gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Blijvende herinnering aan Lenie Dicke: gedenkbord op plek voormalig woonhuis

773152cd88858a3348b9b0c1b7f40ebb

De bekende Dordtse verzetsstrijdster Lenie Dicke is vrijdagmiddag geëerd met de onthulling van een gedenkbord. Het moment aan de Prinsenstraat, waar het woonhuis van de familie Dicke heeft gestaan, trok veel bekijks.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Het gedenkbord is geplaatst ter nagedachtenis aan het afbranden van haar familiehuis. Dat was een vergeldingsactie na de bevrijding van Dicke, die tijdens de oorlog allerlei verzetswerk deed en alles wist over de onderduikers en de activiteiten van verzetsmensen. Lang bleef ze uit handen van de Duitsers, tot in januari 1945.

Om haar te eren, werd eerder het Lenie Dickepad onthuld op de gemeentelijke begraafplaats Essenhof. Daar is sinds vrijdag de plaquette bijgekomen. De initiatiefgroep Dochters & Zonen van Dordrecht noemde de parkeerplaats aan de Prinsenstraat, waar het huis stond, lange tijd 'een zielloze ruimte, zonder enige verwijzing naar de historische gebeurtenissen die hier hebben plaatsgevonden'. Dat is met het plaatsen van het gedenkbord veranderd.


Het moment bestond uit verschillende toespraken en een gedicht van stadsdichter Marieke van Leeuwen, waarna het bord werd onthuld. RTV Dordrecht was erbij en maakte de volgende reportage:

Lees ook

Steekpartij AZC foto

Steekpartij azc Dordrecht, twee verdachten aangehouden

Bij het asielzoekerscentrum aan de Burgemeester van der Dussenstraat in Dordrecht vond maandagmiddag een steekpartij plaats. Het incident gebeurde rond 15.45 uur. Eén man is gewond geraakt en ter plaatste door een ambulance behandeld. Twee verdachten zijn aangehouden.

parkeergaragevisstraat

Parkeergarage Visstraat nog maanden dicht, eind 2026 meer duidelijkheid

De parkeergarage Visstraat in het centrum van Dordrecht blijft nog zeker een aantal maanden dicht. De gemeente wacht nog op een definitief rapport van het onderzoek naar de technische staat van de parkeergarage, dat dit najaar wordt verwacht. Daarna moeten concrete maatregelen worden genomen.

pexels-happyrisingguy-33672857

Geen vuurwerkshow te zien in Alblasserdam tijdens jaarwisseling: 'eerst ervaring opdoen'

Alblasserdammers kunnen komende jaarwisseling geen vuurwerkshow in hun eigen gemeente bekijken. De gemeente kiest ervoor om eerst ervaring op te doen met de landelijke regelgeving en de effecten daarvan, nu er sinds dit jaar een vuurwerkverbod geldt.

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.

2609066002

Auto zwaar beschadigd na crash; twee mannen met alcohol op zeggen niet te hebben gereden

Een auto is afgelopen weekend zwaar beschadigd geraakt bij een eenzijdig ongeval in Hardinxveld-Giessendam. De politie trof bij de auto twee mannen aan die onder invloed waren van alcohol, maar beiden verklaarden niet te hebben gereden.

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.