gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bouw fietsenstalling en stationsentree Dordrecht Centraal vertraagd: grind gooit roet in het eten

1741c27560611a6b65c5170dead3b6d6

ProRail, aannemer Hegeman en de gemeente vierden eind juni nog een klein feestje toen met het verwijderen van het dak van de oude ingang van het station de nieuwbouw officieel van start ging. Maar er zit een kink in de kabel: de werkzaamheden zijn vertraagd. En dat heeft alles te maken met een onvoorziene 'grindkoffer' die gevonden is in het stationsgebied, laat ProRail weten.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Een grindkoffer is een grote zak, diep in de grond en gevuld met grind. De grindkoffer in Dordrecht is ergens in de jaren zestig is aangelegd en ongeveer 350 meter lang en 3 meter breed. Deze grindkoffer is aangesloten op het drainagesysteem: de (ondergrondse) waterstromen.
Peter van Dijk, bouwmanager bij ProRail legt uit wat er aan de hand is: “We kunnen de heipalen nog niet indraaien omdat er dan een te groot risico op waterverontreiniging is. Helaas is het niet mogelijk vooraf volledig in kaart te hebben wat er op grotere diepte in de grond zit. Deze onvoorziene zaken zijn onderdeel van de bouw van stations.”

Hoe nu verder
“Hegeman gaat de huidige grindkoffer leegmaken en een nieuwe aanleggen. De huidige grindkoffer wordt daarmee uit functie genomen. Hierdoor kunnen de palen er doorheen worden gedraaid zonder dat het water verontreinigd raakt”,vertelt Van Dijk. De verwachting is dat Hegeman kan starten met het indraaien van de funderingspalen in de week van 20 november 2023. “De lift aan de kant van de Krispijnzijde wordt tijdelijk weer opengesteld voor reizigers. Ondanks de vertraging streven we er nog steeds naar om de nieuwe stationsentree en fietsenstalling in het eerste kwartaal van 2024 te openen.”

Het gebied rond het station moet een ware metamorfose ondergaan. De entree krijgt een flinke opknapbeurt en in de nieuwe fietsenstalling is straks ruimte voor drie keer zoveel tweewielers. "Het was hard nodig", zei regiodirecteur Helga Cuijpers van ProRail in juni tegen RTV Dordrecht. "De fietsenstalling wordt ook niet voor niks drie keer zo groot. We zijn er heel blij mee dat we daar nu mee kunnen starten." Ook de wethouder gaf toe dat het de achterzijde niet kon blijven zoals die nu is: "We zagen allemaal dat het een erg rommelige plek was en dat ook de sociale veiligheid onder druk stond. Dan is het goed om dat volledig aan te pakken."

Bekijk hier onze reportage over de start van de werkzaamheden.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-25 at 17.00.33 (1)

Autobrand in parkeergarage Dordrecht

In parkeergarage Drievriendenhof in Dordrecht is dinsdagmiddag op de eerste verdieping een auto in de brand gevlogen. Hoe de brand is ontstaan is niet bekend, de garage is tijdelijk afgesloten geweest vanwege de rookontwikkeling.

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Van der Weijden zwemt toch door, al bijna 300.000 euro opgehaald

Maarten van der Weijden heeft zijn zwemtocht hervat. Volgens de laatste planning bereikt de voormalig Olympisch kampioen rond 17.15 uur Nieuwpoort in de gemeente Molenlanden. Dat is een uur eerder dan aanvankelijk werd gedacht.

gebroedersdewitt

Tientallen mensen herdenken moord op gebroeders De Witt: 'Hun nalatenschap ook nu nog van betekenis'

Tientallen belangstellenden hebben donderdagavond de herdenking van de moord op de gebroeders De Witt bijgewoond op de Visbrug in Dordrecht. Het was de tiende keer dat stil werd gestaan bij deze gebeurtenis, die al in 1672 plaatsvond.

foto artikel kermis

Van tickets verkopen tot attracties bedienen, zo ziet een dag van kermisexploitant Bjorn eruit

Mensen een vrolijke dag bezorgen. Dat is hetgeen wat Bjorn het liefst met zijn werk doet. Als kermisexploitant komt hij, met zijn attractie ‘de rups’, op allerlei verschillende plekken in Nederland. Megan leert snel dat niet alle taken even makkelijk zijn, maar gelukkig neemt Bjorn haar helemaal mee.

staatsloterijpexels

Inwoner Hardinxveld-Giessendam wint 1 miljoen euro

Een inwoner van Hardinxveld-Giessendam is in de prijzen gevallen bij de Staatsloterij. De gelukkige winnaar kocht online een lot, waar de prijs van 1 miljoen euro op is gevallen.