gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Beloofd busje Essenhof is er niet

906d29ed28f4d9af1dc42b4063c710bf

Het elektrische pendelbusje, dat vanaf 1 januari zou rijden tussen de Dordtse begraafplaats Essenhof en de bushalte van lijn 5 op de Krispijnseweg, is er niet. Het beloofde busje laat nog wel tien weken op zich wachten.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Verslaggever Thijs Blom peilde donderdag of er veel animo voor het busje is, maar ontdekte dat het helemaal niet rijdt. Ook de buschauffeurs van Qbuzz weten van niks. Toen Blom er bij de Essenhof telefonisch naar informeerde, bood een medewerkster wel aan om hem door een taxi te laten ophalen.


"Het wordt inderdaad netjes opgelost", zegt Jonne van Bochove van de gemeente Dordrecht. Hij erkent dat de communicatie gefaald heeft: "Dit had beter gemoeten". Bij de haltes van lijn 5 verwijst niets naar het busje of een speciaal telefoonnummer daarvoor.


"We gaan het allemaal snel in orde maken. Uiterlijk 1 februari moet dat telefoonnummer er zijn en tot het busje geleverd is, naar verwachting medio maart, wordt een taxibedrijf ingeschakeld", zegt Van Bochove.


Dat het busje er nog niet is, komt volgens de gemeentelijk woordvoerder omdat de gemeenteraad pas op 18 december besliste dat het er moest komen. "Op zo'n korte termijn konden we alles niet geregeld krijgen. De levertijd van zo'n busje is al twaalf weken."


De Essenhof meldde dat onze verslaggever de eerste belangstellende was voor het nieuwe pendelbusje. Vervoerder Qbuzz wil net als voorganger Arriva geen bushalte bij de Essenhof, omdat er te weinig passagiers zouden instappen. Niettemin eiste de Dordtse Raad een oplossing.

Lees ook

nacbredacamera

Middenstip gestolen en vuurwerk in uitvak in aanloop naar wedstrijd FC Dordrecht-NAC Breda

De middenstip van het hoofdveld van FC Dordrecht is in de nacht van donderdag op vrijdag ontvreemd. Ook is vuurwerk aangetroffen in het uitvak van het stadion, meldt de Dordtse club aan deze streekomroep.

20261015_101657

Niet alleen voor de dorst, ook als troost: Rijkswaterstaat bedankt reizigers en deelt appels uit

Een appeltje voor de dorst of fietslampjes om ook in het donker zichtbaar te zijn: Rijkswaterstaat deelt op verschillende locaties in onze streek bedankjes uit aan alle reizigers vanwege de alternatieven die zij hebben gekozen sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug.

a15parallelbaan

Let op: parallelbaan A15 bij Ridderkerk komende dagen dicht

Automobilisten op de A15 moeten de komende dagen rekening houden met een extra reistijd tot zestig minuten. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt op de parallelbaan tussen de knooppunten Ridderkerk en Benelux, waardoor de weg vanaf vrijdagavond tot en met 26 oktober deels dicht is.

explosie sliedrecht

Huis beschadigd door nachtelijke explosie

In Sliedrecht is in de nacht van dinsdag op woensdag een explosie geweest bij een huis. Dat zorgde voor lichte schade, laat de politie weten.

wevershoevegooglemaps

Al twee jaar staat deze 18e-eeuwse hoeve leeg, maar nu komen er gloednieuwe woningen in

Al ruim twee jaar lang staat de eeuwenoude boerderij de Wevershoeve in Rijsoord leeg. Waar het pand eerst decennialang werd gebruikt als restaurant, moest het rijksmonument op zoek naar een nieuwe bestemming. Inmiddels is die definitief gevonden: er komen woningen in de hoeve.

foto rb zwi

Ruzie om meisje mondt uit in bloedige mishandeling: ‘Die jongen moet voelen’

Een gezellige avond in het café eindigt voor een man met rake klappen en trappen. Zijn gezicht zit onder het bloed, ook loopt hij een dikke neus en overal schaafwonden op. Twee mannen uit Zwijndrecht lopen, onder meer door Snapchat-berichten, tegen de lamp. “Hij gaat dood vanavond.”