Dordrecht, Netherlands

Binnenstad Dordrecht wordt half jaar later nul-emissiezone

Dordrecht Streekomroep 56
De invoering van een nul-emissiezone in Dordrecht wordt met een half jaar uitgesteld. Eigenlijk zouden vanaf 1 januari 2026 alleen nog elektrische busjes de binnenstad in mogen rijden, maar dat wordt nu vanaf 1 juli 2026.
Redactie Streek 56 | 4 augustus 2025 11:30 | Aangepast op 4 augustus 2025 11:13
Dordrecht hoopt het aantal vervoersbewegingen in de binnenstad te verminderen, om zo de aantrekkelijkheid en de leefbaarheid van het gebied te verbeteren. De invoering van zo’n nul-emissiezone draagt hier volgens de gemeente aan bij. Het gaat om het gebied binnen de Spuihaven, Kalkhaven, Oude Maas en Riedijkshaven.

Maar de technische uitvoering hiervan vergt meer voorbereidingstijd, stelt wethouder Rik van der Linden. Zo moeten onder meer camerapalen worden aangeschaft en aangesloten. Ook geeft het half jaar uitstel meer tijd voor goede communicatie naar bewoners en ondernemers en kunnen in die tijd mogelijke knelpunten worden opgelost, zoals buitenlandse kentekenherkenning. 

Binnen de plannen voor de emissievrije zone in Dordrecht worden de overgangsregelingen, vrijstellingen en ontheffingen overgenomen die landelijk zijn afgesproken. Zo geldt de nul-emissiezone bijvoorbeeld niet voor voertuigen van hulpdiensten en rolstoeltoegankelijke voertuigen.

Meest gelezen

Traumaheli landt op N3 na ongeluk op Papendrechtsebrug

Redactie Streekomroep | 12 dec 2025 12:08

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Lees ook

Vrijwilligers overhandigen petitie aan burgemeester om sluiting van cultuurcentrum DOOR te voorkomen

‘Behoud de culturele broedplaats waar kunst, cultuur en mensen elkaar ontmoeten’, dat is de boodscha...

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

De Dordtse raad reageert vol afschuw op de gebeurtenissen op begraafplaats Essenhof. Daar zijn grave...

Kerstsfeer aan de Krommedijk, maar geen punten voor FC Dordrecht

Spectaculaire goals, wéér geen resultaat, een teruggekeerde aanvoerder en een indrukwekkende steunbe...

Caty Groen schrijft tiende boek in misdaadreeks: 'Als ik iets interessants voorbij zie komen, schrijf ik het gelijk op'

Een rechercheur, een onopgeloste moord en Dordrecht als decor: dat zijn de vaste ingrediënten van de...

Dit gebouw met 51 appartementen wordt gebouwd voor senioren en er zijn al 800 aanmeldingen

Al ruim drie jaar geleden werd het aangekondigd, maar nu is de verkoop van een nieuw appartementenco...

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Een explosief heeft een raam van een apotheek in Dordrecht vernield. Volgens de politie gebeurde dat...