gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Blijvende herinnering aan Lenie Dicke: gedenkbord op plek voormalig woonhuis

773152cd88858a3348b9b0c1b7f40ebb

De bekende Dordtse verzetsstrijdster Lenie Dicke is vrijdagmiddag geëerd met de onthulling van een gedenkbord. Het moment aan de Prinsenstraat, waar het woonhuis van de familie Dicke heeft gestaan, trok veel bekijks.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Het gedenkbord is geplaatst ter nagedachtenis aan het afbranden van haar familiehuis. Dat was een vergeldingsactie na de bevrijding van Dicke, die tijdens de oorlog allerlei verzetswerk deed en alles wist over de onderduikers en de activiteiten van verzetsmensen. Lang bleef ze uit handen van de Duitsers, tot in januari 1945.

Om haar te eren, werd eerder het Lenie Dickepad onthuld op de gemeentelijke begraafplaats Essenhof. Daar is sinds vrijdag de plaquette bijgekomen. De initiatiefgroep Dochters & Zonen van Dordrecht noemde de parkeerplaats aan de Prinsenstraat, waar het huis stond, lange tijd 'een zielloze ruimte, zonder enige verwijzing naar de historische gebeurtenissen die hier hebben plaatsgevonden'. Dat is met het plaatsen van het gedenkbord veranderd.


Het moment bestond uit verschillende toespraken en een gedicht van stadsdichter Marieke van Leeuwen, waarna het bord werd onthuld. RTV Dordrecht was erbij en maakte de volgende reportage:

Lees ook

noslift

Kapotte lift bij perron? App biedt uitkomst voor rolstoelgebruikers zoals Nick

Op een treinstation aankomen en ontdekken dat de lift op het perron niet werkt. Voor mensen die goed ter been zijn is dat niet direct een probleem, maar voor rolstoelgebruikers is dat andere koek. Dordtenaar Nick Bootsman kaart dit al jaren aan, maar nu is er eindelijk een oplossing met een nieuwe functionaliteit in de NS-app. “Volhouden kan het verschil maken.”

merwedebrugrws

Meerdaagse handhavingsactie vrachtwagenverbod op Merwedebrug

Rijkswaterstaat en de politie gaan volgende week meerdere dagen handhaven bij de Merwedebrug (A27). De actie is erop gericht om overtreders van het vrachtwagenverbod, dat sinds 18 juli geldt op de brug, te beboeten.

archieffotopolitie

Man gewond na steekpartij in Nieuw-Lekkerland

Bij een steekpartij in Nieuw-Lekkerland is maandagavond een man gewond geraakt. Wat hieraan vooraf is gegaan, wordt nog onderzocht.

parkerencontantloos

Parkeren bij ziekenhuis kan niet meer contant worden betaald

Wie regelmatig met de auto naar het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht gaat, moet er rekening mee houden dat er binnenkort niet meer contant kan worden betaald voor het parkeren. De eigenaar van het parkeerterrein, de gemeente Dordrecht, heeft dit besloten.

pexels-hitechsas-5772732

‘Seksueel roofdier’ probeerde in één nacht twee vrouwen te verkrachten

Het is een horrorscenario voor iedere vrouw, zegt de officier van justitie. Een man achtervolgt een vrouw op straat en probeert haar met geweld te verkrachten. Zelfs twee keer achter elkaar met verschillende slachtoffers. De verdachte, die verbleef op een asielboot in Hendrik-Ido-Ambacht, ontkent. “Ik zou dat een vrouw nooit aandoen.”

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.