gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bewoners Parkhuis swingen na acht maanden weer op de muziek van Maarten Teekens

8ed653df2067e8f47d80c2946f5322e8

Corona maakte tijdelijk een einde aan een prachtige traditie voor de bewoners van zorgorganisatie Parkhuis. Muzikant Maarten Teekens zong aan de bedden van bewoners en gaf huiskamer- en restaurantoptredens. Na acht maanden kwam Teekens de bezoekers weer eens verblijden met zijn muziek.

Sander Verrips |  | Aangepast op
“De bewoners waren dolblij toen ze hoorden dat hij weer kwam en toen hij er eenmaal was, zag je een enorm enthousiasme,” zegt Willy Schuurman van het Parkhuis. “Vooral in deze tijd hebben ze hem oprecht gemist. Dit optreden konden ze goed gebruiken. Ik hoop dat dit de start is van een reeks aan geluksmomenten.”

Gewapend met een nieuwe, rijdende jukebox en een grote glimlach op het gezicht kwam Teekens nu weer naar het Parkcentrum. “Ik vind het te gek dat ik er weer ben. Het was balen dat het in de tussentijd niet kon.” De afgelopen negen maanden zong hij online voor de bewoners, vaak dementerend. “De interactie is het mooist. Door de muziek zit je met zijn allen in een moment en vergeet je alles er omheen. De nummers roepen herinneringen op en sommigen wagen zelfs een dansje.”

Teekens geniet vooral van de kleine dingen tijdens het zingen. “De reactie bij deze mensen zitten in een lach, een blik of een knippende vinger. Sommigen herinneren zich ineens een stukje tekst. Samen zo genieten vind ik mooi.”

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Femke Hameetman

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Femke Hameetman. Zij is artistiek directeur van het Dordrechts Museum.

FOTO THUMB toeristengids

Toeristen rondleiden in eigen stad: zo vergaat Megan dat

Varen langs historische panden en vertellen over de geschiedenis van de stad. Als inwoner van Dordrecht lijkt dát Megan op het lijf geschreven. Hoe zou zij het doen als toeristengids? In deze laatste aflevering van onze zomerserie stapt zij aan boord bij gids Ysha Raamstijn om de fijne kneepjes van het vak te leren.

nk20260905NKS02061

Verre uitwedstrijd voor FC Dordrecht in eerste ronde KNVB Beker

FC Dordrecht neemt het in de eerste ronde van de KNVB Beker op tegen derdedivisionist SC Genemuiden. De Dordtenaren kwamen vrijdag als laatste uit de koker tijdens de loting in het ESPN-programma De Voetbalkantine.

geblokkeerd speeltuintje

Protest tegen verdwijnen speelplekken zwelt aan: 'Geef de kinderen hun stem terug'

Een online petitie en plannen voor een protest bij de eerstkomende raadsvergadering. Inwoners van Alblasserdam roeren zich nadat bekend is geworden dat van twaalf speelplekken de toestellen zullen verdwijnen. “Er is al zo weinig voor de kinderen in het dorp.”

luchtfotograaf Luke Verschoor

Luke Verschoor maakt fotografiedroom waar op La Palma: ‘Dit is toch gewoon next level’

Het was een droom die al langer in zijn hoofd zat: naar La Palma om onder een van de donkerste sterrenhemels van Europa een meteorenzwerm te fotograferen. Deze zomer kon astrofotograaf Luke Verschoor uit Nieuw-Lekkerland het eindelijk waarmaken. Samen met een vriend reisde hij naar het Spaanse eiland om de Perseïden vast te leggen.

PSX_20260928_074129 (1)

Bestuurder vliegt uit de bocht, bestelbus de sloot in

Een slecht begin van de week voor de bestuurder van een bestelbus. De man miste op de Parallelweg in Papendrecht een flauwe bocht en reed rechtdoor een sloot in.