Dordrecht, Netherlands

Bewoners Sequoia schrikken van plofkraak: Wat een harde knal, verschrikkelijk

Verschillende bewoners van de woontoren Sequoia in Stadspolders zaten woensdagnacht rechtop in bed. Zij schrokken wakker van de plofkraak op het Van Eesterenplein, die rond 3:15 uur plaatsvond.
Corrado Francke | 31 oktober 2019 12:10 | Aangepast op 31 oktober 2019 12:10
"Verschrikkelijk, die harde knal. Ik zat rechtop in bed”, vertelt bewoner Marcel de Berg. “Daarna was er nog een iets minder harde knal. Ik hoorde mensen praten en daarna reed er een brommer op hoge snelheid weg.”

Even later werden er op de N3 vijf Amsterdammers aangehouden, die tussen de 18 en 26 jaar oud zijn. Volgens de politie zijn zij aangehouden dankzij ‘zeer oplettende getuigen en snel handelen van verschillende politiediensten’. De auto is in beslag genomen.

De plofkraak verwoestte de geldautomaat volledig en veroorzaakte veel schade aan het Hema-filiaal op winkelcentrum Bieshof. Ook een geparkeerde auto aan de overkant van de straat werd getroffen. “Er zit een flinke barst in de auto van mijn zoon”, vertelt bewoner Ruben Blenman. “En van één van de spiegels is er ook weinig meer over.”

De bewoners van de woontoren maken zich geen zorgen over de stabiliteit van hun woning. “Het gebouw is stevig gebouwd, er kan niets mee gebeuren na zo’n plofkraak”, zegt Blenman.

De verdachten worden donderdag gehoord en wordt er onderzoek gedaan of er een verband is met eerdere plofkraken in de regio. Zo was het de afgelopen weken twee keer raak in Spijkenisse en een keer in Vlaardingen.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...

Bomvolle binnenstad bij jubileumeditie Big Rivers: 'Dordrecht op z'n mooist'

Moe maar voldaan kijkt de organisatie van Big Rivers terug op drie dagen feest in Dordrecht. Tevrede...

Gemeente plaatst camera bij huis na explosie

Bij een huis in Zwijndrecht waar vorige week een explosie is geweest, is een mobiele camera geplaats...

Zwijndrecht kapt met spoed bomen vanwege besmettelijke ziekte

De gemeente Zwijndrecht kapt deze week met spoed een aantal bomen. De iepen hebben de zogeheten besm...

Robert de Heer volgt Rik van der Linden op als Dordtse lijsttrekker CU-SGP

Het duurt nog even tot de volgende gemeenteraadsverkiezingen, maar de Dordtse ChristenUnie-SGP-fract...

Drie overlastgevers opgepakt in Hendrik-Ido-Ambacht

De politie heeft vrijdagavond laat drie mensen aangehouden op de Sophiapromenade in Hendrik-Ido-Amba...