gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bewoners Parkhuis swingen na acht maanden weer op de muziek van Maarten Teekens

8ed653df2067e8f47d80c2946f5322e8

Corona maakte tijdelijk een einde aan een prachtige traditie voor de bewoners van zorgorganisatie Parkhuis. Muzikant Maarten Teekens zong aan de bedden van bewoners en gaf huiskamer- en restaurantoptredens. Na acht maanden kwam Teekens de bezoekers weer eens verblijden met zijn muziek.

Sander Verrips |  | Aangepast op
“De bewoners waren dolblij toen ze hoorden dat hij weer kwam en toen hij er eenmaal was, zag je een enorm enthousiasme,” zegt Willy Schuurman van het Parkhuis. “Vooral in deze tijd hebben ze hem oprecht gemist. Dit optreden konden ze goed gebruiken. Ik hoop dat dit de start is van een reeks aan geluksmomenten.”

Gewapend met een nieuwe, rijdende jukebox en een grote glimlach op het gezicht kwam Teekens nu weer naar het Parkcentrum. “Ik vind het te gek dat ik er weer ben. Het was balen dat het in de tussentijd niet kon.” De afgelopen negen maanden zong hij online voor de bewoners, vaak dementerend. “De interactie is het mooist. Door de muziek zit je met zijn allen in een moment en vergeet je alles er omheen. De nummers roepen herinneringen op en sommigen wagen zelfs een dansje.”

Teekens geniet vooral van de kleine dingen tijdens het zingen. “De reactie bij deze mensen zitten in een lach, een blik of een knippende vinger. Sommigen herinneren zich ineens een stukje tekst. Samen zo genieten vind ik mooi.”

Lees ook

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.

De Plucheplakkers

De Plucheplakkers zien FC Dordrecht in blessuretijd gelijkspelen

Een bittere pil voor FC Dordrecht, dat vrijdagavond met 1-2 leek te gaan zegevieren bij RKC Waalwijk maar in blessuretijd alsnog een tegentreffer slikte. Aflevering 124 van de Plucheplakkers-podcast staat volledig in het teken van het bezoekje Brabant.

pexelsoogbier

Door het pak slaag van Roy (23) ziet horecamedewerker Teun nog steeds dubbel

Met een flinke slok op beukt Roy uit Ridderkerk in een restaurant een man in elkaar. Drie jaar na dato ziet het slachtoffer nog altijd dubbel.

Point Blur_Aug092026_102644

Auto met caravan rijdt van talud af bij veerpont, vrouw lichtgewond

Een auto met een caravan is zondagochtend van een talud af gereden in Dordrecht. Dat gebeurde vlak voordat het voertuig aan boord wilde gaan van de veerpont richting Werkendam. Een vrouw is lichtgewond geraakt.

FOTOBOUDEWIJNMETBALK

Boudewijn Brandwijk (26) is jongste wethouder van de streek: 'Dichtbij de mensen staan'

Hij is pas 26 jaar oud, en toch heeft Sliedrechter Boudewijn Brandwijk al zeven jaar politieke ervaring. Na jaren in de gemeenteraad te hebben gezeten, is de enthousiaste politicus nu wethouder in zijn eigen dorp. Het moet de opmaat worden naar een toekomst die hem naar het Torentje gaat leiden, want daar ligt de ambitie van de jongste wethouder van onze streek.

kat bevrijdt door brandweer

Kat zit hevig miauwend tussen zonnepanelen

De brandweer is woensdagmiddag uitgerukt voor een kat die vast zat op het dak van een woning aan het Suze Groeneweg-erf Dordrecht. Het dier zat onder zonnepanelen en kon er niet zelfstandig afkomen.