Dordrecht niet zijn eerste keus was.

Foto duidingsdebat.png

VERKIEZINGEN

De grootste, maar nu al buitenspel: GroenLinks-PvdA ‘Niet stabiel genoeg’

Het zal heel lastig worden voor GroenLinks-PvdA om zicht te houden op een nieuwe ronde in het Dordtse stadsbestuur. Zowel de verkenner als een meerderheid van de gemeenteraad heeft grote twijfels bij een samenwerking tussen die partij en de VVD. Een verdere zoektocht naar een gemeentebestuur met zowel GroenLinks-PvdA als VVD wordt ook “niet opportuun” geacht.

VanPeltRecycling2.png

Geld verdienen door oude elektrische apparaten in te leveren: ‘Het goud ligt op straat’

De prijzen van metaalsoorten zoals goud, zilver en koper gaan door het dak. Particulieren maken daardoor steeds vaker de overstap van milieustraat naar handelaar: Daar krijgen ze namelijk geld voor oude computers of kabels die het niet meer doen.

VrijheidsdebatDordt.png

Leerlingen Johan de Witt winnen vrijheidsdebat: ‘Je mening in het debat doet er toe’

Vrijheid, veiligheid én hoe om te gaan met een eventueel dreigende oorlog? Onderwerpen die in de Nederlandse politiek vaak worden behandeld in debatten. Maar hoe denken jongeren over deze onderwerpen? In het Hof van Nederland in Dordrecht deden 60 leerlingen van alle onderwijsrichtingen van het voortgezet onderwijs uit ons land mee aan het vrijheidsdebat

IMG_7942.jpeg

Deze oud-raadsleden ontvangen Johan de Witt-speld

Oud-raadsleden Irene Koene en Kitty Kruger hebben de Johan de Witt-speld gekregen. Ze kregen de speld dinsdagmiddag bij hun afscheid van de Dordtse gemeenteraad uit handen van burgemeester Nanning Mol, voor hun jarenlange inzet voor de Dordtse gemeenteraad en de lokale democratie.