Dordrecht, Netherlands

Beter voor Dordt: 'Opkoopbescherming woningen wordt overtreden'

De fractie van Beter Voor Dordt zegt door bewoners benaderd te worden die aanbiedingen van speculanten krijgen om hun woning te verkopen, terwijl die in een wijk staat waar de zogenaamde opkoopbescherming van kracht is. De fractie wil van het gemeentebestuur weten wat het hier aan gaat doen.
Ron van de Rhee | 31 oktober 2023 17:00 | Aangepast op 31 oktober 2023 17:00
De opkoopbescherming is er om aspirant-kopers een grotere kans op een betaalbare woning te geven op de woningmarkt. Daarbij gaat het meestal om starters. De gemeente Dordrecht probeert op die manier te voorkomen dat de woningen in handen vallen van speculanten die de huizen opknappen, en vervolgens voor veel meer geld doorverkopen of tegen een hoge huur verhuren.

Volgens Beter voor Dordt is door deze praktijken de leefbaarheid in de wijken in het geding. Ook moet volgens hen duidelijk worden of kopers en verkopers strafbaar zijn als zij op deze manier onroerend goed verhandelen, terwijl de opkoopbescherming van kracht is.

Kijk hieronder naar een reportage hierover van RTV Dordrecht.

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Schaken met of zonder bier? Het grote dilemma tijdens dit toernooi

Een schaaktoernooi tijdens een kroegentocht. Het klinkt als een bijzondere combinatie, maar zaterdag...

Maatregelen na brand en explosie Groot-Ammers, mogelijk einde huurcontract

Een bewoner van Groot-Ammers, waar de afgelopen tijd twee explosies waren, moet wellicht het huis ui...

Vertraging op N3 door kapotgereden slagboom, file op A15 na ongeluk

Automobilisten op de N3 richting Papendrecht kwamen maandagmiddag in de file terecht. Door een kapot...

Gemeente plaatst camera bij regenboogzebrapad

De gemeente Papendrecht heeft een camera geplaatst bij het regenboogzebrapad op de Veerweg. Dit gebe...

Motorrijder scheurt met 108 km/u over weg waar je 50 mag

Een motorrijder in Sliedrecht heeft vrijdagavond zijn rijbewijs moeten inleveren. Hij reed met 108 k...

Explosie bij huis in Ridderkerk

Bij een huis in Ridderkerk is zondagochtend vroeg een explosie geweest. Dat gebeurde rond 03.45 uur ...