gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Braakballen onderzoeken bij het Biesboschcentrum

9e9c39a8e6f638be7a919afeb45c36f4

Het Biesbosch-bezoekerscentrum organiseert allerlei activiteiten voor de jeugd tijdens de kerstvakantie. Één daarvan is het uitpluizen van braakballen, een soort bal die bestaat uit onverteerbare stukjes uit het dieet van roofvogels. Bij deze activiteit ging het specifiek om braakballen van uilen die hier in Nederland voorkomen. Denk daarbij bijvoorbeeld aan de steenuil, bosuil en de kerkuil.

Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
De activiteit werd speciaal georganiseerd voor kinderen vanaf de 6/7 jaar. Voordat de kinderen aan slag mochten konden ze luisteren naar het verhaal van één van de vrijwillligers, die de jeugd alles vertelde over uilen in Nederland. Daarna mochten de kids aan de slag met het doorpluizen van uilenbraakballen onder begeleiding van de gidsen van het centrum. In die balletjes kunnen ze botten van de dieren aantreffen en allerlei andere niet verteerbare dingetjes.

Ter verduidelijking lagen er meerdere routekaarten op de tafels waar de kinderen konden aflezen van welk dier het botje dat ze in de braakballen aantroffen nou precies was. Om de overblijfselen goed te kunnen bekijken had het bezoekerscentrum ook nog twee microscopen geregeld, daar werd dan ook gretig gebruik van gemaakt door de jonge onderzoekers.

Verder organiseert het bezoekerscentrum deze winter nog meerdere bijeenkomsten waar belangstellenden kunnen leren hoe ze vetbollen maken. Dat zijn bollen met pinda’s en vet die daarna in de tuin te hangen zijn als voedselbron voor vogels. Meer informatie en een overzicht van alle activiteiten is te vinden op de website van het Biesboschcentrum.

Kijk hieronder naar de reportage van RTV Dordrecht.

Lees ook

twee werken 17e eeuw

Na 350 jaar zijn deze twee Dordtse schilderijen terug in de stad

Het Dordrechts museum heeft twee unieke werken cadeau gekregen. Het gaat om het 'Trompe l’oeil stilleven met jachtattributen' van Robert Knight en het 'Heuvelachtig rivierlandschap met twee paarden bij een boerderij' van Cornelis Tegelberg. De 17e-eeuwse werken zijn geschonken door verzamelaar Jan-Bart Evenboer.

softdrugs wiet joints Pexels

Burgemeester sluit woning Stadspolders om drugsvondst

Een huis aan het Rudyard Kipling-Erf in Dordrecht is door burgemeester Nanning Mol voor drie maanden gesloten. Na een tip heeft de politie in de woning een grote hoeveelheid softdrugs en wapens gevonden.

PSX_20260615_133225

Slachtoffer van 'steekpartij' op opvangboot blijkt zichzelf verwond te hebben

De 32-jarige man die maandag zwaargewond raakte bij de steekpartij op de opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht heeft dat zelf gedaan. Dat meldt de politie. Na grondig onderzoek zou zijn gebleken dat de man zichzelf heeft verwond.

yv2026711NKS02275

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - Excelsior (0-2)

Aan een warme Krommedijk leed FC Dordrecht zaterdag de tweede oefennederlaag van deze voorbereiding. Provinciegenoot Excelsior was na 120 minuten met 0-2 te sterk. Onze mediapartner Rijnmond maakte een samenvatting van het duel, die hieronder te bekijken is.

Wantijbad 02

Na weken vertraging gaat dit zwembad eindelijk open: ‘Erg goed nieuws!’

Buitenbadminnend Dordrecht heeft er vanaf woensdagochtend weer een optie bij: het Wantijbad opent na een langere winterslaap dan normaal de deuren. Vanaf 10.00 zijn badgasten weer welkom.

geentreinen

De hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Treinreizigers tussen Dordrecht en Rotterdam moeten maandag op zoek naar alternatief vervoer. Vanwege een stroomstoring rijden er de hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam.