Dordrecht, Netherlands

Blijvende herinnering aan Lenie Dicke: gedenkbord op plek voormalig woonhuis

De bekende Dordtse verzetsstrijdster Lenie Dicke is vrijdagmiddag geëerd met de onthulling van een gedenkbord. Het moment aan de Prinsenstraat, waar het woonhuis van de familie Dicke heeft gestaan, trok veel bekijks.
Redactie Streek 56 | 5 oktober 2024 12:28 | Aangepast op 5 oktober 2024 12:28
Het gedenkbord is geplaatst ter nagedachtenis aan het afbranden van haar familiehuis. Dat was een vergeldingsactie na de bevrijding van Dicke, die tijdens de oorlog allerlei verzetswerk deed en alles wist over de onderduikers en de activiteiten van verzetsmensen. Lang bleef ze uit handen van de Duitsers, tot in januari 1945.

Om haar te eren, werd eerder het Lenie Dickepad onthuld op de gemeentelijke begraafplaats Essenhof. Daar is sinds vrijdag de plaquette bijgekomen. De initiatiefgroep Dochters & Zonen van Dordrecht noemde de parkeerplaats aan de Prinsenstraat, waar het huis stond, lange tijd 'een zielloze ruimte, zonder enige verwijzing naar de historische gebeurtenissen die hier hebben plaatsgevonden'. Dat is met het plaatsen van het gedenkbord veranderd.


Het moment bestond uit verschillende toespraken en een gedicht van stadsdichter Marieke van Leeuwen, waarna het bord werd onthuld. RTV Dordrecht was erbij en maakte de volgende reportage:

Lees ook

Luke reisde naar Noorwegen voor noorderlicht, maar zag het hier het beste: 'Nog nooit zo gezien'

Een lange reis maken naar het noorden van Noorwegen om het noorderlicht te zien? Maandagavond was da...

Al een half jaar geen les van neergestoken meester: zo gaat het nu met hem

Het gaat ‘beetje bij beetje beter’ met meester Recep, die een halfjaar geleden werd neergestoken tij...

‘Gevaarlijke verkeerssituatie’ bij spoorwegovergang niet aangepast: ‘Geen reden om te veranderen’

Een volgens omwonenden gevaarlijke verkeerssituatie in Hardinxveld-Giessendam wordt niet aangepakt. ...

Opnieuw autobranden in Dordrecht, brandweer twee keer in actie

Wederom is Dordrecht getroffen door verschillende autobranden. Maandagavond rond 21.30 uur is een dr...

Man die schoolmeester neerstak bij eindmusical ‘werd geterroriseerd door een andere vader’

De man die vastzit voor een steekpartij tijdens een schoolmusical in Alblasserdam werd al een jaar g...

Liefhebbers scoren goedkope pareltjes op muziekbeurs: 'Leuk om te snuffelen'

Een ware snoepwinkel voor de liefhebber, zo kan de muziekbeurs van Opnieuw & Co wel genoemd worden. ...