18PLUS juicht na het horen van de monsterzege
Wessel Dekker / RTV RidderkerkPartij 18PLUS heeft bij de gemeenteraadsverkiezingen in Ridderkerk een overtuigende overwinning behaald. Volgens de voorlopige uitslagen groeit de partij van 7 naar maar liefst 12 zetels en wordt daarmee veruit de grootste politieke kracht in de gemeente.
Het gezicht van 18PLUS, lijsttrekker en wethouder Henk van Os, eindigt de verkiezingsavond in een roes van tevredenheid. Want 12 zetels, dat had de oprichter van de lokale partij niet zien aankomen, vertelt hij de collega’s van RTV Ridderkerk. “Ik had gezegd: mijn voorgevoel is een getal dat deelbaar is door vijf. En ik had gegokt op 10 zetels, en het zijn er 12 geworden. Geweldig”, aldus Van Os.
'Vertrouwen van kiezer'
De voortekenen zijn aan het begin van de avond al goed: bij de voorlopige uitslag van het eerste stembureau staat 18PLUS al op winst. Maar Van Os wil pas als de resultaten van alle 33 stembureaus binnen zijn juichen. “Tot op de laatste seconde is het spannend, maar we zijn blij dat we de komende vier jaar weer door kunnen”, reageert de voorman. “We voelen het vertrouwen van de inwoners. Bij ons is er één en al blijdschap.”
De afstand met nummer twee, de SGP (5), is groot. Andere partijen halen 2 of 1 zetel. Bekijk de voorlopige uitslag hier. Voor een meerderheid in de gemeenteraad is een tweepartijencoalitie mogelijk. Daarmee zou de samenwerking in het huidige college uiteenvallen en alleen met de SGP voortgezet kunnen worden. Of dat ook de voorkeur heeft van Henk van Os is niet duidelijk. “Vrijdag gaan we de eerste gesprekken voeren”, besluit hij.
Bekijk ook alle reacties van partijen en op de voorlopige uitslag bij de collega's van RTV Ridderkerk.