gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bewoners Parkhuis swingen na acht maanden weer op de muziek van Maarten Teekens

8ed653df2067e8f47d80c2946f5322e8.jpg

Corona maakte tijdelijk een einde aan een prachtige traditie voor de bewoners van zorgorganisatie Parkhuis. Muzikant Maarten Teekens zong aan de bedden van bewoners en gaf huiskamer- en restaurantoptredens. Na acht maanden kwam Teekens de bezoekers weer eens verblijden met zijn muziek.

Sander Verrips |  | Aangepast op
“De bewoners waren dolblij toen ze hoorden dat hij weer kwam en toen hij er eenmaal was, zag je een enorm enthousiasme,” zegt Willy Schuurman van het Parkhuis. “Vooral in deze tijd hebben ze hem oprecht gemist. Dit optreden konden ze goed gebruiken. Ik hoop dat dit de start is van een reeks aan geluksmomenten.”

Gewapend met een nieuwe, rijdende jukebox en een grote glimlach op het gezicht kwam Teekens nu weer naar het Parkcentrum. “Ik vind het te gek dat ik er weer ben. Het was balen dat het in de tussentijd niet kon.” De afgelopen negen maanden zong hij online voor de bewoners, vaak dementerend. “De interactie is het mooist. Door de muziek zit je met zijn allen in een moment en vergeet je alles er omheen. De nummers roepen herinneringen op en sommigen wagen zelfs een dansje.”

Teekens geniet vooral van de kleine dingen tijdens het zingen. “De reactie bij deze mensen zitten in een lach, een blik of een knippende vinger. Sommigen herinneren zich ineens een stukje tekst. Samen zo genieten vind ik mooi.”

Lees ook

dji_fly_20260410_121609_0_1775816169716_photo_low_quality.jpg

Kamervragen over Dordrecht-West: 'Dit kan niet lang zo doorgaan'

Tweede Kamerlid Sarah Dobbe (SP) heeft Kamervragen gesteld vanwege het onderzoek dat de GGD begin april naar buiten bracht. Uit dat onderzoek blijkt dat longkanker 56 procent meer voor komt in Dordrecht-West dan in de rest van Nederland. “Het zijn schrikbarende aantallen, dus daar is wel wat aan de hand volgens mij.”

OPMA20260506 Dodenherdenking.jpg

Op Pad Met Ad: gesprekken over vrijheid bij de Dordtse dodenherdenking

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad woont presentator Ad van den Herik de dodenherdenking op het Sumatraplein bij. Hij gaat in gesprek met Dordtenaren die zich op 4 mei om 20.00 bij het plein hebben verzameld, om gezamenlijk de oorlogsslachtoffers te herdenken.

59ae28c7-fcbb-3dde-99de-c022c2e240d8.jpg

Ziya (4) haalt als jongste van zijn woonplaats zwemdiploma A

Ziya is nog maar net 4 jaar oud en heeft 'm nu al binnen: zwemdiploma A. In zijn woonplaats Sliedrecht is hij daarmee als jongste ooit afgezwommen. Hij kan niet wachten om ook zijn volgende diploma te halen.

fotoooo.jpg

Man met getrokken wapens opgepakt, agenten vinden balletjespistool en mes

De politie heeft onlangs een man aangehouden die mogelijk een vuurwapen bij zich had. Toen agenten zijn auto doorzochten, bleek het om een balletjespistool te gaan. Ook werd een mes gevonden en in beslag genomen.

IMG-20260506-WA0007.jpg

Aanleg aanmeerplek pont bij Papendrechtsebrug begonnen

De aanleg van de aanmeerplek aan de noordkant van de Papendrechtsebrug is van start gegaan. De pontjes die tussen die halte en Dordrecht pendelen, zijn nodig omdat de brug vanaf komende zomer negen maanden wordt afgesloten voor al het verkeer.

Foto artikel Zuidendijkse Tuin.png

Bouw van 38 koopwoningen Zuidendijkse Tuin van start

De start van de bouw van 38 koopwoningen in de nieuwe Zuidendijkse Tuin in Dordrecht is begonnen. De 28 appartementen en 10 grondwoningen komen op een plek waar voorheen een school stond.