gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Blijvende herinnering aan Lenie Dicke: gedenkbord op plek voormalig woonhuis

773152cd88858a3348b9b0c1b7f40ebb.jpg

De bekende Dordtse verzetsstrijdster Lenie Dicke is vrijdagmiddag geëerd met de onthulling van een gedenkbord. Het moment aan de Prinsenstraat, waar het woonhuis van de familie Dicke heeft gestaan, trok veel bekijks.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Het gedenkbord is geplaatst ter nagedachtenis aan het afbranden van haar familiehuis. Dat was een vergeldingsactie na de bevrijding van Dicke, die tijdens de oorlog allerlei verzetswerk deed en alles wist over de onderduikers en de activiteiten van verzetsmensen. Lang bleef ze uit handen van de Duitsers, tot in januari 1945.

Om haar te eren, werd eerder het Lenie Dickepad onthuld op de gemeentelijke begraafplaats Essenhof. Daar is sinds vrijdag de plaquette bijgekomen. De initiatiefgroep Dochters & Zonen van Dordrecht noemde de parkeerplaats aan de Prinsenstraat, waar het huis stond, lange tijd 'een zielloze ruimte, zonder enige verwijzing naar de historische gebeurtenissen die hier hebben plaatsgevonden'. Dat is met het plaatsen van het gedenkbord veranderd.


Het moment bestond uit verschillende toespraken en een gedicht van stadsdichter Marieke van Leeuwen, waarna het bord werd onthuld. RTV Dordrecht was erbij en maakte de volgende reportage:

Lees ook

Still website.png

Vriendschap, liefde en vrolijkheid: al vijftig jaar kleurt deze vereniging het leven

Groot feest bij kunstvereniging Studio 76. De Dordtse club bestaat dit jaar namelijk een halve eeuw. Met verschillende festiviteiten viert de vereniging dit met alle leden. Te beginnen met een expositie, waar de amateurkunstenaars allemaal iets eigens in stoppen.

Overhandiging Dordtpas.jpg

Dordtpas niet alleen voor Dordtenaren, Zwijndrecht doet ook mee

De gemeente Zwijndrecht sluit vanaf 1 april aan bij de Dordtpas. Met deze pas krijgen Dordtenaren en nu dus ook Zwijndrechtenaren toegang tot gratis activiteiten en kortingen in de regio. “Een belangrijke stap voor onze inwoners”, aldus Zwijndrechtse wethouder Tycho Jansen.

treinen Station Dordrecht

Meer treinreizigers van en naar Dordrecht en Zwijndrecht

Het aantal mensen dat gebruik maakt van de spoorlijn tussen Dordrecht en Leiden, is het afgelopen jaar gestegen. Op de stations langs dit traject steeg het aantal in- en uitstappers op werkdagen met gemiddeld zo’n acht procent; flink hoger dan de landelijke stijging van 1,8 procent.

Mehmet Safranti.jpg

Ondanks genoeg voorkeurstemmen gaat Mehmet Safranti niet de gemeenteraad in

Tijdens de gemeenteraadsverkiezingen in Dordrecht heeft Mehmet Safranti de meeste stemmen gekregen van zijn partij. Hierdoor heeft hij recht op de zetel die zijn partij DENK heeft behaald, maar de politicus heeft deze zetel afgewezen. Masum Kolkiliç, lijsttrekker van de partij, wordt gemeenteraadslid.

IMG_4823.jpg

‘Mooie mix’ leidt de Dordtse coalitierace, GL-PvdA laakt 'gelegenheidsargument'

Stapje voor stapje sluipen de VVD, VSP, ChristenUnie-SGP, D66 en CDA richting het nieuwe Dordtse stadsbestuur. Het vijftal sprak woensdag in een debat de voorkeur voor elkaar uit en verwees het geplaagde GroenLinks-PvdA naar de reservebank. “We hebben fijn met ze samengewerkt, maar het is daar wel wat onrustig op dit moment.”

tankstationkortambachtlaan.png

Overval op tankstation, verdachte vlucht te voet

Een tankstation aan de Kort Ambachtlaan in Zwijndrecht is woensdagavond overvallen. De verdachte is te voet gevlucht, meldt de politie.