gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Beloofd busje Essenhof is er niet

906d29ed28f4d9af1dc42b4063c710bf

Het elektrische pendelbusje, dat vanaf 1 januari zou rijden tussen de Dordtse begraafplaats Essenhof en de bushalte van lijn 5 op de Krispijnseweg, is er niet. Het beloofde busje laat nog wel tien weken op zich wachten.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Verslaggever Thijs Blom peilde donderdag of er veel animo voor het busje is, maar ontdekte dat het helemaal niet rijdt. Ook de buschauffeurs van Qbuzz weten van niks. Toen Blom er bij de Essenhof telefonisch naar informeerde, bood een medewerkster wel aan om hem door een taxi te laten ophalen.


"Het wordt inderdaad netjes opgelost", zegt Jonne van Bochove van de gemeente Dordrecht. Hij erkent dat de communicatie gefaald heeft: "Dit had beter gemoeten". Bij de haltes van lijn 5 verwijst niets naar het busje of een speciaal telefoonnummer daarvoor.


"We gaan het allemaal snel in orde maken. Uiterlijk 1 februari moet dat telefoonnummer er zijn en tot het busje geleverd is, naar verwachting medio maart, wordt een taxibedrijf ingeschakeld", zegt Van Bochove.


Dat het busje er nog niet is, komt volgens de gemeentelijk woordvoerder omdat de gemeenteraad pas op 18 december besliste dat het er moest komen. "Op zo'n korte termijn konden we alles niet geregeld krijgen. De levertijd van zo'n busje is al twaalf weken."


De Essenhof meldde dat onze verslaggever de eerste belangstellende was voor het nieuwe pendelbusje. Vervoerder Qbuzz wil net als voorganger Arriva geen bushalte bij de Essenhof, omdat er te weinig passagiers zouden instappen. Niettemin eiste de Dordtse Raad een oplossing.

Lees ook

nk2026082193A03708

FC Dordrecht speelt frustrerende wedstrijd tegen Roda JC en gaat ten onder

FC Dordrecht heeft de tweede thuiswedstrijd van het seizoen niet in winst weten om te zetten. Het verloor van met 0-1 van Roda JC Kerkrade. De Schapekoppen kregen pas in de tweede helft echt vat op de tegenstander, die in de eerste helft op voorsprong kwam. De tweede helft blafte Dordt hier en daar wel, maar echt bijten deed het niet.

maarten

Inwoners verwelkomen Maarten van der Weijden in Nieuwpoort tijdens zwemtocht

Maarten van der Weijden (45) heeft op zijn laatste grote zwemtocht ook onze streek kort aangedaan. De voormalig olympisch kampioen kwam donderdagmiddag rond 16:30 uur aan in Nieuwpoort, waar hij door een grote groep mensen werd opgewacht.

zwemmenwaal

Ondanks chemische stoffen in de Waal gaat Ellen er gewoon in: ‘Het is heerlijk zwemmen’

Het gaat niet goed met de kwaliteit van het Nederlandse zwemwater. In onze regio is het vooral mis in de Waal bij Ridderkerk. Daar zijn meerdere chemische stoffen aangetroffen boven de gestelde norm. Toch is Ellen, die pal aan het water woont, niet bang: “Ik ga het niet mijden.”

het winkeltje

Alle sporen leiden naar het einde: treinwinkel sluit de deuren

Het is het einde van een tijdperk: treinenwinkel ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht verdwijnt eind dit jaar na 66 jaar uit het Dordtse straatbeeld. Een groot gemis voor liefhebbers van modeltreinen, die hun exemplaar daar kunnen laten repareren of een nieuwe kunnen aanschaffen. “Het is wel tijd, vind ik”, zegt eigenaar Jankees Verheij.

PSX_20260805_194332

Bestuurder dodelijk ongeluk Voorstraat vrij, maar blijft verdachte

De bestuurder die woensdagavond werd aangehouden na een dodelijke aanrijding op de Voorstraat in Dordrecht, is heengezonden. Dit houdt in dat hij is vrijgelaten, maar wel verdachte blijft in deze zaak.

businkbotsing

Weg bezaaid met glas na botsing, auto's zwaar beschadigd

Twee auto's zijn maandagavond met elkaar in botsing gekomen op de Noordendijk in Dordrecht. Een van de voertuigen werd daarbij in de flank geraakt en is flink beschadigd.