gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bouw fietsenstalling en stationsentree Dordrecht Centraal vertraagd: grind gooit roet in het eten

1741c27560611a6b65c5170dead3b6d6

ProRail, aannemer Hegeman en de gemeente vierden eind juni nog een klein feestje toen met het verwijderen van het dak van de oude ingang van het station de nieuwbouw officieel van start ging. Maar er zit een kink in de kabel: de werkzaamheden zijn vertraagd. En dat heeft alles te maken met een onvoorziene 'grindkoffer' die gevonden is in het stationsgebied, laat ProRail weten.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Een grindkoffer is een grote zak, diep in de grond en gevuld met grind. De grindkoffer in Dordrecht is ergens in de jaren zestig is aangelegd en ongeveer 350 meter lang en 3 meter breed. Deze grindkoffer is aangesloten op het drainagesysteem: de (ondergrondse) waterstromen.
Peter van Dijk, bouwmanager bij ProRail legt uit wat er aan de hand is: “We kunnen de heipalen nog niet indraaien omdat er dan een te groot risico op waterverontreiniging is. Helaas is het niet mogelijk vooraf volledig in kaart te hebben wat er op grotere diepte in de grond zit. Deze onvoorziene zaken zijn onderdeel van de bouw van stations.”

Hoe nu verder
“Hegeman gaat de huidige grindkoffer leegmaken en een nieuwe aanleggen. De huidige grindkoffer wordt daarmee uit functie genomen. Hierdoor kunnen de palen er doorheen worden gedraaid zonder dat het water verontreinigd raakt”,vertelt Van Dijk. De verwachting is dat Hegeman kan starten met het indraaien van de funderingspalen in de week van 20 november 2023. “De lift aan de kant van de Krispijnzijde wordt tijdelijk weer opengesteld voor reizigers. Ondanks de vertraging streven we er nog steeds naar om de nieuwe stationsentree en fietsenstalling in het eerste kwartaal van 2024 te openen.”

Het gebied rond het station moet een ware metamorfose ondergaan. De entree krijgt een flinke opknapbeurt en in de nieuwe fietsenstalling is straks ruimte voor drie keer zoveel tweewielers. "Het was hard nodig", zei regiodirecteur Helga Cuijpers van ProRail in juni tegen RTV Dordrecht. "De fietsenstalling wordt ook niet voor niks drie keer zo groot. We zijn er heel blij mee dat we daar nu mee kunnen starten." Ook de wethouder gaf toe dat het de achterzijde niet kon blijven zoals die nu is: "We zagen allemaal dat het een erg rommelige plek was en dat ook de sociale veiligheid onder druk stond. Dan is het goed om dat volledig aan te pakken."

Bekijk hier onze reportage over de start van de werkzaamheden.

Lees ook

HIA asielboot

Onderzoek naar alternatieve opvanglocaties Oekraïners en asielzoekers

De gemeenteraad in Hendrik-Ido-Ambacht gaat onderzoek doen naar alternatieve locaties voor Oekraïners en asielzoekers die momenteel opgevangen worden op schepen aan de Citadelkade. Daarnaast wordt een draagvlakonderzoek gestart onder inwoners over de opvang van asielzoekers.

b318f5f3-8b59-422a-bd07-877c8036070b

Let op! Dichte mist, code geel van kracht

Het is mistig deze dinsdagochtend in de streek. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant en Friesland. Met name het verkeer kan er last van hebben. De mist lost in de tweede helft van de ochtend weer op.

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”

artikelfoto busje OM Da Vinci

Sleutelen aan bus van criminelen: deze scholieren mogen dat

Een bus die ooit onderdeel was van de criminaliteit, krijgt een nieuwe bestemming in Dordrecht. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft het in beslag genomen voertuig overgedragen aan het Nationaal Programma Dordt West, dat de bus vervolgens schenkt aan de opleiding Automotive van het Da Vinci College. Studenten kunnen het voertuig gebruiken als praktijkobject om hun technische vaardigheden te ontwikkelen.

Fotopersburo Busink politieautos

Agent gewond nadat automobilist inrijdt op politieauto's

Een automobilist is vrijdagochtend ingereden op politieauto’s in Papendrecht. Een agent is daarbij gewond geraakt, meldt de politie.

Politiebusje-768x507

42 boetes en drie aanhoudingen bij verkeerscontrole

Bij een verkeerscontrole in Ridderkerk zijn vorige week 45 bekeuringen uitgedeeld en heeft de Belastingdienst ruim 66.000 euro geïnd. Drie bestuurders werden aangehouden voor rijden onder invloed, meldt de gemeente.