gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Beloofd busje Essenhof is er niet

906d29ed28f4d9af1dc42b4063c710bf

Het elektrische pendelbusje, dat vanaf 1 januari zou rijden tussen de Dordtse begraafplaats Essenhof en de bushalte van lijn 5 op de Krispijnseweg, is er niet. Het beloofde busje laat nog wel tien weken op zich wachten.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Verslaggever Thijs Blom peilde donderdag of er veel animo voor het busje is, maar ontdekte dat het helemaal niet rijdt. Ook de buschauffeurs van Qbuzz weten van niks. Toen Blom er bij de Essenhof telefonisch naar informeerde, bood een medewerkster wel aan om hem door een taxi te laten ophalen.


"Het wordt inderdaad netjes opgelost", zegt Jonne van Bochove van de gemeente Dordrecht. Hij erkent dat de communicatie gefaald heeft: "Dit had beter gemoeten". Bij de haltes van lijn 5 verwijst niets naar het busje of een speciaal telefoonnummer daarvoor.


"We gaan het allemaal snel in orde maken. Uiterlijk 1 februari moet dat telefoonnummer er zijn en tot het busje geleverd is, naar verwachting medio maart, wordt een taxibedrijf ingeschakeld", zegt Van Bochove.


Dat het busje er nog niet is, komt volgens de gemeentelijk woordvoerder omdat de gemeenteraad pas op 18 december besliste dat het er moest komen. "Op zo'n korte termijn konden we alles niet geregeld krijgen. De levertijd van zo'n busje is al twaalf weken."


De Essenhof meldde dat onze verslaggever de eerste belangstellende was voor het nieuwe pendelbusje. Vervoerder Qbuzz wil net als voorganger Arriva geen bushalte bij de Essenhof, omdat er te weinig passagiers zouden instappen. Niettemin eiste de Dordtse Raad een oplossing.

Lees ook

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.

rijnmondweerfoto

Deze week weinig regen en temperatuur loopt op, mogelijk zonnig weekend

De meteorologische herfst begint dinsdag. Maar wie dan meteen denkt aan regen, wind en een dikke jas, komt voorlopig bedrogen uit. Het weer heeft namelijk helemaal geen haast om afscheid te nemen van de zomer.

teun schilderij

Mooie pareltjes van het stadsarchief: Teun de Bruin laat ze nog zien voor zijn afscheid

Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad. 

Natasja buschauffeur verhaal foto

Voor buschauffeur Natasja is staken voor sociale zekerheid belangrijk: ‘Best pittig’

De ov-staking van woensdag is niet zonder reden. Vakbonden FNV en CNV voeren actie tegen het kabinetsbeleid op het gebied van sociale zekerheid. Voor buschauffeur Natasja Nieuwendorp-Batenburg uit Dordrecht is dat heel belangrijk, en dus staakt ze mee.

illegale prostitutie Pexels

Burgemeester sluit pand na vondst illegale sekswerkers

Een pand aan de Havikstraat in Sliedrecht is voor drie maanden gesloten. Burgemeester Jan de Vries heeft dat besloten na de vondst van vier illegale sekswerkers in het pand eind juli.

helikopterbovenrdam

Vijf gevechtshelikopters wekken regio: 'Door megaherrie uit bed getrild'

Boven een deel van deze streek is donderdagochtend een militaire oefening geweest met meerdere gevechtshelikopters. Het gaat om drie Apache-helikopters en twee Chinooks. De oefening begon rond 05.00 uur en zorgde bij verschillende regiogenoten voor ergernis omdat ze door het lawaai uit hun slaap zijn gehaald.